Mardin’den Biga İlçesine gelen ve Burada bir Tavuk Çiftliğinde çalışan 3 Çocuk Annesi Türken Demir’i kürekle vurarak öldüren Hakkı Elalmış’ın ilk duruşması önceki gün gerçekleştirildi.  İlk Duruşmaya Türkan Demir’in Avukatının yanı sıra Baro’dan Avukatların da takip ettiği davanın ilk duruşmasında Avukatlar Müebbet istedi.
 3 yıl önce Mardin’den Biga’ya bağlı Kanibey köyüne mevsimsel işçi olarak gelen evli, 2 çocuk babası Hakkı Elalmış, köyde özel bir tavuk üretim çiftliğinde çalışmaya başladı. Hakkı Elalmış’ın akrabaları Abdullah Demir, eşi Türkan Demir ve 3 çocuğu da geçtiğimiz yıl Mardin’den köye gelerek buradaki başka bir tavuk çiftliğinde çalışmaya başladı. Olay günü, Türkan Demir’in bulunduğu tavuk çiftliğine gelen Hakkı Elalmış ile arasında tartışma yaşandı. Tartışma büyüdükten sonra Elalmış, çiftlikte bulunan kürekle Türkan Demir'in kafasına defalarca vurarak öldürdü. Gözüne dönen katil zanlısı daha sonra kadının gözlerini de yuvasından çıkarttı.
  Çiftlikte çalışan başka bir işçi, kadının kanlar içinde yerde yattığını görünce durumu eşi Abdullah Demir’e bildirdi. Olay yerinde hayatını kaybeden kadının cesedi, Biga Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede eşinin işlemlerini yapan acılı eş Abdullah Demir’i teselli eden Hakkı Elalmış, çiftlikteki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. Zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi. Biga ilçesine bağlı Kanibey köyündeki tavuk çiftliğinde çalışan Türkan Demir’i başına kürekle vurarak öldüren Hakkı Elalmış’ın ilk duruşması, Çanakkale 2’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşma salonuna getirilen sanık Hakkı Elalmış’ın ifadesi alındı. Tanıkların ifadeleri dinlendi. Türkan Demir'in avukatları, sanık Hakkı Elalmış'ın hiçbir hafifletici neden ve indirim sebebi uygulanmaksızın, tasarlayarak ve canavarca hisle öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası uygulanmasını talep etti. Hakim, duruşmayı 2 Şubat 2023 tarihine ertelerken, sanık Hakkı Elalmış'ın tutukluluk halinin devamına karar verildi.
 
Haber Merkezi