'AK Parti hükümetlerinin her yatırımı, Doğayı ve yaşayanlarını öncelemektedir' (VİDEO)

Dünya Çevre günü nedeniyle Basın toplantısı düzenleyen AK Parti İl Başkanı Naim Makas; “Hükümetimiz hayata geçirdiği her projede doğayı ve doğada yaşayan her canlının hayatını öncelemektedir.” dedi.

5482
'AK Parti hükümetlerinin her yatırımı, Doğayı ve yaşayanlarını öncelemektedir' (VİDEO)
VİDEO HABER

İl Başkanı Makas, Yatırımlar ve Çevreciliğini özetledi;
“AK Parti hükümetlerinin her yatırımı,
Doğayı ve yaşayanlarını öncelemektedir”

Dünya Çevre günü nedeniyle Basın toplantısı düzenleyen AK Parti İl Başkanı Naim Makas;
“Hükümetimiz hayata geçirdiği her projede doğayı ve doğada yaşayan her canlının hayatını öncelemektedir.” dedi.
İl Başkanlığı’nda, 1915 Çanakkale Köprüsü örneği ile çarpıcı bir ifade kullanan Makas, Deniz canlılarının göçlerinin de dikkate alındığını vurguladı.

YUNUS GÖÇ’ Ü SIRASINDA, KESON İMALATIN ARA…
İl Başkanı Makas, “Bakın hemen yanı başımızda yükselen dünyanın en’lerini barındıran 1915 Çanakkale Köprüsü’nün projesi.
Bu projenin tasarımı ve imalatı deniz canlılarının göçleri dikkate alınarak gerçekleştirildi ve gerçekleştirilmeye devam ediyor.
(Örneğin, Yunusların göçleri sırasında keson temellerin imalatına ara verilmesi gibi)
Yine aynı şekilde tarım alanlarını korumak ve buralarda betonlaşmanın önüne geçmek için özellikle de köprü imalatının başlamasından evvel 7 ovamız sit alanı ilan edildi.
Ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu toprakları bizlerde çocuklarımıza emanet etmek istiyorsak doğayı korumalı, doğabilecek zararların önüne geçmeliyiz. Hamd olsun ki partimiz ve devletimiz bu konuda çok hassas davranmakta ve kadim milletimizin medeniyet yolculuğunda bu anlamdaki görevini yerine getirmektedir.” diye konuştu.

CHP’ Lİ BELEDİYE’ YE YÜKLENDİ
Çanakkale Belediyesi’nin her sözünde “çevreciyiz” diyerek kendinden bahsettiğini belirten Makas;
“Ancak ne yazık ki uygulamada göremiyoruz. Çevrecilikleri takribi olarak ayda 1 gerçekleşen belediye meclisi salonundaki toplantı ve sloganlarından ibaret;
Arıtma Tesisi ve Sanayi Sitesi milletvekillerimizin gayretleriyle çözüme kavuştu, kavuşuyor… Yerel seçimde aldığı oylarla belediye başkanlığı koltuğunda Ülgür başkan oturuyor; merkez ilçe belediyesinin çevrecilik anlamındaki çözümlerini ise Genel seçimle aldıkları oylarla; sadece partimizin ve Ankara’nın değil aynı zamanda şehrimizin vekilleri olan kıymetli vekillerimiz buluyor. Buna şimdi hep beraber sevinecek miyiz yoksa üzülecek miyiz doğrusu biz bu tezatlığı anlamakta güçlük çekiyoruz…” dedi.

SARIÇAY DEDİ VE EKLEDİ..
Basın toplantısında, Sarıçay örneği veren AK Parti il başkanı Naim makas, şöyle devam etti;
“Görüldüğü gibi her taraf çöp ve moloz yığını. Biyolojik arıtma çalışıyor mu? Vatandaşın; şehrin atık sularının sarı çaya akıtıldığına dair endişesi var. Sarıçay çevresinden gelen yağmur suları ve yağmur suyuyla karışık evsel atıkların Sarıçay’ı ve içinde yaşayan canlıları katlettiği, dahası vatandaşın da sağlığını ciddi tehlikeye attığı görülmektedir. Görünen o ki arıtma tesisi fonksiyonel çalışmamaktadır.
Aynı zamanda hemşerilerimizin önemle bu soruyu sormalarını ve cevabını tekrarlamalarını istiyorum, Sarıçay  nereye akıyor? Sarıçay boğazın serin sularına akıyor ve buradan hemen yanı başımızdaki şehrimizin plajlarına kadar gidiyor bununla beraber maalesef doğayı kirletiyor ve hemşerilerimizin sağlıklarını ciddi anlamda tehlikeye atıyor… Soruyorum; CHP’li belediye için insan hayatı bu kadar ucuz mu?

YEŞİL BİNA SEVDASIYLA, ASIL SORUNLAR GERİYE İTİLDİ
Bir belediye binası sevdasıyla yıllardır Çanakkale’mizin asıl sorunları geriye itildi. Ne oldu; bugün geldiğimiz noktada adeta şehrin psikolojisi ile oynayan metruk bir yapı şehrin göbeğinde hayalet gibi durmaktadır. Diğer yandan; yenilenmesi kaçınılmaz olan ve metrukluğa aday başka bir sorun sosyal konutlar… Kentin sorunlarına ve hemşerilerimizin yaşam güvenliği sorunlarına çözüm üretemeyen yerel yönetim yine her fırsatta topu taca atmak suretiyle adeta uzatmaları oynamaktadır…
Şunu belirtmek istiyorum, artık Çanakkaleli hemşehrilerimiz çözümü Merkez ilçemizin Yerel Yönetimi’nde değil, partimizin milletvekillerinde arıyor… Sn. Belediye Başkanım sizlerin çözmesi gereken konuları hemşehrilerimiz sayın  milletvekillerimize iletiyorlar…  
Sizlere tavsiyem; ivedilikle siyaseti bir kenara bırakıp asli görevlerinize geri dönmenizdir… “
5-11 Haziran Çevre Koruma Haftası’nın Çanakkale’nin  daha temiz, sağlıklı ve yaşanıla bilirliğine vesile olması temennisinde bulunan Makas;  “Buradan; Ülkemizin genç bir evladı olarak ve bir Çanakkaleli olarak; sayın Belediye Başkanına sesleniyorum;
Sayın Başkan lütfen artık görevinizin başına geçiniz.”

Cuma Deren
 


Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.