gelçar denizcilik

Sandığın Galiplerine Resmi Yetki… Vatandaş Olur Verdi, Yargı Okeyledi

Geçtiğimiz hafta 31 Martta sandık başına geçen Çanakkaleliler 5 yıl hizmet edecek başkanlarını seçti. Gerçekleştirilen seçimler sonucunda Çanakkale'de CHP 11,  AK Parti 10,  İYİ Parti 2 başkanlık kazandı.  

1032
Sandığın Galiplerine Resmi Yetki… Vatandaş Olur Verdi, Yargı Okeyledi


Geçtiğimiz hafta 31 Martta sandık başına geçen Çanakkaleliler 5 yıl hizmet edecek başkanlarını seçti. Gerçekleştirilen seçimler sonucunda Çanakkale'de CHP 11,  AK Parti 10,  İYİ Parti 2 başkanlık kazandı.  

31 Martta yapılan Mahalli İdareler seçimini geride bıraktık. Çanakkale’de seçimler her samanki olduğu gibi barış ve kardeşlik havasında geçti. Adaylar sadece güvendikleri projeleri ile halkın karşısına çıktı. Adaylar rakiplerini ve kendisine oy vermeyen vatandaşları rencide etmeden yürüttükleri kampanyalar ile halka yapmak istedikleri projelerini anlattılar. Yaklaşık üç aylık çalışmaların neticesinde 31 Martta sandık başına geçen vatandaşlar yine oyunu istikrardan yana kullandı. Halk bazı ilçelerde Mevcut Belediye Başkanlarını yetersiz görerek değişime geçerken çoğu yerde de mevcut Belediye Başkanları ile devam dedi.  İşte Değişen ve yeniden Belediye Başkanı Olan Yerler.

Merkez Değişim İstemedi Mevcut Başkan Rekor Oy Aldı
Çanakkale'de 3 dönemdir belediye başkanlığı yapan Millet İttifakı'nın adayı CHP'li Ülgür Gökhan, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde 4'üncü kez belediye başkanlığını kazandı. Seçim döneminde sıkı bir kampanya yürüten ve neredeyse sıkılmadık el bırakmayan Başkan Ülgür Gökhan, aldığı %60’lık oy oranı ile Millet İttifakının kurulduğu iller arasında en yüksek oy alan Belediye Başkanı oldu.  Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eşi Hale Gökhan, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan ve partililerle birlikte Çanakkale Adliyesi'ne gelerek, mazbatasını İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakan Özden'in elinden aldı. Mazbatasını alan Gökhan kaldığı yerden devam eden Belediye Başkanı oldu.

Pastırmacı 3. Dönem Başkanlık Görevine Törenle Başladı
Değişim istemeyen bir başka Belediye ise Biga’nın Gümüşçay Belde Belediyesi oldu.  Çanakkale'nin Biga İlçesine bağlı Gümüşçay beldesinde, 10 yıldır belediye başkanlığı yapan Adnan Pastırmacı, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti'den üst üste 3. kez Belediye Başkanı seçildi.  Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, yeni dönem görevine belediye binası önünde düzenlenen törenle Başladı.  Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı “Bana 3. dönemi nasip eden Allahım'a şükürler olsun. Bugünden itibaren ‘Bismillah’ diyerek kaldığımız yerden çalışmalara devam edeceğiz. Durmak yok yola devam diyeceğiz inşallah. Bugün itibari ile rozetimi çıkartıyorum. Bütün Gümüşçay'ın belediye başkanıyım. Ayrım yapmadan tepeden bakmadan hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

