''HİÇBİRİ ÇANAKKALELİ DEĞİL..!''

Sosyal medya hesabından hayli sert sözlerle tepki gösteren Muhtar Can, Metalik maden karşıtı eylemlerin adresine dönüşen Balaban için, halen dahi Kazdağları tanımı yapılmasını eleştirip, “Orası Kirazlı Balaban. Ne Kazdağları..?” dedi.

964
''HİÇBİRİ ÇANAKKALELİ DEĞİL..!''

BALABAN’ DA EYLEMLERİNİ SÜRDÜREN İSİMLER İÇİN, MUHTARN CAN’ DAN ŞOK TESPİT;
“HİÇBİRİ ÇANAKKALELİ DEĞİL..!”
Kirazlı Muhtarı Can, Çevrecilere Veryansın etti;
“BİLDİĞİNİ YAZIYOR, BİLDİĞİNİ ÇİZİYORLAR,
MUHTAR SAĞCI YA, BİZE SORAN YOK..!”

Son günlerde, ‘Kazdağları evimiz” diyerek, çocukları ile ekranlara çıkan aileye tepki gösteren Kirazlı Muhtarı çarpıcı bir vurguda bulundu;
“KAZDAĞLARI EVİMİZ DİYORLAR,
İKAMETLERİ FİNLANDİYA..!”

Ulusal TV kanallarında halen konu edildiğine dikkat çektiği Kirazlı Balaban için sesini yükselten, Kirazlı muhtarı Erkan Can çarpıcı bir çıkışa imza attı;
“BİR ÇOCUKLAR KALMIŞTI, ALET ETMEDİĞİNİZ..!”

Sosyal medya hesabından hayli sert sözlerle tepki gösteren Muhtar Can, Metalik maden karşıtı eylemlerin adresine dönüşen Balaban için, halen dahi Kazdağları tanımı yapılmasını eleştirip, “Orası Kirazlı Balaban. Ne Kazdağları..?” dedi.
Muhtar Can; “Son zamanlarda çocukları bile madene alet Edip de Kazdağları evimiz deyip de reklam yapıyorlar”  ifadesi ardından, arşiv görüntüler ile yayınlar yapıldığını vurgulayıp şöyle devam etti;
“TV ekranlarında yayınlanan haberlerde, Halen dahi Kazdağlarında maden şirketi çalışıyor diyorlar. Ekimden sonra bir çapa bile vurulmadı.
Arşiv görüntüleri göster, sonra çalışma var de.  Şimdi Fox TV’ ye ve Artı Haber isimli kuruluşa sormak istiyorum, Siz hiç Kirazlıya geldiniz mi?”

MADEN KARŞITLARI İÇİN ŞOK TESPİT;
“HİÇ BİRİ ÇANAKKALELİ DEĞİL..!”

Maden karşıtı eylemlerin adresi Kirazlı Balaban için TV lerde yayımlanan hAberlere teki geldi. Kirazlı Muhtarı Erkan Can; “ÇOCUKLARI İLE BİRLİKTE, KAZDAĞLARI EVİMİZ DİYEREK HABER OLAN AİLENİN İKAMET ADRESİ FİNLANDİYA” dedi.
Sosyal medya hesabından, çarpıcı sorular eşliğinde dikkat çeken bir çıkışa imza atan Kirazlı muhtarı; “Aylardır Balabanda maden karşıtlığında ısrarcı olanlar, arşiv görüntülerle süslenmiş haberlerde caka satıyorlar” dedi.
SİZ HİÇ AÇ KALDINIZ MI..?
Sosyal medya hesabından, çarpıcı sorular sıralayan Muhtar Can, sılsız olduğunu savunudğu haberlere imza atanlara, “Siz hiç aç kaldınız mı?” diye sordu.
Paylaşımında, sorulr sıralayan Can; “Şimdi gelelim asıl meselemize son zamanlarda çocukları bile madene alet edip, Kazdağları evimiz deyip  reklam yapıyorlar ya,  birde her Sabah  Fox TV ekranlarında yayınlanan Kazdağları talan ediliyor haberleri var ya, Fox TV olarak hiç Kirazlıya gelip sordun mu acaba.
Hayır elbet. Nedeni oranın muhtarı sağcı. Ben sağcı olmaktan gurur duyuyorum. TV ekranlarında yayınlanan Kazdağları’ nda Alamos çalışıyor haberlerine gelince, geçen Ekimden sonra bir çapa bile vurulmadı. Arşiv görüntüleri göster,  çalışma var de. şimdi Fox TV ye ve artı haber kuruluşuna sormak istiyorum
Birincisi; Siz hiç Kirazlı’ ya geldiniz mi?  2- hiç aç kaldınız mı 3- Sizin binaların önüne on kişi gelse yayınları kesin dese kesecek misiniz?  4- benim köyümde işsiz kalanlar için bir fikriniz var mı? 5- Kirazlı ile Kazdağları’ nın ne alakası var? 6- dokuz aydır hiç çalışmayacaksın,  yiyip içip gezeceksin
 7-şimdi bizler bazı belediyelere. Gitsek istifa desek edecekler mi?  8- kim köyünün yanına yabancılar gelse kabul eder. 9-maden her yerde var neden kirazlı?  10-bu soru da üstüne alınanlara; neymiş kaç ağaç kesildi bize bilgi verin deyip,  Devletini ve kurumunu nasıl zorda bırakırız diye  uğraşanlar. Devlet yaşasın. Yaşasın ki sen yaşayasın. 11-benim köyümde işsiz kalanlar ne olacak? 12-en önemli soru  9 aydir  maaş almadan geçinen var mı ?varsa yazsın ki bizde bilelim, nasıl yaşanıyor “

Erdem Sürek


Etiketler; #balaban
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.