Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde batan bir tekneden sahile vuran 1 ton 900 kilogram skunk maddesi ile Çanakkale’nin Biga ilçesinde bir gemiye zulalanmış 23 kilo 600 gram kokainin Türkiye’ye getirilmesinden sorumlu olduğu belirtilen şüpheli, Balıkesir polisinin 7 aylık takibi sonucunda İzmir’de yakalanarak, gözaltına alındı.
 
Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Ege bölgesinde uyuşturucu madde ticaretini yönlendirdiği saptanan uyuşturucu tacirlerine yönelik, Ayvalık Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde çalışma başlatıldı. Yapılan istihbarat çalışmasında grubun, yüklü miktardaki uyuşturucu maddeyi denizaşırı ülkelerden Ege Denizi sahil şeridini kullanarak Türkiye’ye getireceği bilgisine ulaşıldı. Grubun elebaşı M. A.’yı ise İzmir’de bulunduğu tespit edildi. Polis tarafından yapılan operasyonla M. A. ve yanında bulunan bir kişi, İzmir'de yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheliler oruşturmanın yürütüldüğü Balıkesir'e getirildi. 
 
M.A.’nın 6 Mayıs 2019'da Ayvalık ilçesi Maden Adası yakınlarında batan tekneden denize yayılan ve sahillere vuran 1 ton 900 kilogram skunk maddesi ile 23 Ağustos 2020 tarihinde Çanakkale’nin Biga ilçesinde bir gemiye zulalanmış olarak bulunan 23 kilogram 600 gram kokainin Türkiye’ye getirilmesinden sorumlu olduğu belirtildi. Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen M.A. hakkında, Ayvalık Sulh Ceza Hakimliği'nce uyuşturucu veya uyarıcı madde imal veya ticareti yapmak, Burhaniye 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kasten öldürme, Ayvalık 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nce toplam 3 adet aranma kaydı bulunduğu öğrenildi. (DHA)
 
 
 


Kaynak: DHA