Hayal Denilen Projeleri Gerçekleştirmişti Yeniden Başkan Seçildi
Lapseki’de ‘Hayal’ denilen projelere imza atarak Çanakkale’nin parlayan yıldızı konumuna getiren ve gerçekleştirdiği hizmetler ile vatandaşların gönlünde adeta taht kuran Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz Yeniden Başkan seçildi.  31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Eyüp Yılmaz, 4 bin 695 vatandaşın oyunu alarak yüzde 55,85 oy oranı ile üst üste ikinci kez seçim kazandı. Lapseki AK Parti İlçe Başkanı Recep Bulan, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı (MHP) Hüseyin Doğan, Ak Parti İl Genel Meclis Üyeleri Halil Özer, Hasan Engin, belediye meclis üyeleri ile Cumhur İttifakı kapsamında parti temsilcileri ile beraber mazbatasını aldı. İkinci kez mazbata alan Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, "Bu güne kadar toplamda 4 mazbata aldım. Muhtarlık, il genel meclis üyeliği ve iki belediye başkanlığı oldu. Ben başta tüm hemşehrilerime ve dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Lapseki'ye hizmet etme noktasında üzerimize düşeni layıkıyla yapacağız" dedi.

Çan’da  Bülent Öz Dönemi Başladı
25 ve 56. Dönem Cumhuriyet Halk Partisinden Milletvekili olan Bülent Öz, Milletvekilliğinin ardından İlçesi Çan için bu kez Belediye Başkan Adayı oldu. Yürüttüğü kampanya ve mütevazı kişiliği ile Çan halkının sempatisini kazanan Bülent Öz, 2 dönemdir AK Parti tarafından yönetilen Çan Belediyesini devraldı. Başkanlık görevini, Çan Belediye Başkanlık görevini 10 yıldır yürüten Abdurrahman Kuzu'dan devraldı.  Başkan Öz, ”Bu koltuk bir emanet bu koltuğun emanet olduğunu asla unutmayacağız. Buna tüm Çan halkının önünde söz veriyorum. Bu emanete layıkıyla sahip çıkacağız. Koltuklar geçici bugün buradayız, yarın biz de olmayacağız ama uzun süre Çan'ımıza hizmet etmek istiyoruz. Ama bir gün gelecek bizde bu koltuğu devredeceğiz. O nedenle bu makamların geçici olduğunun farkındayız. Meclis üyeleri arkadaşlarımla şunu ifade etmiştik adalet çok önemli adaletli olacağız paylaşımcı olacağız, herkesi kucaklayacağız, kim hangi siyasi görüşte olursa olsun herkesin Belediye Başkanı olacağımızı belirtik bu sözün arkasındayız. Adımız Bülent Öz, Sözümüz söz diyorum” dedi.

 Karabiga Belediyesinde Bayrak Değişti
Biga ilçesine bağlı Karabiga beldesinde, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde %57 oy alarak CHP’den bayrağı devralan ve  AK Parti'den Belediye Başkanı seçilen Ahmet Elbi, düzenlenen törenle görevini devraldı.  Görevini devralan  Karabiga’nın yeni  Belediye Başkanı Ahmet Elbi, “Tüm beldenin belediye başkanı olacağım. Seçim sürecinde verdiğimiz sözlerin arkasındayız. Hep birlikte inşallah Karabiga'mız için daha güzelini yapacağız. Yükümüzün ağır sorumluluğumuzun fazla olduğunu biliyoruz.Emanetiniz emanetimizdir.Rabbim çıktığımız bu yolda bizi mahcup etmesin hakkımızda hayırlısını nasip etsin. Size söz verdiğimiz projelerin hepsini hayata geçirmeyi nasip etsin” dedi.

