gelçar denizcilik

YILDIZ’DAN ŞOK TESPİT; “YENİDEN DİZAYN  LAZIM…!”

AK Parti İl başkanı Av. Yıldız’ dan, vurgulu ifadelerle, olası tartışma yaratacak sözler geldi.

424
YILDIZ’DAN ŞOK TESPİT; “YENİDEN DİZAYN  LAZIM…!”


 “SİYASET’ TE  3 TİP ADAM”
İktidar Kurmayı Av. Gültekin Yıldız, “Her partide geçerli ve her partide bulunan üç figür” diyerek, Siyaset’te var olduğunu savunduğu, 3 tip adam tarifi yaptı
AK Parti il Başkanı Av. Yıldız; “ Bu tipler sadece iktidar partisi AK Parti'de değil,  CHP'de de var.
Çanakkale' nin yerel iktidarı, bilindiği üzere CHP. 
İmara da o karar veriyor, şehirde büfelerden işyerlerine, birçok alandaki kararları CHP'li Çanakkale Belediyesi veriyor.” dedi.
31 Mart seçimlerinin sona erdiğini, Türkiye’nin önünde 4,5 yıllık seçimsiz bir ara bulunduğuna dikkat çeken AK Parti Kurmayı Av. Yıldız;
“Bu süre zarfında, siyasetin kendi içinde kendi muhasebesini yapması, siyasetin Çanakkale'de yeniden dizayn edilmesi lazım.
Yeni siyasi kadroları oluştururken de dürüst ve Çanakkale sevdalısı insanların görev başına gelmesi lazım.” diye konuştu.
İl Başkanı Yıldız, ‘Dizayn lazım’ şeklindeki çıkışını şu sözleriyle açtı; “Yeni siyasi kadroları oluştururken dürüst ve Çanakkale sevdalısı insanların görev başına gelmesi lazım.
Mesele bu Çanakkale'de. Siyasetin ve siyasetçinin genel itibariyle hem kalitesinin hem de itibarının yükselmesi gerekiyor. “
-----------------------
Önce ‘üç tip’ tarifi,
Sonra ‘Dizayn’ vurgusu…
-----------------------------------
AK Parti İl Başkanı Av. Gültekin Yıldız, net sözlerle siyasette dizayn gerektiğini açıkladı.
31 Mart Yerel Yönetimler Seçimi sonrası, Türkiye’nin önündeki süreçte tam 4,5 yıl seçim bulunmadığından söz ederek, yeni döneme ilişkin çarpıcı ifadelerde bulunan AK Parti İl Başkanı, Siyasette bulunduğuna dikkat çektiği ‘üç tip adam’ tarifi ile de dikkat çekti.
ÜÇ TİP ADAM…
AK Parti kurmayı Av. Yıldız, Türkiye’de Siyasette üç tip adam bulunduğunu belirtirken, bu üç tip’i de ayrı ayrı anlattı.
İl Başkanı Yıldız, birinci tip diyerek şöyle devam etti; “Siyaset yapmak isteyen adam var. Siyasete siyaset yapmak için girer. Siyaset sevdası vardır.
İkinci tipe gelince, Vatanına, milletine, şehrine hizmet etmek isteyen adamlardır.
Bir de üçüncü tip’ tekiler vardır. Bunlar,  Ticari beklentileri olanlardır.
Kısacası şahsi ve ekonomik beklentileri doğrultusunda siyasete girenler vardır.”
ÜÇ TİP ADAM, HER PARTİDE VAR…
Siyasette var olan bu üç tip’ in her partide geçerli ve her partide bulunduğunu söyleyen AK Parti kurmayı Av. Gültekin Yıldız;
“Kısacası, her partide var olan üç figür, sadece iktidar partisi AK Parti'de değil CHP'de de vardır. Çanakkale' nin yerel iktidarı herkesin bildiği üzere CHP’ dir. 
İmara da o karar veren CHP’ dir, şehirde büfelerden, işyerlerine birçok alandaki kararları CHP'li Çanakkale Belediyesi vermektedir.”
‘O HALDE, DİZAYN ŞART…’
Seçimlerin sona erdiğini anımsatarak, sözlerini sürdüren İl Başkanı Av. Yıldız; “31 Mart seçimlerinden sonra , Türkiye’ de 4.5 yıllık seçimsiz bir ara var.
Bu süre zarfında siyasetin kendi içinde kendi muhasebesini yapması, siyasetin Çanakkale'de yeniden dizayn edilmesi lazım.
Yeni siyasi kadroları oluştururken de dürüst ve Çanakkale sevdalısı insanların görev başına gelmesi lazım.
Mesele bu Çanakkale'de. Siyasetin ve siyasetçinin genel itibariyle hem kalitesinin hem de itibarının yükselmesi gerekiyor.
AK PARTİ TEŞKİLATLARI İÇİN SEÇİM, 1 NİSAN İTİBARİYLE  BAŞLAMIŞTIR….
Hangi partide olursa olsun bir siyasetçinin de görevi budur. Bu yapıyı oluşturması gerekiyor.
Biz 31 Martı ve sonrası yeni dönemi partimiz adına bir fırsat olarak görüyoruz.
AK Parti teşkilatları için seçim 1 Nisan itibariyle başlamıştır.
BİRLİK, BERABERLİK VE SAMİMİYET OLAN HER YERDE BAŞARI OLUR…
Yeni dönemde partimize dava bilinciyle, Çanakkale sevdasıyla sahip çıkmış teşkilatlarımızın emeklerine sahip çıkmakta, bu tür teşkilat mensuplarımızın daha üst kadrolarda yer alması için gerekli adımları atmakta kararlıyız.
Birlik beraberlik ve samimiyet olan her yerde başarının da olacağına inanıyoruz.” dedi.

Erdem Sürek 
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.