Sınav Nedeni İle Getirilen Yasakta Çanakkale Sokakları Boş Kaldı

Yükseköğretim Kurumlar Sınavının (YKS) sınavı nedeni ile İç İşleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesi kapsamında hafta sonu belirlenen sınav saatlerinde uygulanan kıstlama kapsamında vatandaşlar evlerinde kalmayı tercih etti.

371
Sınav Nedeni İle Getirilen Yasakta Çanakkale Sokakları Boş Kaldı

Yükseköğretim Kurumlar Sınavının (YKS) sınavı nedeni ile İç İşleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesi kapsamında hafta sonu belirlenen sınav saatlerinde uygulanan kıstlama kapsamında vatandaşlar evlerinde kalmayı tercih etti. Vatandaşın yasağa uyması ile Çanakkale Sokakları da boş kaldı.
 
İçişleri Bakanlığı’nın 18.06.2020 tarih, E9863 sayılı LGS ve YKS tedbirleri konulu yazısı gereği, 81 İlin valiliğine gönderilen Sokağa Çıkma kısıtlaması dolayısı ile Çanakkale’de belirlenen saatlerde sokaklar boş kaldı.  Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve bu hafta sonu yapılan Yükseköğretim Kurumlar Sınavının (YKS) halk sağlığı açısından en uygun koşullarda gerçekleştirilmesi amacıyla bazı tedbirlerin alındı. Alınan bu tedbirlerden birisi de Sokağa çıkma kısıtlaması oldu.
 
Birinci oturumu 27 Haziran Cumartesi günü saat 10.15’te başlayıp 13.00’d, ikinci oturumu 28 Haziran Pazar günü saat 10.15’te başlayıp 13.15’de ve üçüncü oturumu 15.45’te başlayıp 17.45’de tamamlanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak, sınavın sorunsuz bir şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla;  27 Haziran Cumartesi günü saat 09.30 ile 15.00 arasında ve 28 Haziran Pazar günü 09.30 ile 18.30 saatleri belirlenen istisnalar hariç olmak üzere 81 il sınırları içinde vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlandı. Bununla ilgili 81 il valiliğine ‘LGS ve YKS Tedbirleri’ konulu genelge gönderilerek, detaylar aktarıldı. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu zamanlarda Çanakkale’de cadde ve sokaklar boş kaldı Vatandaşların kısıtlama tedbirlerine uyduğu görüldü.
 
Şerife Erdem
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.