Mahalli İdareler Seçim Tavkimi Hızla ilerliyor, İktidar Kanadında Kazanma Odaklı Çalışmalar Aralıksız Sürüyor.
Partili Belediye Başkanlarına seslenen Milletvekili Gider şöyle dedi;
"Amasız, Fakatsız... Mutlaka Kazanacağız..."
Genel Merkez' in savunduğu; Millete hizmet odaklı siyasetin Çanakkale' yi sarıp kucaklaması için çizilen  Yol Haritası' ndan özetle söz eden AK Parti Milletvekili Gider' in, Belediye başkanları ile buluşmasında;
"Mevcut Başkanlıklarımızı koruyup,  önceki seçimde kazanamadıklarımızı kazanacağız. Bunun için, gece gündüz çalışacağız.
'Yaparsa, Ak Parti yapar' tartışmasız gerçeğini, Milletimize anlatacağız" şekilnde mesajlar verdiği öğrenildi.    
---------------------------------------
'KOMUTAN SENSİN' DİYENLER OLDU,
GİDER DE NET KONUŞTU;
"SİZ DE KAZANIN YETER"
-----------------------------------------
İl ve Merkez ilçe Kurmayları olmadan,  Partili Belediye Başkanları ile bir araya gelen AK vekil Ayhan Gider, ezber bozan siyaseti ile dikkatlerden kaçmıyor.
Partili Belediye Başkanlarına; "Amasız, Fakatsız.. Mutlaka Kazanacaız" diye seslenen AK vekili Gider' in; "Mevcut Başkanlıklarımızı koruyup,  önceki seçimde kazanamadıklarımızı kazanacağız. Bunun için, gece gündüz çalışacağız.
'Yaparsa, Ak Parti yapar' tartışmasız gerçeğini, Milletimize anlatacağız" şekilnde mesajlar verdiği öğrenildi.   
'KOMUTAN SENSİN' DİYENLER OLDU,
GİDER DE NET KONUŞTU;
"SİZ DE KAZANIN YETER'
İl ve Merkez ilçe Başkanları olmadan, Partili Belediye Başkanları ile biraraya geldiği öğrenilen AK Parti Çanakkale Millletvekili Ayhan Gider, partililerine göre; ezber bozmaya devam ediyor.
Hafta sonunda, Lapseki, Biga, Yenice ilçeleri başta olmak üzere, AK Partili Belde Belediye Başkanları ile bir araya gelen AK vekil Gider' in, 2023 Mart' ında gerçekleşecek Mahalli idareler seçimlerine ilişkin yapılacak çalışmalar, izlenecek stratejiler gibi önemli başlıkları masaya yatırdığı öğrenildi. 
STK temsilcileri başta, şehrin dinamikleri ile de yaptığı görüşmelerini, deyim yerinde ise 'tek' e tek' anlayışı ile  gerçekleştiren, böylelikle protokol havası estirmeyip, samimi ortam yaratttığı bilenen  Milletvekili Gider' in bu siyasetinin kamuoyunda beğeni topladığı gözleniyor.
Belediye Başkanları ile buluşmasında da, aynı siyaset anlayışı ile hareket eden AK vekil Gider'e, oluşan samimi  ontamda; "Komutan sensin, sen ne dersen 'o'  " diyen bazı Beledoiye Başkanlarına, Gider'  in; "Siz de kazanın yeter" karşılığğını verdiği edinilen bilglerden.
NELER KONUŞULDU?
GİDER NE DEDİ?
Protokol havası esmeyen, Çanakkale meselelerinin masaya yatırıldığı buluşmada, AK Partili belediyelerin, bazı yarım kalmış  yatırımlar üzerine  Merkezi idareden destek taleplerinin de  dile geldİği Başkanlar buluşmasında, edinilen bilgiye göre; Sandıktan çıkacak başarının önemi, bir önceki seçimde kazanılamayan ya da kaybedilen belediyelere, AK Partili Başkanların yakışacağı, altı önemle çizilip vurgulanan oldu.
GİDER’DEN, NET İFADELER….
Milletvekili Gider, Partili Belediye Başkanlarına; “ ‘Kavga Yok, Saldırı Var’, ‘Kavgaya Vaktim Yok, İşimize Bakalım’, ’Seçim Sürecinin Başında, İki Vekile Yakın Bile Değildik’ “ şeklinde ifadeler ile, hayli çarpıcı başlıklar üzerine değerlendirmelerde bulunduğu öğrenildi..
Çanakkale’deki AK Partili Belediye Başkanları ile bir araya gelen AK vekil Gider;  Tüm belediye başkanlarının katıldığı toplantıda konuştu. Gündeme ilişkin konuları değerlendirdi.
