CHP’ Lİ BELEDİYE’ Yİ VEFASIZLIKLA SUÇLADI

Yaşanılan durumu ise daha da çarpıcı bir ifadeyle özetledi;“Sebebi şu; ahde vefa yok..”.

468
CHP’ Lİ BELEDİYE’ Yİ VEFASIZLIKLA SUÇLADI

Milli İttifakı’nın taraflarından, İYİ Parti Kurmayı Uz’ un sözleri, gündeme damga vuracak türden geldi;
İYİ PARTİLİ UZ’ DAN, CHP’ Lİ  GÖKHAN’A;
“80’E MERDİVEN DAYAMIŞ..!”
“Biz bütün ilçelerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Başkanları ile uyum içerisinde çalışma sürdürürken Çanakkale Belediyesi ile sürdüremiyoruz.” diye çıkışan Uz,
CHP’ Lİ BELEDİYE’ Yİ VEFASIZLIKLA SUÇLADI
Uz’ un, yaşanılan durumun nedenini anlatır sözleri hayli çarpıcı oldu;
“ Sebebi şu; ahde vefa yok.
80’e merdiven dayamış bir belediye başkanı var.
‘Nasıl olsa bir daha belediye başkanı olmayacağım, bu vefayı göstermesem de olur’ mantığı işledi.”
SAYEMİZDE ZAFER, SAYEMİZDE REKOR…
Millet İttifakı'nın yerel seçimlerde elde ettiği başarının sebebinin İyi Parti olduğunu vurgulayan Uz, “CHP, İyi Parti sayesinde Türkiye rekoru kırarak yüzde 61’le Çanakkale merkezde bir Belediye Başkanı seçti. Bunun bütün argümanları ortada. Bu başarıyı sağlayan da İyi Parti ailesi.” İadelerini kullandı.

“TARİHTE HİÇ BU KADAR BELEDİYE GÖRMEMİŞTİNİZ,
YİNE DE GÖREMEZDİİNİZ..!”
İYİ Parti Kurmayı Uz’ un, Ezine ilçe kongresinde partililerine hitaben sözleri şöyle oldu;
“ Sizler olmasaydınız İstanbul yoktu, Antalya yoktu, Adana yoktu, Başkent Ankara yoktu. İstanbul’da ilk yerel seçimde 784 bin CHP’li sandığa gitmedi. Umutsuzluktan dolayı ilk seçimde sandığa gitmemişlerdi. Ama İyi Partililerin hepsi bu süreci değiştireceğiz inancıyla sandığa gittiler ve 13 bin oy farkla Ekrem İmamoğlu seçimi kazandı. İstanbul’un kazanıldığı gün aslında o günü ve bunu da İyi Partililer başardılar. Şimdi CHP’liler diyor ki Çanakkale’de; ‘biz Cumhur İttifakı’na karşı CHP olarak çok başarılı olduk’. Biz de diyoruz ki; siz tek başına olmadınız. İyi Parti ailesi olmasaydı, siz tarihte hiç bu kadar belediye görmemiştiniz, yine de görmezdiniz”

Çanakkale’de Millet İttifakı’nda çatlak
-İyi Partili Uz'dan CHP'li Çanakkale Belediyesine eleştiri

İyi Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Mahalli İdareler Kurulu Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, CHP’ li Çanakkale Belediyesini vefasızlıkla suçladı.
Önceki gün, Partisi’nin Ezine’deki ilçe kongresinde yaptığı konuşmada CHP’li Çanakkale Belediyesi ile ilgili sert ifadeler kullanıp, dikkat çeken eleştiriye imza atan Uz,
“Biz bütün ilçelerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Başkanları ile uyum içerisinde çalışma sürdürürken Çanakkale Belediyesi ile sürdüremiyoruz.” dedi.

VEFA YOK..
Yaşanılan durumu ise daha da çarpıcı bir ifadeyle özetledi;“Sebebi şu; ahde vefa yok..”.
Katıldığı kongrede konuşan ve gündemi değerlendiren İYİ Parti Kurmayı Rıdvan Uz, Çanakkale Belediyesi Başkanı Ülgür Gökhan ile ilgili söylediği sözler, İttifakta gelinen durumu adeta özetledi.
Millet İttifakı'nın yerel seçimlerde elde ettiği başarının sebebinin İyi Parti olduğunu vurgulayan Uz, “CHP, İyi Parti sayesinde Türkiye rekoru kırarak yüzde 61’le Çanakkale merkezde bir Belediye Başkanı seçti. Bunun bütün argümanları ortada. Bu başarıyı sağlayan da İyi Parti ailesi.
Sizler olmasaydınız İstanbul yoktu, Antalya yoktu, Adana yoktu, Başkent Ankara yoktu. İstanbul’da ilk yerel seçimde 784 bin CHP’li sandığa gitmedi. Umutsuzluktan dolayı ilk seçimde sandığa gitmemişlerdi. Ama İyi Partililerin hepsi bu süreci değiştireceğiz inancıyla sandığa gittiler ve 13 bin oy farkla Ekrem İmamoğlu seçimi kazandı. İstanbul’un kazanıldığı gün aslında o günü ve bunu da İyi Partililer başardılar. Şimdi CHP’liler diyor ki Çanakkale’de; ‘biz Cumhur İttifakı’na karşı CHP olarak çok başarılı olduk’. Biz de diyoruz ki; siz tek başına olmadınız. İyi Parti ailesi olmasaydı, siz tarihte hiç bu kadar belediye görmemiştiniz, yine de görmezdiniz” şeklinde
konuştu.

“80’e merdiven dayamış bir belediye başkanı var”
“Biz Millet İttifakı ruhuyla hareket ederken, bu ruha zarar vermeyin” diyen Uz, “Seçim öncesi Çanakkale merkez anket sonuçlarında CHP adayının kazanması çok zor gözüküyordu. Bu anket hem iktidar partisinin elinde, hem bizim, hem de CHP’nin elinde vardır.
Seçim sonucunda bizim desteğimizle Türkiye rekoru kıran ve seçilen Ülgür Gökhan oldu yüzde 61 ile. Peki sonra ne oldu?
Bütün ilçelerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin biz belediye başkanları ile uyum içerisinde çalışma sürdürürken Çanakkale Belediyesi ile sürdüremiyoruz. Sebebi şu; ahde vefa yok. 80’e merdiven dayamış bir belediye başkanı var. ‘Nasıl olsa bir daha belediye başkanı olmayacağım, bu vefayı göstermesem de olur’ mantığı işledi. Fakat bizlerin sorumluluğu bir pay veya koltuk verilsin anlamında değildi, biz buna hiç anlatamadık. Bizlerin sorumluluğu; sizlere, sizden fazla oy taşıyan İyi Parti ailesinin, İyi Parti’ye gönül verenlerin getirmiş olduğu oyların vebaliyle, bu sorumlulukla biz size yanlış yaptığınız noktada şerhimizi koyuyoruz. Belediye meclis üyelerimizle, teşkilatlarımızla ilçe ve il yöneticilerimizle şerhimizi koyuyoruz. Çünkü bu Millet İttifakının adayıdır, CHP ne kadar oy verdiyse bizim arkadaşlarımız da İyi Partililer de o kadar oy vermiştir. Yapılan her yanlışın
da hesabını sorma hakkımız vardır. Bu hakkımızı sonuna kadar da kullanacağımızı buradan ilan ediyorum” dedi.

Şerife Erdem - Cuma Deren
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.