Trecih yapacak üniversite öğrencilerine bir mesaj veren ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu, tercih yaptığınız yerleri ve kampüsleri gidin görün.
Rektör Prof. Dr. Erenoğlu mesajında “Sevgili üniversiteli adayları, Önünüzdeki üç gün, hayatınızın en önemli kararlarından birini vereceğiniz zaman dilimleri. Üniversite tercihleri, geleceğinizin şekilleneceği bir süreç. Bu yüzden, tercih yaparken öncelikle kendinizi iyi tanımanızı tavsiye ederim. Üniversite tercihlerinizi yaparken, sadece puanınıza ve sıralamanıza göre değil, ilgi alanlarınıza, yeteneklerinize ve hedeflerinize göre de karar vermeniz gerekiyor. Hangi bölümü seçerseniz seçin, o alanda kendinizi geliştirmek için çok çalışmanız ve sürekli öğrenmeniz gerektiğini unutmayın. Başarı sadece, çalışmakla elde edilir.  Çalışmayı ve başarmayı istemelisiniz. Hegel’in söylediği gibi ‘gerçek evrensel bilince erişmeden önce, sahip olduğunuz tek şey istektir’
Tercih yaparken dikkat etmenizi önerdiğim en önemli husus; Üniversitelerin akademik kadrosu, programların niteliği, uluslararası bağlantıları, işbirliği yaptığı kurum ve kuruluşları, yurt dışı öğrenci hareketliliğidir. Ayrıca, üniversitelerin kampüslerini gidip görmeniz ve orada nasıl hissettiğinizi fark etmeniz de çok önemli. Üniversite tercih işlemleri, 08 Ağustos 2023 tarihinde saat 23.59'da sona erecek. Tercihlerinizi ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Tercih kılavuzu ve taban puanları için ÖSYM'nin internet sitesi veya YÖK Atlas sistemini kullanabilirsiniz. Ayrıca Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile bünyesindeki bölüm ve programlara ilişkin detaylı bilgi için tercihim.comu.edu.tr internet sayfasını ziyaret edip sosyal medya üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Sizlere başarılar dilerim. Umarım hayallerinizdeki üniversiteye yerleşirsiniz. Unutmayın, üniversite hayatı sadece bir başlangıç. Önünüzde pek çok fırsat var. Kendinize güvenin ve cesur olun. Her biriniz için en güzeli olsun” ifadelerine yer verdi.
 
Haber Merkezi