Dijital Topograf Sorunlarının Yer Aldığı Dosyayı Çözüm İçin Vekillere Verdi

Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Oraları Birliği Başkanı Ünal Özcan ve beraberindeki 32 Oda Başkanı ile beraber Ankara’da temaslarda bulundular.

253
Dijital Topograf Sorunlarının Yer Aldığı Dosyayı Çözüm İçin Vekillere Verdi

Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Oraları Birliği Başkanı Ünal Özcan ve beraberindeki 32 Oda Başkanı ile beraber Ankara’da temaslarda bulundular. Üst düzey yöneticiler ile Türkiye Büyük Millet Meclisinde bir araya gelen Oda Başkanları esnafların sıkıntılarına destek aradılar.  Heyette bulunan Çanakkale Şoförler Odası Başkanı Mehmet Ali Demir, geçtiğimiz gün Bakanlık tarafından yaşanan tepkiler nedeni ile Haziran ayına kadar ertelenen Dijital Topograf Sorunlarının da yer aldığı bir dosyayı Milletvekillerine çözüm için sundu.
 
Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan ve Birliğe bağlı 32 Oda Başkanı ile birlikte, Türkiye Büyük Millet Meclisinde, çeşitli temaslarda bulundular. Esnafların sorunlarını üst düzey yöneticilere aktarmak amacı ile Ankara’ya giden Birlik Başkanı Ünal Özcan ve Beraberindeki Oda Başkanları ilk olarak AK Parti Grup Başkanlığı Toplantı salonunda, Partinin grup toplantısını izlediler.
Toplantının ardından Birlik Başkanı Ünal Özcan ve beraberindeki oda başkanları, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile bir araya geldiler. Özcan ve beraberindeki Oda Başkanları esnaf sorunlarını ve yapılması gereken çalışmalar ve projelerin desteklenmesi için yapılacak maddi destekler hakkında önce İktidar kanadına bilgi verdiler. 
Birlik Başkanı Ünal Özcan ve Beraberindeki Heyet, İktidar kanadının ziyaretlerinin ardından  Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’ı da ziyaret ettiler. Dosyamızın içerisinde, Dijital takograf konusunda yaşanan sıkıntılar, U-ETDS uygulamalarına ilişkin yaşanan sorunlar,  Minibüslerde ve Otobüslerde koltuk arası mesafe sorunu, Yetki Belgeleri ve Ücretleri sorunu, Akaryakıt sorunu, KDV sorunu, 65 Yaş üzeri vatandaşlarımızın ücretsiz seyahatleri ile ilgili sorunlar ve Yedieminlerdeki bağlı araçların sorunları vardır.

Taşıma Sektörünün Sıkıntılarını Anlattı
Heyette bulunan Çanakkale Şoförler Odası Başkanı  Mehmet Ali Demir taşıma sektöründe yaşanan sıkıntıları ve yapılması gereken çözümleri bir dosya haline getirerek ziyaret esnasında yetkililere teslim etti.  Konu ile ilgili açıklama yapan Demir “Vekillerimiz sorunlarımız ile ilgili bakanlarla görüşüp yardımcı olacaklarına dair söz vermişlerdir. Sorunlarımız, Vekillerimiz aracılığıyla, Sayın Cumhurbaşkanımıza da iletilecektir. Sorunlarımız ile ilgili süre uzatımları olmuştur, bu sürelerin uzatılmasında emeği gecen herkese de teşekkür ederiz” dedi.

Dosyada Dijital Topograf Sorunu da Yer Aldı
Çanakkale Şoförler Odası Başkanı  Mehmet Ali Demir taşıma sektörünün sıkıntılarının yer aldığı dosyayı Milletvekilleri ile paylaştı. Dosyada geçtiğimiz günlerde yaşanan tepkiler sonucunda Bakanlık tarafından geri çekilen Dijital Topografya sorunları ile ilgili bölüm de yer aldı. Demir “Dosyamızın içerisinde, Dijital takograf konusunda yaşanan sıkıntılar, U-ETDS uygulamalarına ilişkin yaşanan sorunlar,  Minibüslerde ve Otobüslerde koltuk arası mesafe sorunu, Yetki Belgeleri ve Ücretleri sorunu, Akaryakıt sorunu, KDV sorunu, 65 Yaş üzeri vatandaşlarımızın ücretsiz seyahatleri ile ilgili sorunlar ve Yedieminlerdeki bağlı araçların sorunları vardır” dedi.
 
İsmail Şen
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.