Reklam

DEMİRBAŞ’TAN, ZOR SORU; 'EĞİTİMDE NELER OLUYOR?'

Türk Eğitim-Sen Şubesi Başkanı Resul Demirbaş, Okullarda olaysız bir gün geçmediğine dikkat çekti, konulardan Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de habersiz olduğunu ileri sürdü.

316 0
DEMİRBAŞ’TAN, ZOR SORU; 'EĞİTİMDE NELER OLUYOR?'

Türk Eğitim-Sen Şubesi Başkanı Resul Demirtaş, Okullarda olaysız bir gün geçmediğine dikkat çekti, konulardan Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de habersiz olduğunu ileri sürdü.

Çok çarpıcı bir soruya yanıt aradı; “Çanakkale Eğitimlinde neler oluyor?”
Demirbaş, endişe ettirecek ifadeler ile şöyle dedi; “Okullarda olaysız bir gün geçmiyor.
 Okul idaresi karışmıyor, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ilgisiz…
 İl Milli Eğitim Müdürlüğü habersiz. Üstelik öğrenci haklı, veli zaten her zaman haklı diye bakılırsa, suçlu öğretmen oluyor.”

“SAYIN VALİ,  ACİL ET ATMALI.
SORUNLAR, YAZI İLE ÇÖZÜLMÜYOR…”
Velilerin, fedakarca çalışan öğretmenler üzerinde değil, yetkililer üstünde baskı kurması gerektiğini savunan Demirbaş;
“Sayın Valimiz de bir an önce konuya el atıp yetkili olan İl Milli Eğitim Müdürlüğünü harekete geçirmelidir. Sorunlar yazı ile çözülmüyor.” dedi.
 
-------------------------------
TÜRK EĞİTİM-SEN ÇOK VURGULU KONUŞTU;
ÖĞRENCİ HAKLI…
VELİ ZATEN HEP HAKLI…
-------------------------------

Türk Eğitim-Sen, Çanakkale Eğitim sisteminde gözlediklerine, çok çarpıcı sorular ile yanıt arıyor. Şube Başkanı Demirbaş; “Çanakkale eğitiminde neler oluyor?” diyerek, ilgililere seslendi.
OLAYSIZ, BİR GÜN GEÇMİYOR…
Türk Eğitim-Sen Çanakkale Şubesi Başkanı Resul Demirbaş, endişe ettirecek ifadeler yüklü bir açıklamaya imza attı.
Demirbaş; “Okullarda olaysız bir gün geçmiyor. Okul idaresi karışmıyor, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ilgisiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü habersiz. Üstelik öğrenci haklı, veli zaten her zaman haklı diye bakılırsa, suçlu öğretmen oluyor.” dedi.

VELİ BASKISI…
Pandemi süreci boyunca öğretmenlerin yorulduğuna ve dahası üzüldüklerine dikkat çeken Demirbaş;
“Üstüne bir de veli baskısı ve öğrencilerin davranış bozuklukları öğretmende moral, motivasyon bırakmadı.

‘NE OLDU?’ DEĞİL, SORU; ‘KİM YAPTI…?’
Şöyle ki; Veliler, çocuğuna bir şey olduğunda ‘Ne oldu?’ değil, ‘Kim yaptı?’ diye soruyor.
Herhangi bir olayda veliler, öğretmenle ya da idareyle konuşmadan direkt Cimer’i arıyor.
Öğretmenin ve okul idaresinin enerjisini düşürüp zamanını boşa harcamasına sebep oluyor.
Pandemi süresince çocukları ile kaliteli zaman geçiremeyen; çocukları tablet, bilgisayar ve çizgi film ile oyalayıp davranış bozuklarının oluşmasına neden olan bazı veliler şu anda öğretmenin okulda çocuğa istenilen davranışı kazandırmasına engel oluyor.”
Türk Eğitim-Sen Şubesi Başkanı Demirbaş,Velilerin sürekli olarak yaptıkları şikayetlerle öğretmenin üzerinde mobing uygulandığını savundu.
Demirbaş, daha sonra  şunları söyledi; “Eğitimcilerimiz, şu anda kendilerini, değersiz hissetmektedir. Bu konuda bakanımızdan daha duyarlı olmasını ve öğretmenlerine sahip çıkmasını bekliyoruz.
MEB’in öğrencilere ücretsiz olarak verdiği çalışma kitapları bir an evvel okullara ulaşmalıdır.
 Veliler okulda güvenliğin az olduğunu dile getirerek sürekli idare ve öğretmenin üzerine gelmektedir. Nöbetlerin titizlikle tutulmasına rağmen yeterli olmamaktadır.

İL, ACİL BAKANLIKLA İRTİBATA GEÇMELİ…
İl Milli Eğitim Müdürlüğü, acilen Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşerek okulların temizlik ihtiyaçlarını karşılamalıdır.  Her okul için yeterli miktarda temizlik ve güvenlik görevlilerini işe almalıdır. Salgın hastalıktan korunmak için sadece maske, mesafe ve el dezenfektanı yetmez. Okullar temiz olmalı,  güvenli olmalı. Kuma kafayı sokmakla sorunlar çözülmez. İl Milli Eğitim Müdürlüğü biran önce sorunlara çözüm üretmeli ve çözmelidir.” çağrısı yaptı.

“SAYIN VALİ,  ACİL ET ATMALI
SORUNLAR, YAZI İLE ÇÖZÜLMÜYOR…”
Velilerin, fedakarca çalışan öğretmenler üzerinde değil, yetkililer üstünde baskı kurması gerektiğini savunan Demirbaş;
“Sayın Valimiz de bir an önce konuya el atıp yetkili olan İl Milli Eğitim Müdürlüğünü harekete geçirmelidir. Sorunlar yazı ile çözülmüyor.” dedi.

Cuma Deren


Etiketler; #resul demirbaş
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.