Umurbey’de Erdal Doğan Dönemi
 Lapseki ilçesine bağlı Umurbey beldesinde, 31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Umurbey Belediye Başkanı seçilen Dr. Erdal Doğan düzenlenen devir teslim töreniyle görevine başladı. Geçtiğimiz Dönem AK Parti tarafından yönetilen Umurbey Beldesi, bu seçim Dr. Erdal Doğan, önemli bir kampanya yürüterek projeleri ile büyük beğeni topladı. Doğan’ın yürüttüğü bu kampanya 31 Mart’ta yapılan seçimlere de yansıyarak %51 oy oranı ile Umurbey Belediyesinde Bayrak değişimine neden oldu. Devir teslim Töreni ile Umurbey’de CHP’li Dr. Erdal Doğan dönemi başladı.
Ezine’de Parti Değil, Başkan Değişti
2014 seçimlerinde Haluk Babaoğlu ile Ezine’de zafer kazanan AK Parti, bu kez Güray Yüksel ile seçimlere girdi. %50 oy alarak Ezine’de AK Partinin bayrağını yeniden dalgalandıran Gürey Yüksel düzenlenen devir teslim töreni ile görevine başladı.  Başkan Yüksel, görevini devralarak  “  Memleketimiz, güzel Ezine’miz, geleceğimiz olan yarınlarımız, gençler için gece gündüz çalışacağız. AK Parti bayrağını 2014 senesinde aldığımız gibi şuanda hedefimiz olan 2023 senesine kadar güzel bir şekilde, 720 gün dediğimiz projelerimizi Allah nasip ettiği sürece hızlı bir şekilde yapacağız. Memleket geriye gitmesin. AK Parti artık Ezine’de tamamen belediyecilik adı altında sonuna kadar ilerlesin diyeceğiz. Memleketimize hizmet edeceğiz” dedi.

Biga Yeniden AK Parti Dedi
 2009 yerel seçimlerinde AK Partide bulunan Biga güzel hizmetler almıştı. 1014 yılında yapılan seçimlerle CHP’den İsmail Işık’ı seçen Bigalılar beş yılda adeta AK Parti hizmetlerine hasret kalınca, bu kez de  31 Martta AK Parti Adayı Bülent Erdoğan’a  yetki verdi. Ancak seçim sonrası  CHP İlçe Başkanlığı tarafından yapılan itirazlardan dolayı  Erdoğan henüz mazbatasını alamadı.
 
Gelibolu Yine Özacar Dedi
 Gelibolu ilçesi'nde CHP'den 3'üncü kez Belediye Başkanı seçilen Mustafa Özacar, mazbatasını alarak görevine kaldığı yerden devam etti.  Gelibolu ilçesinde, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde, CHP'den 3'üncü kez  Belediye Başkanı seçilen  Mustafa Özacar, Belediye meclis üyeleri ile Gelibolu Adliyesi'ne giderek, İlçe Seçim Müdürü Yahya Gülşen'in elinden mazbatasını aldı. Mustafa Özacar “Bizler bundan 10 yıl önce Gelibolu’yu yönetmek adına yola çıktık. Bu çalışmayı yaparken 10 yıldır birlikte çalıştığımız Gelibolu Belediyesi personeline teşekkür ederim. 10 yıllık süre içerisinde zorlu dönemeçlerden geçtik, sadece daha güzel bir Gelibolu için çalıştık. Bizler iş yaparken çok titiz davrandık. Çok da eleştiri aldık, her eleştiri yeni bir uyarıydı bizim için. Yanlış yaptığımız yerde düzeltme yoluna gittik ama doğru bildiğimiz yolda doğru yolumuzdan gittik. Bu yoldan da asla ayrılmayacağız. Çünkü bu topraklar artık klişeleşmiş bir cümle haline gelen Cumhuriyet temellerinin ilk atıldığı topraklar. Bizler Cumhuriyet'e ve onun değerlerine zarar vermeden bu ilçeyi ve bu ülkeyi daha ileriye taşımak azmindeyiz. Dün ne yaptıysak, bugün de aynı devam edeceğiz. Aynı anlayış ve kararlılıkla bu ilçeyi geleceğe taşımak adına devam edeceğiz. Bugün de açık ve görüyorum ki; sizler bizlere ve Cumhuriyete olan inancınızdan vazgeçmedikçe, bu topraklar o değerleri koruyacak güce sonsuza dek sahiptir" dedi.