Toplantı sonunda belediyelerin projeleri için gerekli destekler ve atılması gereken adımlar değerlendirilirken, tüm belediye başkanları adına söz alan Evreşe Belediye Başkanı Ali Kamil Soyuak, bu birliktelikten duydukları memnuniyeti dile getirerek, bir arada olduklarını söyledi.
AK Partili Ayhan Gider, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;
“KAVGA YERİNE, İŞ ÜRETMEYE VAKİT AYIRMALIYIZ”
“Siyasi kavga işinden rahatsız mıyım? Değilim. Çünkü kimseyle bir kavgam olmadığı için, kavga lafı beni bağlamıyor. Bu durumu komik ve trajik bulabilirsiniz ancak ben kavga ettiğimizi de bilmiyordum. Öyle bir şeyden haberim yoktu. Sonradan öğreniyorum ki; ‘o genel merkezde görev aldı’ falan diye bir tane saçma sapan iş olmuş. Bunları anlamlandırmaya da uğraşmıyorum. Herkesin kendi yapısı ve bakışıdır. Kimsenin bakışına göre ne kendimi şekillendiririm ne hareketlerimi değiştiririm. Birçoğunuzla bürokrat olarak da çalıştım.
En çok da Eyüp Başkan abiyle, Veysel Başkan ile çalıştım.  Ben bürokratken de kavga etmeyi seven bir adam değildim. Hiçbir basın organına cevap vermedim bu anlamda. Ben sadece işime baktım. Benim bakış açım şuydu; bir insanın verimli olarak çalışabileceği süre günde 8-9 saattir. Bunu ya kavgalarla harcayacağım, ya kendimle ilgili iddialara harcayacağım. Yada işime harcayacağım. Hayata bakışım da şu oldu; kendim, yaptığım işten daha kıymetli değilim. Benim kıymetim, taşıdığım unvandan az. Dolayısıyla, kendimle ilgili konulardan ziyade, bulunduğum görevle ilgili işlere vakit ayırmam daha makul ve mantıklı diye düşündüm.
“KAVGA YOK, SALDIRI VAR”
İşimize bakacağız, işimizi yapacağız. Kavga var veya yok. Söyleyeyim size, ortada bir kavga yok. Saldırı var. Umrumda mı, değil. Hepinize tek tek söylüyorum. Bu kavganın var olduğunu düşünseniz dahi, sizi ilgilendiren bir kısmı yok. Siz işinize bakın. Sizin bana veya partiye verebileceğiniz en büyük zarar, seçimi kaybetmeniz.  Burada size kendimi anlatacak halim yok. Beni kim kapıda karşıladı, kim karşılamadı? Bana kim hayırlı olsun dedi, kim demedi. Kim gelmedi. Ben bu tarz şeyleri hiçbir zaman problem etmedim, bugün de etmem, yarın da etmem. Herkes de bilir. Çünkü ben ilk defa bir göreve gelmiyorum. Kendimi izah durumunda olan bir adam değilim.  Güray Başkan geçen Ankara’da, şu seni ziyarete geldi mi diye soruyor. Boşver dedim. Gelsin veya gelmesin, banane. İsteyen gelir, isteyen gelmez. Bu mu bizim işimiz? Mevlüt Başkan beni her gün arasa, her gün gelse ama yarın Geyikli’yi kaybetse, ne yapayım onun gelmesini de aramasını da. Hiçbir faydası olmaz bana. Bülent beni her gittiğimde Biga’nın girişinde karşılasa, konvoy ile ağırlasa, tantanalı törenler yapsa ama sonrasında belediyeyi kaybetse, okurum senin karşılamana, banane.
“KAVGA, 15-20 PUAN KAYBETTİRİR”
Dikkat edin, kaybettiğimiz seçimler hep kendi içimizde tartıştığımız seçimler. Son belediye seçiminde bir il genel kavgası çıktı. Sanırsın ki atla deve. Arkadaşlar deli misiniz? Burada bir araştırma yapılmış. En iyi ismin getirisi bir iki puan değil. Fakat kötü ismin götürdüğü on puan. Daha kötüsünü söyleyeyim. Kavganın götürdüğü 15-20 puan. Kavgalı eve gelin gitmez. Niye kavgalı eve kızını yollasın. Niye kavgalı partiyi iktidara getirsin de onun kavgası ile uğraşsın. Çünkü hizmet etmeye gelecek sana.
“İKİNCİ VEKİLE YAKIN BİLE DEĞİLDİK”
Bir seçim geçirdik. Ben bu seçimde herkese çok teşekkür ediyorum. Sahada hepinizi gördüm. Hepiniz çalıştınız.  Çanakkale’de bir vekile düştük. Seçim sürecinin başında, seçimlerde aldığımız oy oranına yakın bile değildik. Benim değil, bizzat genel merkezin anketlerine göre biz ikinci vekile yakın bile değildik. Çok az bir farkla kaybettik.”
Erdem Sürek