Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu 2021 Yılı Toplantısı Vali İlhami Aktaş başkanlığında gerçekleştirildi.
 
İl Özel İdaresi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Vali Yardımcısı Ali Muhiddin Varol, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı SG. Yarbay Ercan Oran, Cumhuriyet Savcısı İbrahim İlter, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkan Yardımcısı Zülküf Memiş, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, kurum amirleri ve STK’lar katıldı.
 
Toplantıda; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Aslı Okan tarafından 2019/2 sayılı Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile belirlenen Bağımlılıkla Mücadele Kurullarının çalışma usul ve esasları ile ilgili katılımcılar bilgilendirildi. Yeşilay Danışma Merkezi temsilcisi Ersin Alpaslan tarafından zararlı alışkanlıklarla mücadele ve toplumu bilinçlendirme konusundaki faaliyetler ve Yeşilay danışma merkezinin çalışmaları hakkında katılımcılara yönelik bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Ayrıca toplantıda Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, bağımlılıkla mücadele kapsamında yapılan etkinlikler hakkında bilgi verdi.
 
Bağımlılıkla mücadelenin etkili ve kapsamlı bir şekilde sürdürüleceğini vurgulayan Vali İlhami Aktaş, topluma ve milli ekonomiye zarar veren bağımlılık yapan maddeler ile mücadele ederek geleceğin teminatı olan çocuklarımızı, gençlerimizi ve tüm toplumu bağımlılıktan korumak için her kurumun çok titiz çalışması gerektiğini belirtti. Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı; bir önceki toplantıda alınan kararların görüşülmesinin ardından gündem önerisi ve bir sonraki toplantıda sunum yapacak kurumların belirlenmesi ile son buldu.
 
Haber Merkezi
 


Kaynak: Haber Merkezi