gelçar denizcilik

SAHİ, ‘NEDEN SÖYLENMEZ, SÖYLENEMEZ’  BAZI  BİLİNENLER…?

.

69 0

Erdem Sürek

Erdem Sürek


O kadar çok ki bu konuda verilebilecek örnekler. Neden ise yanıtı aranan o suskunluk durumu, bazılarında bildik bileli hep hasıl.
Başkent gündemine göz atarken rastladığım şu okkalı vurgu karşısında, ister istemez düşünceye daldım. Pek çoğumuz da ben gibi fark ettiyse bu çıkışı, muhtemel aynı durumu yaşadı. Uzunuzun düşündü durdu.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ nun bir Belediye Başkan adayı için kurduğu cümlede geçen vurgusu tam da şöyle idi; "Mansur Yavaş, 'PKK, alçak bir terör örgütüdür, HDP alçak bir partidir’ desin”
Bölücü terör örgütü PKK için bu hakikat tanımı yapamayanları yıllardır o ya da bu şekilde düşünmüşüzdür. Yanıtı bulana da aşk olsun. Dünyanın kabul ettiği bu gerçekler bir yana, dahası konularda da gözlenen birilerinin bu tavırları, insanı zıvanadan çıkarmaya yetiyor ya, neyse…
Başkent gündeminin öne çıkan başlıkları arasındaydı sayın Bakanın şu sözleri;
 “Mansur Yavaş desin ki; ‘PKK’dan oy bekleyenin Allah cezasını versin. PKK, Türkiye’yi bölmek isteyen alçak bir terör örgütüdür. HDP’yi de kendi uydusuna almıştır. HDP’de alçak bir partidir’ desin”
Ankara’dan,  dün haykırılan bu net sözler, yıllardır hainlikte sınır tanımaz eylemleri ile binlerce masumu canından eden, tek amacı Vatan’ ın ve Milletin güvenliğini sağlamak olan güvenlik güçlerini hedefine alıp, hain pusular kuran ve binlerce Asker, Polis ve Mehmetçiğimizi Şehit eden hainlereydi.
 Şehit Mehmedin, Polis ve Askerimizin baba ocağına düşen ateş, yıllardır içimizi dağladı. Hele Öğretmenlerimiz… !
Çoğu zaman bin bir türlü ifade ile lanetledik bu hainliği ve destekçilerini. Dilimiz damağımız kurudu yaşadığımız öfkeden kaynaklı cümleler kurarken, her birimizin ağzında. Yaşadığımız haklı öfkeyi anlatacak söz bitti çoğu kez dilimizde.   
Kısacası, Türkiye’ nin birlikte yaşadığı öfkenin nedeniydi hep şu lanet olası hainlik.
Başkent Ankara’da, Bakan Soylu’ nun ağır sözleri o hainlere yönelik geliyordu dün.
Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yavaş’a yükleniyor  ve ardından dahası adayları da hedefine alıyordu Bakan Soylu.
Ağırdı sözleri. Belki de kurşundan ağır. Kılıçtan keskin. Diyordu ki açık açık;
 “Buradan, Yavaş’a ve İmamoğlu’na söylüyorum. Aydın’daki, Muğla’daki, İzmir’deki adaya da söyledim. Buradan söylüyorum Yavaş; ‘PKK’dan oy bekleyenin Allah cezasını versin’ desin.
Dün milletvekilleri de söyleyemedi. Kendi milletvekilleri dedi ki, ‘PKK’dan da gelse oyumuzu alırız’ dedi.  Mansur Yavaş’a söylüyorum desin ki, ‘PKK, Türkiye’yi bölmek isteyen alçak bir terör örgütüdür. HDP’yi de kendi uydusuna almıştır. HDP’de alçak bir partidir’ desin.
 CHP’nin içerisinde Sezgin Tanrıkulu diye bir adam, şimdi söylüyorum Mansur Yavaş şunu söylesin; ‘Terörist cenazesine giden, Diyarbakır’da teröristleri en yakın akrabalarına tedavi ettirmek için milletimize hainlik yapan Sezgin Tanrıkulu ile aynı partide bulunmaktan tiksiniyorum’ desin”
Başkent’ te edilen bu okkalı sözler bir yana, Almanya’ da ettiği sözleri, ülke gündemine oturan CHP’ li vekilin ifadelerine eleştiriler de malum çığ gibi büyüdü.

Misal Çanakkale… Tepkiyle kurulan çok cümle işitti kulaklarım.  TV’ lerin ana haber bültenlerinde tekrarlanan o sözlere ilişkin öyle tepkili laflar işittim ki dün, hangi birinden söz edeyim. Çoktu, çok da ağırdı edilen sözler. 
 Sahi, seçilmek uğruna her şey mubah mıdır…? Katillerin, hehe hele bebek katillerinin. Devlet, millet, bayrak düşmanı hainlerin oyunu dahi istemek siyaset midir?
Deli soruları akla getiren, siyaseten edilen bazı sözleri acaba daha ne kadar işitecek kulaklarımız…? Seçilmek, seçim kazanmak uğruna hain terör  örgütü mensuplarından dahi açık açık destek beklemek nedir sahi…?
Yanıtı zor ve hatta imkansız gözükse de bu soruların, Minareyi çalan kılıfını hazırlar misali bir durum sanırım tanık olduklarımız.
14 MART KUTLU OLSUN…
Sağlık neferlerimiz için bir önemli gündeyiz. Tıp bayramı bu gün.
Bugün, her günden farksız gibi gözükse de beyaz melekler için, bugün senede bir gün dahi olsa onlar için bir şey yapmalıyız diyenlerdenim.
O kadar çok ki bu konuda ısrarcılığımın nedeni, misal her yıl Tıbbiyeli Şehitleri andığımız bu coğrafyada, Tıp kahramanlarımızın tarifsiz kahramanlığını bir hatırlasak, sanırım ben gibi ısrarcı olacak Milletimin her ferdi.
Tıp bayramında, Tıbbiyeli şehitlerimizi ansak mesela. Onlar için okusak birer Fatiha.
Yüz binlerce kahraman Çanakkale şehidinden birkaçı olsa da Tıbbiyelilerimiz, onlarda kefensiz düştü üstelik hiç düşünmeden Çanakkale toprağına.
Şehit Tıbbiyelilerimiz en başta,  elbetti ki Doktor eşim ile birlikte, tüm hekimlerimizin Tıp bayramı kutlu olsun. Saldırıdan, hakaretten, kısacası her türlü şiddetten uzak günler her daim onlarla olsun. 
 
 
 
 


Etiketler; #sahi #neden
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.