Cumhuriyetin Temellerinin Atıldığı, Şehitler Diyarı Çanakkale;
Böylesi Anlamlı  Bir  Talebi, Daha Önce Hiç İşitmedi !!!  
ARICI' DAN, TARİHE GEÇECEK ÇAĞRI
"ZİYARETE GELİRKEN ÇİÇEK, BUKET DEĞİL,
BAĞIŞ DEKONTUNU GETİRECEKLER "
10 Ağustos Anafartalar Zaferi yıl dönüm törenleri öncesinde, göreve başlayacağı öğrenilen Çanakkale'nin yeni Emniyet Müdürü Selim Arıcı' nın ilk mesajı;
"7 Düvele geçit verilmeyen, böylelikle Kurtuluş Savaşına ilham olan, Manevi Başkent, Şehitler Coğrafyasında görev yapacak olmanın, haklı gururuna yaşıyorum" ifadeleri ile geldi.
Arıcı ayrıca; "Hoş geldin, hayırlı olsun ziyaretleri kültürümüzün bir parçası. Ancak, Çanakkalelilerden ve Çanakkale Bürokrasisinden bir ricam olacak. Bu ziyaretler kapsamında çiçek ve bukete ödenecek miktarın, Şehit ve Gazi Yakınlarımıza iletilmek üzere ilgili kuruluşlara, ya da Yüzyılın Deprem felaketini yaşamış, depremzede insanlarımıza ulaştırılmak üzere, AFAD ve Kızılay bağış hesaplarına bağışlanması daha da anlamlı olacaktır" çağrısı yaptı.
--------------------------------
ŞEHİTLER DİYARINA, ANLAMLI ÇAĞRI
"ZİYARET İÇİN ÇİÇEK HARCAMASINI, ŞEHİT-GAZİ AİLELERİNE BAĞIŞLAYALIM "
---------------------------------

Yeni Emniyet Müdürü Selim Arıcı' dan, farkındalık yaratacak sözler geldi. Hoş geldin, hayırlı olsun ziyaretinde çiçek yerine, Şehit ve Gazi yakınları ile depremzedelere yapılacak bağışın anlamının daha büyük olacağını savundu.
10 Ağustos Anafartalar Zaferi yıl dönüm törenleri öncesinde, göreve başlayacağı öğrenilen Çanakkale'nin yeni Emniyet Müdürü Selim Arıcı' nın, Şehitler Coğrafyasına ilk mesajı Boğaz Medya aracılığı ile geldi.
Emniyet Müdürü Arıcı mesajında ; "7 Düvele geçit verilmeyen, böylelikle Kurtuluş Savaşına ilham olan, Manevi Başkent, Şehitler Coğrafyasında görev yapacak olmanın, haklı gururuna yaşıyorum" ifadelerini kullandı.
Arıcı ayrıca; "Hoş geldin, hayırlı olsun ziyaretleri kültürümüzün bir parçası. Ancak, Çanakkalelilerden ve Çanakkale Bürokrasisinden bir ricam olacak.
Bu ziyaretler kapsamında çiçek ve bukete ödenecek miktarın, Şehit ve Gazi Yakınlarımıza iletilmek üzere ilgili kuruluşlara, ya da Yüzyılın Deprem felaketini yaşamış, depremzede insanlarımıza ulaştırmak üzere, AFAD ve Kızılay bağış hesaplarına bağışlanması daha da anlamlı olacaktır" çağrısı yaptı.
Hayırlı Olsun Çiçeği Yerine, Ziyaretçilerin Bağış Dekontu ile gelmesinin eşsiz bir anlam taşıyacağını söyleyen Emniyet Müdürü Arıcı;
"Yaralarımızı birlikte saralım. Hep Birlikte Biz Olalım. Yaşanan tarifsiz acılar elbette ki unutulamaz. Türk Milleti,  bir ve beraber oldukça, her türlü zoru aşacak, Çanakkale'de olduğu gibi başaracaktır." diye konuştu.
Şehit-Gazilerimiz ve dahi onların yakınlarının, Türkiye Cumhuriyeti Devleti' nin kutsal emaneti olduğunu da sözlerine ekleyen Emniyet Müdürü Arıcı;
"Bu bilinç ve inançla, Şehitler Coğrafyasında Vatana hizmet edecek olmanın, haklı gururu içindeyim" dedi.
Erdem Sürek