Gider, önceki dün Erdoğan’ı destekleyen Sinan Oğan’ın Kararını  değerlendirdiği açıklamasında “Sinan Oğan aday olmasa, Recep Tayyip Erdoğan ilk turda kazanacaktı. Oylar ortada. Dün Oğan açıklama yaptı ve Recep Tayyip Erdoğan’ı ikinci turda destekleyeceğini açıkladı. Koca koca adamlar etmedikleri hakaret bırakmadı” dedi.Seçimin ilk turunu kazanarak Çanakkale AK Parti’den 1. Sıra Milletvekili olan  Ayhan Gider, 13 Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. Tura kalmasından dolayı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İlçe İlçe seçim kampanyası yürüten Ayhan Gider, Çan’da muhtarlarla bir araya geldi. Güncel konuları, muhtarlarla birlikte değerlendiren Gider, 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı İkinci Tur oylaması için destek istedi. 7’li Masa üyelerinin iktidara gelemeyeceklerini bildiklerini belirten Gider “Karşımızdaki ittifakın sayısı her gün değişiyor. Artık sayılarını saymaktan vazgeçtik. Onlarda da herkesin niyeti ve hedefi başka. Bizde barınamayıp gidenlerin kurduğu partiler vardı. İlk turun galibi onlar görünüyor. Çünkü; hiçbir şey yapmadan 37 milletvekili almışlar. Bu küçük partiler çok güzel bir film çekti. Yeşilçam’ın Tokatçı filmi gibi tam tokatçılar. Hiçbir şey yapmadan CHP’nin 37 vekili alıp geçtiler. Şimdi eminim genel merkezlerinde kıs kıs gülüyorlardır. Onların derdi alabildikleri kadar milletvekili alabilmekti. En azından ikisinin genel başkanlarını tanıyorum. Saf adam değillerdir. İktidara gelemeyeceklerini biliyorlardı” dedi.
 
Ne Zaman Kaybetseler Millete ‘Bidon Kafalı’ Diyorlar
 
CHP’nin her seçimi kaybedişinden sonra millete hakaret ettiğine değinen Ayhan Gider; “Seçimden sonra eski bir filmi tekrar yaşamaya başladık. 1946’dan beri CHP ne zaman kaybetse, başlıyor millete bidon kafalı demeye. Bu dönem işi iyice abarttı. Depremzedelere verdikleri suyu haram etmeye başladılar. Bakın seçim bu demek değil. Biz ortaya çıkıp bir iddia ortaya koyuyoruz. Millet ne derse desin, başımızın tacıdır. Seçimi kaybettiniz diye, birine hakaret etme özgürlüğünü size hiç kimse vermez. Fakat siz çocukluğunuzdan beri herkese tepeden bakıp, insanları güdülecek koyun olarak görmüşseniz hakaret edersiniz” ifadelerini kullandı.
 
Oğan Olmasaydı Erdoğan İlk Turda Kazanacaktı
 
Sinan Oğan’ın ikinci tur seçimleri için alacakları kararı beğenmeyenlerin sarf ettiği sözlere değinen Gider; “Muharrem İnce sizin partilinizdi. Adama neler yaptınız. Adam çekilene kadar videolarla uğraştınız. Düne kadar da Sinan Oğan’ı çok seviyorlardı. Adamı yere göğe koyamıyorlardı. Sinan Oğan aday olmasa, Recep Tayyip Erdoğan ilk turda kazanacaktı. Oylar ortada. Dün Oğan açıklama yaptı ve Recep Tayyip Erdoğan’ı ikinci turda destekleyeceğini açıkladı. Koca koca adamlar etmedikleri hakaret bırakmadı. Siz bu kafada olduğunuz için, hayatınız boyunca yüzde 30’u göremediniz” dedi.
 
Gençlerin Yanında Olmaya Devam Edeceğiz
 
AK Parti’nin Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çan İlçesindeki Muhtarlar Buluşmasının ardından  Güzelyalı’da yapımı devam eden Gençlik ve Sporcu Kampı’nı ziyaret ederek burada Amatör Spor Kulüplerine yönelik gerçekleştirilen Malzeme teslim törenine katıldı.   Bu sırada tesislerde de inceleme gezisi yapan Ayhan Gider, gençliğe yapılan yatırımların devam edeceğini belirterek; “Spor Tesislerini görmek, Amatör spor kulüpleri ile olan dayanışmayı görmek çok güzel. Çünkü eskiden her iktidar değiştiğinde genelge gelirdi, dolma kalem almayın demirbaş almayın o yasak bu yasak. Bugün kocaman tesisleri yapabiliyorsak, dolma kalem alamazken amatör spor kulüplerine bu yardımı yapabiliyorsak bu devletimizin büyüklüğünü gösterir. İnşallah önümüzdeki dönemde de bu çalışmaları artırarak devam edeceğiz. Spor faaliyetleri; profesyonel de yapılsa, amatör de yapılsa hobi veya sağlık olarak dahi yapılsa kıymetlidir. Bu kadar geniş alana hitap eden bir sektöre de devlet ne yapsa azdır özellikle gençlerimiz için engelli bireyler için kıymeti ölçülemez. Gençlerimize olan yatırımlarımız her zaman önceliklerimiz arasında. Gençlerimizin yanında olmaya, eğitim, istihdam, sosyal hayatları ve gelecekleri için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
 
Cuma Deren