Perinçek hoca'dan çarpıcı gönderme;
 "YÖNETİCİLER SANKİ  UYKUDA!!!"
Gözlemleri ışığında, haftaya damga vuracak çıkışa imza atan,  faylardaki sessizliğe dikkat çekip, takipçilerini bu  önemli konuda sosyal medyasından bilgilendiren Prof. Dr. Doğan Perinçek' in hayli dikkat çekici bir vurgusu da şu ifadeleriyle geldi;
"Sadece deprem olduğunda koltuğundan kalkan Çanakkaleli yetkililerde sessiz ve uykuda."
'BİZE UYARMAK DÜŞER'
Deprem Dede, "Bize uyarmak düşüyor, AFAD ve Çanakkaleli yetkililere soruyorum;
 Şubat 2023 depreminden sonra neler yaptınız? Açıklayın ve bizde ona göre başımızın çaresine bakalım. Güzel işlere imza attınız ise sizleri alkışlayalım.
Yoksa işi gücü bırakıp Belediye seçimleri için delege avına mı çıktınız." ifadeleri ile siyasetçileri de kızdıracak bir çıkışa imza attı.
-------------------------------
FAYLARIN SESSİZLİĞİNDEN,
DEPREM DEDE ENDİŞELİ....
-------------------------------
Çanakkale kamuoyunun, 'Deprem dede' diye isimlendiridği emekli Profesör Perinçek, haftaya damga vuracak sözler etti.
Marmara ve Çankakale içinden geçen fayların bürünüdğü sessizliğin endişe verici olduğunu savunan Prof. Dr. Doğan Perinçek,hayli  net ifadeler kullandı.
Deprem Dede; "Marmara ve Çanakkale ili içindeki faylar bir haftadır sessiz, enerji biriktirmeye devam ediyor. Sadece deprem olduğunda koltuğundan kalkan Çanakkaleli yetkililerde sessiz ve uykuda." şeklinde konuştu.
ÇOMÜ' den emekli Jeoloji Profesörü Perinçek hoca, Marmara ve Çanakkale ili içindeki fayların büründüğü sessizliğin, iyi bir işaret olmadığını söyledi. Söz konusu durumun, faylarda enerji birikimi anlamına geldiğine dikkat çekti.
Perinçek hoca'dan çarpıcı gönderme;
 "YÖNETİCİLER SANKİ  UYKUDA!!!"
Gözlemleri ışığında, haftaya damga vuracak çıkışa imza atan,  faylardaki sessizliğe dikkat çekip, takipçilerini bu  önemli konuda sosyal medyasından bilgilendiren Prof. Dr. Doğan Perinçek' in hayli dikkat çekici bir dier vurgusu, Yöneticilere idi.
Perinçek hoca; "Sadece deprem olduğunda koltuğundan kalkan Çanakkaleli yetkililerde sessiz ve uykuda." ifadelerini kulandı.
Sosyal medyasından yaptığı paşyaşımında; "Bilindiği gibi Kuzey Anadolu Fayı'nın güney kolu Armutlu Yarımadası'nın batı ucunda denize giriyor.
O fayı sizler için izledik ve İmralı Adasında tekrar karaya çıktığını yıllarca önce saptadık.
MTA aktif fay haritasında olmayan bu fay haritalarda, mavi ve siyah çizgi ile tarafımdan işaretlenmiştir.
Fay iki parça halinde  İmralı Adasını ziyaret ettikten sonra tekrar denize dalmakta ve Bandırma ile Erdek arasında karaya çıkmaktadır.
SORUN, İŞTE BU NOKTADA BAŞLIYOR...
PARİON'U YIKAN DA,O FAY...
İşte bu noktadan sonra biz Çanakkaleliler için sorun başlıyor.
Geçmişte Biga kuzeyindeki Parion antik Kenti'ni ve Bandırma kuzeyindeki Erdek Kyzikos Antik Kenti'ni  defalarca yerle bir eden bu fay; Biga, Çan yönünde birkaç kol halinde uzanıyor.
AYVACIK BARAJI KIYILARINA SELAM ÇAKIYOR, ASSOS'A YÖNELİYOR..
Ardından Bayramiç güneyinden geçip Ayvacık yakınlarındaki barajın kıyılarına selam verdikten sonra, güneye Assos Antik Kentine doğru yöneliyor. 288 yıl önce Çan dolayını yıkan bu fay zonunun Assos kentinin yıkımından da sorumlu olduğunu düşünüyorum.
'BİZE UYARMAK DÜŞER'
Bize uyarmak düşüyor, AFAD ve Çanakkaleli yetkililere soruyorum;
 Şubat 2023 depreminden sonra neler yaptınız? Açıklayın ve bizde ona göre başımızın çaresine bakalım. Güzel işlere imza attınız ise sizleri alkışlayalım.
Yoksa işi gücü bırakıp Belediye seçimleri için delege avına mı çıktınız." ifadeleri ile siyasetçileri de kızdıracak çıkışa imza attı.
Erdem Sürek