Turan, o mitingler ve katılımcıları için konuştu

Çevreci görünümlü mitingler üzerine tepkisini, yok olan Zeytin diyarından gösteren AK Parti Grup başkanvekili Turan:  “Kazdağları da bizim, Küçükkuyu da bizim. Orman da bizim, Maden de bizim.

400
Turan, o mitingler ve katılımcıları için konuştu

Çevreci görünümlü mitingler üzerine tepkisini, yok olan Zeytin diyarından gösteren AK Parti Grup başkanvekili Turan:
 “Kazdağları da bizim, Küçükkuyu da bizim. Orman da bizim, Maden de bizim.  Bu dengeyi uluslararası hukukun öngördüğü şekliyle hep beraber gözeteceğiz “

Seçim bölgesi ziyaretleri kapsamında, kendi deyimiyle; “Kazdağları’ ndan milyon kat zarar verdiler” diyerek yok olan Zeytin diyarı Küçükkuyu’ dan ses veren AK Parti Kurmayı Bülent Turan, çarpıcı sözler etti.
“Kazdağları’ nı yağmalıyormuşuz gibi üzerimize gelen anlayışlar, mitingler düzenledi.
O mitinge katılanların, o toplantılara gelenlerin hiçbir tanesi Küçükkuyu’da ki zeytin ağaçlarının nasıl kesildiğini, nasıl parsel bazlı uygulamalarla Kazdağları’ndan milyon kat daha fazla zarar gösterildiğini kimseye söylemediler.  
Bu iki yüzlülüğü tüm Türkiye’ye söyleyeceğiz.”
---------------------------
AK Parti Kurmayı, Yok olan Zeytinlikler diyarından ses verdi;
“KÜÇÜKKUYU’ DA ZEYTİNLİKLER PARSEL PARSEL…
KAZDAĞLARI’NDAN MİLYON KAT ZARAR ORTADA”
----------------------------
AK Parti Grup başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, ‘parsellenen zeytinliklerle verilen zarar çok büyük’ dedi ve Küçükkuyu’dan,  mitingler düzenleyenlere yüklendi.
 Seçim bölgesi ziyaretleri kapsamında, çarpıcı açıklamalara imza atan AK Parti kurmayı Turan; “ Küçükkuyu’da iktidar partisiyle uyumlu belediye başkanı olsaydı, çok daha kıymetli işler yapardık. Tek başına Ak Parti’nin Küçükkuyu’yu alması veya vermesi iş değil.
Ama biz Küçükkuyu’yu seviyoruz. İsterdik ki burada bomba gibi heyecanla yürüyelim, Küçükkuyu’muzu tüm bölgenin parlayan yıldızı yapalım isterdik.  Ama olmadı. Nasip,  inşallah başka dönemde.” dedi.
Turan’ ın, parsellenerek yok edilen Küçükkuyu Zeytinlikleri için dikkat çeken çıkışı, çevrecilerin düzenlediği mitingler örneği ile hayli sert geldi.
“ Burada çok önemli iddiaların olduğunu üzülerek takip ediyorum. Parsel bazlı yapılan imar düzenlemelerinin yakinen takibi gerekli diye düşünüyorum.
Tüm meclis üyelerimize söylüyorum bunu. Çünkü Kazdağları’nda biz rüzgar gülüne bile izin vermedik.
 Kazdağları’nda şu an rüzgar gülü yapamıyorsunuz. Ama sanki Kazdağları’nı yağmalıyormuşuz gibi üzerimize gelen anlayışlar, mitingler, politikalar yapıldı.
 O mitinge katılanların, o toplantılara gelenlerin hiçbir tanesi Küçükkuyu’daki zeytin ağaçlarının nasıl kesildiğini, nasıl parsel bazlı uygulamalarla Kazdağları’ndan milyon kat daha fazla zarar gösterildiğini kimseye söylemediler. Bu iki yüzlülüğü tüm Türkiye’ye söyleyeceğiz.” dedi.

NET SÖZLERLE, ‘HEPSİ BİZİM..’
AK vekil Turan’ ın, “Kazdağları da bizim, Küçükkuyu da bizim. Orman da bizim, maden de bizim, zeytin de bizim. Bu dengeyi uluslararası hukukun öngördüğü şekliyle hep beraber gözeteceğiz inşallah.’ sözleri partililerinden alkış topladı.
Ak Parti’nin Çanakkale bölgesindeki ilk kongresini yaptıklarını ifade eden Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, Küçükkuyu’nun gümrüğü ile Avrupa’ya açılan bir kapı olması ardından çok kıymetli bir belde haline geldiğinin altını çizdi.
 Seçimlerin üzerinden henüz bir yıl geçmediğine dikkat çeken Turan,“Açık söyleyeyim Küçükkuyu’ya Ak Parti çok yakışırdı.
 Hizmetleriyle, iddiasıyla Ak Parti’nin burada olması, 5 yıl Küçükkuyu’da çok kıymetli işlerin yapılmasına vesile olurdu.
Demokrasilerde kaybetmek de var, kazanmak da var. Bir başka partimizin, bir başka başkanı kazandı. Şimdi o devam ediyor. Kaybetmek bir şey değil de ihanete uğrayıp kaybetmek çok üzücü. İsterdik ki tüm eski başkanlarımızın burada olmaya yüzü olsun.
Ama olmadı. İnsanların görevi eskir; eski vekil olur, eski belediye başkanı olur, eski il genel meclisi olur, eski ilçe başkanı olur… Mesele yeniyken değil, eski iken burada olmakta. O yüzden iki tane kıymetli başkanımız ayrıca tebrik ediyorum ve teşekkür ediyorum.
Dava bilinci bu demek. Eğer biz; ‘ben olmazsam dünya yansın’ anlayışında olsaydık, Türkiye’de hiçbir şey yapamazdık.  Ama hamdolsun 17 yıldan beri işimiz yapıyorsak, ‘ben olmazsam dünya batsın’ diyenler değil, kardeşlik hukukuyla beraber omuz omuza yol yürüyenler sayesindedir bu iş. Ben görüyorum; adam vekil adayı olmamış ama olmuş kadar çalışıyor. Adam il başkanı adayı olmuş ama yapmamışlar. il başkanı kadar gayret ediyor. Çok örneği var bunun. Ak Parti’yi farklı kılan bu, diğerleri istisna. Küçükkuyu’da iktidar partisiyle uyumlu belediye başkanı olsaydı çok daha kıymetli işler yapardık.” şeklinde konuştu.
Cuma Deren
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.