Kumpanyanın assolist arayışı ve bir köy ağasının yeni assoliste aşık olmasıyla gelişen olaylar konu edinen ve neredeyse her dönem değişen, ünlü oyuncuların bile dahil olduğu Kumpanya günümüzde de sahneleniyor.  Troya Kültür Yolu Festivali kapsamında Çanakkale’de sahnelenn gösteri yoğun ilgi gördü.
 Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından sahnelen Hisseli Harikalar Kumpanyası’nda Anadolu’da turne yapan bir çadır tiyatrosunun assolisti başka bir gazinoya transfer olunca kumpanyanın yeni assolist arayışına girmesi ve bir köy ağasının yeni assoliste âşık olmasıyla gelişen olaylar konu ediliyor.   Türk tiyatrosunun büyük ustası Haldun Dormen’in yazdığı, Hababam Sınıfı filmi müziğiyle gönlümüze taht kuran, ünlü besteci Melih Kibar’ın bestelediği ve Çiğdem Talu’nun şarkı sözlerini yazdığı bu ünlü müzikal; ilk defa 1980 yılı Mart ayında Egemen Bostancı yapımcılığı ve Haldun Dormen’in rejisiyle seyirci karşısına çıkmış, yalnızca o yıllarda 600’den fazla temsil yaparak tüm Türkiye’yi gezmiş ve Türk halkının büyük beğenisini kazanmıştı. Yıllar içinde birçok kez sahneye taşınan, kayıtları televizyonda yayınlanan ve bir dönem TV dizisi yapılan müzikal; yıllar içerisinde milyonlarca izleyici tarafından tanınan, bilinen ve sevilen bir efsaneye dönüşmüştü. 
Efsane Müzikal Troya Kültür Yolu Festivali kapsamında önxeki gün Çanakkale’de de sahnelendi. İçdaş Kongre merkezinde düzenlenen müzikale ilgi de yoğun oldu. Tarihi Alan Başkanı Sayın İsmail Kaşdemir, protokol ile çok sayıda izleyicinin katıldığı müzikalde salon tamamen doldu. Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından sahnelen Hisseli Harikalar Kumpanyası izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.
 
Cuma Deren