Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın Başlama vuruşu ile başlayan Troia Cup Yetişkinler Tenis Turnuvası’nın yanı sıra festival kapsamında gerçekleştirilen tüm spor Müsabakalarının startı verilmiş oldu.
Perşembe günü resmi açılış ile Tiyatrodan müziğe, spordan sanata pek çok  etkinliğe ev sahipliği yapacak olan 60. Uluslararası Troia Festivali spor müsabakaları başladı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın Başlama vuruşu ile başlayan Troia Cup Yetişkinler Tenis Turnuvası’nın yanı sıra festival kapsamında gerçekleştirilen tüm spor Müsabakalarının startı verilmiş oldu.  Gençlik Spor İl Müdürlüğü Tenis Kortlarında düzenlenen açılış törenine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın yanı sıra Gençlik Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Cüneyt Aksu, Şube Müdürü Simge Öztürk, Çanakkale Tenis Akademisi Antrenörü Aydın Mutlu ve Çanakkale Tenis Akademisi Yönetim Kurulu Üyesi Vural Yurdatap ve vatandaşlar katıldı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın açılış vuruşu ile başlayan turnuva, 14 ilden yaklaşık 60 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilecek. Başkan Ülfür Gökhan’ın vuruşu ile başlayan  Troia Cup turnuvası, 13 Ağustos’ta gerçekleştirilecek final müsabakası ile tamamlanacak
 Türkiye'de yetişkinler klasmanında ilk kez yapılacak olan tenis turnuvası hakkında açıklamada bulunan Başkan Gökhan; “Uluslararası Troia Festivali kapsamında 14 ilden gelen sporcuların katılımı ile Türkiye Masterlar kategorisinde bir turnuva düzenliyoruz. Bu turnuva hem Çanakkale'nin tanıtımı hem de tenis sporuna gençlerimizin teşvik edilmesi açısından önemli. Turnuvaya katılan tüm sporcularımıza başarılar dilerim” dedi.
 
Cuma Deren