Bu yaz zaman zaman Kepez Limanında demirlenen Kruvaziyerde tatil yapan turistler Çanakkale ekonomisine katkı sağladı.  Son olarak Hafta sonu Çanakkale’ye gelen bir Kruvaziyetr gemisi  887 yolcu taşıdı.  
Çanakkale Boğazı, tarihi, kültürü ve doğası ile adeta büyüleyen Çanakkale’de her yıl turizme yeni destinasyonlar ekleniyor. 2015 yılında gerçekleştirilen Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı ile başlayan Turizm hareketi 2018 Troya yılı ile adeta zirve  yapan Çanakkale Turizmine bir çok destinasyon da kazandırıldı. Tarih, doğa ve denizin yanı sıra her geçen yıl genişlenen Turizmde son olarak Su altı parkı eklenmişti.  Turizmciler bu kez de katma değeri ve geliri yüksek olan Kruvaziyer gemilerine gözünü dikti.
Sayıları Arttı
Çanakkale Boğazını yararak giden ve İstanbul’da demirlenen Kruvaziyer gemilerini Çanakkale’de de durdurmak için çalışmalar yürüten Turizmciler, çalışmalarını sürdürürken gemilerin duraklarına yavaş yavaş Çanakkale’de ekleniyor.  Geçtiğimiz yıllarda tek tük gelen gemiler özellikle bu sezon çok sık Çanakkale’de demirlenmeye başladı.  Son olarak Kepez Limanında demirlenen ‘Viking Venus’   887 yolcuyu  Çanakkale’ye taşıdı. Geçen yıl inşası tamamlanan, 228 metre boyundaki geminin ilk uğrağı anısına liman Genel Müdürü Berkan Özkan ile Ticaret Direktörü Evren Beceren, Kaptan Rune Loekling’e ziyarette bulundu. Karşılıklı plaketlerin takdim edildiği seremonide Kaptan Çanakkale’ye uğraklarından dolayı memnuniyetini dile getirdi. Gemi daha sonra Kuşadası’na gitmek üzere Çanakkale’den ayırıldı.
Cuma Deren