Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türk Patent ve Marka Kurumu, Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA), Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO), Avrupa Patent Ofisi (EPO) ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfının destekleri ile bu yıl 7.si düzenlenen İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ISIF22 TEKNOFEST etkinlikleri kapsamında gerçekleştirildi.
 
Çömü Üniversitesi  üniversiteden  6 başvurunun yapıldığı ISIF22’de uluslararası jüri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucundada   n 5 patenti madalyasına  layık görüldü.
 
ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, üniversiteyi temsil edip madalya kazanan öğretim üyelerine Rektörlük makamında sertifikalarını verdi. ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat alınan ödüllerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek çalışmalarından dolayı Öğretim Üyelerine teşekkür etti.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Okhan Akdur ve Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Sermet Koyuncu’nun da hazır bulunduğu sertifika törenine, Doç. Dr. Yavuz Emre Arslan, Arş. Gör. Eren Özüdoğru, Prof. Dr. Yasemin Kavdır, Prof. Dr. Mustafa Başaran, Doç. Dr. Fatih Kahrıman, Prof. Dr. Ünal Kızıl Dr. Sefa Aksu, Prof. Dr. Mustafa Kurt, Dr. Bengi Derya Muşdal ile  Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇOBİLTUM) teknoloji transfer uzmanları Öğr. Gör. Dr. Savaş Gürdal, Öğr. Gör. Kadir Yılmaz ve Öğr. Gör. İbrahim Çölgeçen katıldı.Haber Merkezi