Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammet Mermer’in de bulunduğu ziyarette Vali İlhami Aktaş, ŞÖNİM Müdürü Nuray Gümrükçü ve ŞÖNİM personeliyle bir süre görüşerek sohbet etti. Ziyarette, ŞÖNİM Müdürü Nuray GÜMRÜKÇÜ, Vali İlhami Aktaş’a ŞÖNİM’in kadına şiddetle mücadelede daha kaliteli hizmet vermek ve şiddet mağduru kadınlara psiko-sosyal destek olması amacıyla kurularak, 7/24 çalışma esası ile kadına yönelik her türlü şiddete karşı mücadele ettiği bilgisini verdi.
Kadına Yönelik Şiddete Sıfır Tolerans ilkesiyle çalıştıklarını ifade eden Vali İlhami Aktaş, ilimizde devletimizin tüm kurumsal mekanizmaları iş birliği içinde çalışarak “Kadınlarımıza El Kalkamaz” prensibiyle mücadele ettiğini belirtti. Vali İlhami Aktaş, Tüm kadınlarımızın mutlu, sağlıklı ve sevgi dolu bir dünyada yaşamalarını diliyor, vatandaşlarımızı “Kadına El Kal-Ka-Maz!” sözünün bilincinde olmaya ve şiddetle mücadele etmeye davet ediyorum.” dedi.
Daha sonra, ŞÖNİM hizmet birimlerini inceleyen Vali İlhami Aktaş, ŞÖNİM personeline çalışmalarından dolayı teşekkür edip, başarılar dileyerek, plaket verdi.
 
Haber Merkezi