Vali İlhami Aktaş, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Başhekimi Ufuk Tali ve sağlık yöneticileri ile koronavirüs değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.
 
Vali İlhami Aktaş, Çanakkale’de sürdürülen sağlık hizmetleri ile koronavirüs ile mücadele çalışmalar ve pandemi sürecinde hastanelerde yürütülen çalışmalar hakkında ayrıntılı brifing aldı. Toplantıda; başta dinamik denetimler olmak üzere Çanakkale’de Koronavirüse karşı uyulması gereken kurallar, alınan önlemler, ilimizdeki vaka sayılarının son durumu, filyasyon, test çalışmaları, hastanelerdeki doluluk oranları ve aşılama çalışmaları değerlendirildi. Toplantının ardından Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinin Covid servisini ziyaret eden Vali İlhami Aktaş,  sağlık çalışanlarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diledi.
 
Devlet Hastanesi’nde koronavirüs nedeniyle alınan tedbir ve çalışmaların eksiksiz ve titizlikle yerine getirildiğini belirten Vali İlhami Aktaş, ilimizdeki tüm sağlık çalışanlarımızın mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerinin başında fedakarca çalıştıklarını belirterek teşekkür etti. Vali İlhami Aktaş, “Sağlık personelimiz vatandaşlarımızın için fedakarca çalışıyor. Biz de Çanakkale halkı olarak temizlik, maske ve mesafe kuralları başta olmak üzere alınan tüm tedbirlere riayet edip tüm sağlık çalışanlarımıza yardımcı olmalıyız” dedi.
 


Kaynak: İHA