Türkiye genelinde, İstihbarat ve Terörle Mücadele Şubeleri, yeni yıl gecesini kana bulayacak eylem hazırılığındaki terör örgütü mensuplarını tek tek enseledi.

Ülke genelinde yürütülen hummalı çalışmalardan biri de, Çanakkale’de başarı ile gerçekleşti. Çanakkale Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Çanakkale Polisinin alkışlatan o çalışmasına ilişkin detayları, basın bilgi notu ile kamuoyu ile paylaştı.

Yapılan açıklamada; “DEAŞ Terör Örgütünün Eylem ve Faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında; Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İstihbarat ve TEM Şube Ekiplerince Çanakkale ilinde bulanan (7) adreste toplam (9) şahsa yönelik 26.12.2022 günü gerçekleştirilen eşzamanlı operasyon neticesinde (9) şahıs yakalanarak gözaltına alınmış olup, çok sayıda dijital materyale, yasaklı yayın ve doküman ile 1 adet ruhsatsız av tüfeği ve bu tüfeğe ait 52 adet fişeğe el konulmuş, şahıslar 28.12.2022 tarihinde adli mercilere sevk edilmiştir.” ifadeleri yer aldı.

5 ZANLI TUTUKLANDI
Çanakkale polisinin, eş zamanlı operasyon düzenlediği adreslerde gözaltına alınan 9 zanlıdan 5i,çıkarıldıkalrı mahkemece tutuklandı. 3 zanlı, hakkında Yurt dışı çıkış yasağı ve adli kontrol kararı verildi. 1 şahıs ise Savcılıktan serbest bırakıldığı edinilen bilgilerden.

Bu arada; Yasadışı FETÖ Terör Örgütüne yönelik geçen 28 Aralık günü Çanakkale Merkezli 2 ilde yapılan operasyon kapqsamınad, 1’ i aktif 3 Askeri personel olmak üzere toplam 4 şahıs yakalandı. Gözaltına alınan 4 kişinin soruşturma işlemleri  halen sürüyor.
Cuma Deren