 Ayvacık’ta Mesut Bayram Dönemi
 3 dönemdir Ayvacık Belediye Başkanı olan AK Partili Mehmet Ünal Şahini deviren ve %50 oy oranı ile Mesut Bayram Ayvacık’ın yeni Belediye Başkanı oldu. Ayvacık ilçesinde, 31 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Mesut Bayram CHP'den Belediye Başkanı seçildi. Başkan Mesut Bayram, Ayvacık Adliyesi'ne giderek İlçe Seçim Kurulu Hakim Süleyman Sezer Işıkdoğan'ın elinden mazbatasını alarak görevine başladı. Mesut Bayram  "Bugün mazbatamızı alarak görevimize başladık. Buradan bir kez daha bu göreve bizi layık gören Ayvacık halkına teşekkür ediyorum. Bundan sonra belediyemizi hep birlikte yöneteceğiz. Ayvacık halkıyla hep birlikte çağdaş, şeffaf ve katılımcı belediyecilik örneği göstereceğimizin sözünü veriyorum. Hepiniz sağ olun, var olun" dedi.

Bayramiç AK Parti’den CHP’ye Geçti
 Bayramiç'te, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi'ni kazanarak AK Parti'den belediyeyi devralan CHP'li Başkan Mert Uygun, mazbatasını alarak göreve başladı. Yeni Belediye Başkanı Mert Uygun'un göreve başlaması nedeniyle belediye binası önünde tören düzenlendi.  Halka hizmette randevuya gerek yok diyen Uygun makam kapısını söktü.  Başkan Uygun, "Seçimlerden önce halkımıza söz vermiştik. Halkımızın oyları ile iktidara geldiysek, halkımız ile ilişkilerde aramızda kapılar olmamalı, her şey şeffaf olmalı. Halkımız ile aramıza bundan sonra kapılar giremeyecek. Onun için makam odasının kapılarını hep birlikte çıkardık. Vatandaşlarla aramızdaki kapıyı ortadan kaldırdık. Bundan sonra vatandaşlar istediği an bize ulaşabilecek" dedi.
 
 Yenice ve Kalkım Yeniden AK Parti Dedi
3 dönem kuralını Yenice için bozan ve 3 dönemdir Yenice’de AK Partiden Belediye Başkanı olarak seçilen Veysel Acer 4. Dönemde de yeniden koltuğa oturdu. 15 yıldır Yeniceye hizmet veren Başkan Veysel Aver Mazbatasını alarak kaldığı yerden devam etti. AK Partide ikinci kez Belediye Başkanı olarak seçilen bir başka Belde de Yenice İlçesine bağlı Kalkım Beldesi oldu. Kalkım halkı 2. Kez aday gösterilen İbrahim Taşkın’a %67 rekor oranla yeniden yetki vererek Belediye başkanlığına getirildi.

Bozcada,  Yeniden Hakan Can Yılmaz Kararını Verdi
31 Mart yerel seçimlerinde CHP Çanakkale Bozcaada belediye başkan adayı olarak gösterilen Hakan Can Yılmaz Bozcaada ilçesinde % 65,69 oranında oy aldı. Hakan Can Yılmaz, mazbatasını Ezine Seçim Müdürlüğünden aldı.  Yılmaz “Bozcaada’mıza hayırlı olsun. Bu ekibin lideri olmak, şu ana kadar büyük bir onur ve mutluluk kaynağı oldu benim için.  Bundan sonrasının çok daha güzel olacağına inancım tamdır. bizim için, Bozcaada’mız için ve ülkemiz için çok güzel günler olsun. Sadece martın sonu değil, her gün bahar olsun” dedi.

Gökçeada’da İYİ Parti Kazandı
Geçtiğimiz dönem Milliyetçi Hareket Partisinden aday olan ve Gökçeada’yı alan Ünal Çetin daha sonra Meral Akşener önderliğinde kurulan İYİ Partiye geçmişti. Ünal Çetin 31 Mart seçimlerine de İYİ Parti Belediye Başkan Adayı olarak çıktığı Gökçeada da yeniden başkan seçildi. yüzde 56,73 ile rakiplerini geride bıraktı.
 
Cuma Deren- Şerife Erdem
 
 
  
 


Etiketler; #mazbata
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.