ÇTSO Başkanı Semizoğlu; “Millet iradesi ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı seçilen Cumhur İttifakı adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı kutluyor, seçimlerin Ülkemiz ve Milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. Şöyle devam etti;
“Yasama ile yürütmenin işbirliği ve uyum içinde çalışması hizmetlerin aksamaması için çok önemlidir. Artık kamu ve özel sektörde tüm dinamiklerin belirsizlik ortamından çıkıp işlerine adapte olmaları, önlerine bakmaları gerekmektedir.
Tam bağımsız, ekonomik ve sosyal yönden güçlü bir Türkiye için birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır.”

--------------------------------

SONUCA İLK YORUM İŞ DÜNYASI’NDAN;

“VAKİT, ÖNE BAKMA VAKTİ”

--------------------------------
ÇTSO Başkanı, deyim yerinde ise; “CUMHUR’U KUTLADI, SONUCU YORUMLADI”
Büyük harflerle konuşan Semizoğlu sözü; “İŞE ADAPTE, ÖNE BAKMA VAKTİ!..” demeye getirdi.
Cumhuriyet tarihinde ilk’ kez, ikinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlanması ardından, iş dünyasında olduğu gibi, kamu ve özel sektörün içinde bulunduğu belirsizlik durumunun Millet iradesi ile sonlandığına vurgu, ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu’ndan geldi.
“Güçlü Türkiye, İçin
İŞE ADAPTE, ÖNE BAKMA VAKTİ!..”
Kamuda olduğu gibi, özel sektörde de gözlenen belirsizlik durumunun, seçimin snulanması ile normale döndüğünü savunan Çanakkale Ticaet ve Snaayi Odası (ÇTSO) Başkanı Selçuk Semizoğlu;
“Artık kamu ve özel sektörde tüm dinamiklerin belirsizlik ortamından çıkıp işlerine adapte olmaları, önlerine bakmaları gerekmektedir. Tam bağımsız, ekonomik ve sosyal yönden güçlü bir Türkiye için birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır.” görüşünü savundu.
Seçim sonuçlarına ilişkin konuşan ÇTSO Başkanı Semizoğlu;“28 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2.tur seçimleri güven ve huzur ortamında tamamlanmıştır.
Millet iradesi ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı seçilen Cumhur İttifakı adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı kutluyor, seçimlerin Ülkemiz ve Milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” Diyerek, önce kutlamaya imza attı.
Semizoğlu ardından da şu görüşü savundu; “Yasama ile yürütmenin işbirliği ve uyum içinde çalışması hizmetlerin aksamaması için çok önemlidir. “ dedi.
Sözlerinin, “Artık kamu ve özel sektörde tüm dinamiklerin belirsizlik ortamından çıkıp işlerine adapte olmaları, önlerine bakmaları gerekmektedir” diyerek sürdüren ÇTSO Başkanı,
“Tam bağımsız, ekonomik ve sosyal yönden güçlü bir Türkiye için birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır.
ASIL GÜNDEMİMİZ; ACİL ÇÖZÜM BEKLEYEN SORUNLAR VE EKONOMİ OLMALI…
Ülkemizin acil çözüm bekleyen sorunlarının çözülmesi,  asıl gündemimiz olan ekonomiye dönülmesi, liyakat esaslı kadrolaşma, güven ve istikrar ortamı,  sağlam eğitim, seçilen vekillerimizin temsil yetkilerini en doğru şekilde kullanmaları öncelikli beklentilerimizdir.
KAZANAN, DAİMA TÜRKİYE OLMALI
Yeni yüzyılın bu beklentilerimizi karşılaması ve kazananın daima Ülkemiz ve Yüce Türk Milleti olması temennisi ile, her koşulda çalışmaya ve üretmeye devam eden fedakar iş dünyasına kolaylıklar diliyorum.” dedi.

Cuma Deren