Çanakkaleli EYT’liler Bursa’ya gidiyor

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği Çanakkale Şubesi, Bursa’da gerçekleşecek olan buluşmaya gidiyor.

169
Çanakkaleli EYT’liler Bursa’ya gidiyor

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği Çanakkale Şubesi, Bursa’da gerçekleşecek olan buluşmaya gidiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Emeklilikte Yaşa Takılanlar hakkında yaptığı olumsuz yorumlarının ardından EYT’liler alanlara uzun süre sonra yenide iniyor.  EYT SYDD Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, yaptığı çağrının ardından yapılacak olan buluşma 16 Şubat Pazar günü saat 13.00’te Bursa Nilüfer’de Karaman Dernekler Yerleşkesi’nde gerçekleşecek. Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği Çanakkale Şube Başkan Murat Çağlayan yapılacak olan buluşma ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği Çanakkale Şube Başkanı Murat Çağlayan,  “Şu an Türkiye de 21 dernek oldu. 6 tanesi de  kurulum aşamasında. Ayrıca  35 temsilcilik oldu. Bizler de Çanakkale Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği olarak Çanakkale’deki  EYT mağdurları ve dernek üyelerimizle birlikte bu toplantıya katılacağız. Cumhurbaşkanımızın ve çalışma bakanımızın yapmış olduğu olumsuz açıklamalara rağmen, tüm EYT dernekleri ile birlikte mücadelemize devam ediyoruz. Çünkü haklı olduğumuzu biliyoruz ve haklılığımızın tüm toplum vicdanında kabul gördüğünün farkındayız. Bilerek oluşturulan erken emeklilik, çift dikiş, boş işler, türemiş ve ya emeklilikte yaşı tutmayanlar gibi algıların ve haksız ithamların toplumda bir karşılığı kalmamıştır. Toplum bu konuda daha da bilinçlenmiştir ve bilinçlenmeye devam etmektedir. Bizler Emeklilik sistemimizdeki problemleri anlatmaya toplumu EYT konusunda doğru olarak bilgilendirmeye,2008 yılında çıkarılan 5510 sayılı kanunla düşürülen aylık bağlama oranları yüzünden bağlanan düşük emekli maaşlarından tutun, çalıştıkça, fazla prim ödedikçe düşen emekli aylıklarını, EYT’nin yük değil, bir mağduriyet olduğunu 1999 yılında çıkarılan 4447 sayılı kanunun geriye işletilerek maç oynanırken kural değiştirildiğini ve hak gaspı yaratıldığını bu konunun bir Türkiye gerçeği olduğunu, EYT  mağduriyetlerini ve gerçekleri gençlerimize, emeklimize, işçimize, çiftçimize, esnafımıza kısaca tüm toplumuza anlatmaya ve doğru olarak bilgilendirmeye devam edeceğiz. Şubat ayı içerisinde Türkiye’de birçok ilde EYT derneklerimizin yoğun programları olacak. Dolayısıyla sadece kendi geleceğimiz için değil çocuklarımızın da geleceği içinde mücadele ettiğimizi belirtmek isterim.  Bizler ümidimizi kaybetmeden Genel Başkan Sayın Gönül Boran Özüpak’ın da dediği gibi sonuç alana kadar bu haklı mücadelemize devam edeceğiz. Bu bağlamda Çanakkale’deki tüm EYT mağdurlarını derneğimize  sahip çıkmaya ve üye olarak  mücadele etmeye davet ediyorum”  ifadelerini kullandı.

 


Kaynak: Haber Merkezi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.