PERİNÇEK TEZKERE İÇİN KONUŞTU

Vatan Partisi Genel Başkanı, Manevi Başkent Çanakkale’den ses verdi, TBMM’ de kabul gören Tezkere’nin önemine değindi.

185
PERİNÇEK TEZKERE İÇİN KONUŞTU


Vatan Partisi Genel Başkanı, Manevi Başkent Çanakkale’den ses verdi, TBMM’ de kabul gören Tezkere’nin önemine değindi.
Partisi tarafından düzenlenen, 'Üretim Devrimi Kurultayı'na katılan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, TBMM'de kabul edilen Türkiye' nin Libya' ya asker göndermesini öngören tezkere için değerlendirmesinde, çarpıcı sözler etti.
Perinçek; "Mavi vatanımızı savunmak, korumak için, Libya ile yaptığımız anlaşma son derece yerinde ve o anlaşmanı güvenliği açısından da Libya'nın meşru hükümetinin ayakta kalması, Türkiye için hayati önemli" dedi.

ABD’ nin, İran’ lı komutan Süleymani’ yi öldürmesinİ isimlendiren Perinçek;
Amerika’nın Yaptığı İş Terör”
"Yani suikast, cinayet, adam öldürmek, önemli bir devletin, İran gibi büyük bir devletin çok önemli bir liderini şehit ettiler.
Bizimde şehidimiz. Çünkü Amerikan emperyalizmine karşı mücadelede ve bölgemizde teröre karşı mücadelede Kasım Süleymani,  DEAŞ’la mücadelede kahramanlıkları olan değerli bir komutandı”

TEZKERE KARARINA,
‘NET’ DESTEK..

Dünya’nın dikkat kesildiği Libya’ ya Asker gönderme tezkeresine, Manevi Başkent çankakale7den net ifadelerle destek veren isim, Vatan Patisi Genel Başkanı Doğu Perinçek oldu.
Partisinin düzenlediği 'Üretim Devrimi Kurultayı'na katılan Genel Başkan Doğu Perinçek, TBMM'de kabul edilen Türkiye' nin Libya' ya asker göndermesini öngören tezkere için değerlendirmesinde, hayli çarpıcı sözler etti.
Perinçek; "Mavi vatanımızı savunmak, korumak için, Libya ile yaptığımız anlaşma son derece yerinde ve o anlaşmanı güvenliği açısından da Libya'nın meşru hükümetinin ayakta kalması, Türkiye için hayati önemli" dedi.
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) İÇDAŞ Salonu'nda gerçekleştirilen 'Üretim Devrimi Kurultayı'nda, Türkiye’nin Libya’ ya Asker gönderme tezkeresine ilişkin karını savunan Perinçek’i salondaki partilileri uzunca süre ayakta alkışladı.
Kurultaya, Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Alper Altınok başta, Biga Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güray Ergün, Ziraat Mühendisi Musa Uzun ile Zeytin Üreticisi Behçet Soydan, konuşmacı isimler oldu.
Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, kurultay öncesinde, Türkiye ve dünyadaki son gelişmeleri çarpıcı ifadeleri ile değerlendirdi.
Libya tezkeresini şartlı olarak desteklediklerinin altını çizen Perinçek; "Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de tabi çok önemli menfaatleri var, güvenliği var. Doğal gaz ve diğer enerji kaynakları var. Mavi vatanımızı savunmak, korumak için, Libya ile yaptığımız anlaşma son derece yerinde ve o anlaşmanın güvenliği açısından da Libya’nın meşru hükümetinin ayakta kalması, Türkiye için hayati önemli.” dedi.
Ardından, konuya ilişkin sözlerini sürdüren Perincek;  “Zaten Hafter’i, Amerika, Yunanistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Sudi Arabistan destekliyor.” vurgusu dikkat çekti. Perincek’ in sözlerini şöyle sürdürdü;
GÜÇ YIĞMAMIZ LAZIM..
“ Türkiye’nin yeri, konumu orada belli, fakat bizim oraya bir güç yığmamız lazım.
Yani; uluslararası ittifak birikimimizi Libya’da değerlendirmemiz lazım.
Diğer kıyıdaş ülkelerle Sayın Cumhurbaşkanın da belirttiği gibi, ‘Mısır ile, Suriye ile ilişkilerimizi bu açından değerlendirmemiz lazım.’
Onlarla da, kıyıdaş ülkelerle de yine bir münhasır bölge anlaşmaları, ekonomik bölge anlaşmaları yapabiliriz, yapmalıyız. Rusya’nın da Doğu Akdeniz’de, Amerika’nın tehditlerine karşı ciddi menfaatleri var. Orada Doğu Akdeniz’deki ittifak birikimi içinde değerlendirmemiz lazım”

ÇIKIŞI SERT, VERDİĞİ İSİM NET OLDU;
Amerika’nın Yaptığı İş Terör’
Perinçek, Amerika'nın İran'da Kasım Süleymani'ye yönelik düzenlediği saldırıyı terör olarak isimlendirdi.
Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, ABD’ yi direkt hedef aldığı sözleri, Suikast diyerek nitelendirdiği değerlendirmesinde, Kasım Süleymani’nin değerli bir komutan olduğuna dikkat çekti ve şöyle dedi;
 "Yani suikast, cinayet, adam öldürmek, önemli bir devletin, İran gibi büyük bir devletin çok önemli bir liderini şehit ettiler. Bizimde şehidimiz. Çünkü Amerikan emperyalizmine karşı mücadelede ve bölgemizde teröre karşı mücadelede Kasım Süleymani,  DEAŞ’la mücadelede kahramanlıkları olan değerli bir komutandı”

'Üretim Devriminin Eşiğindeyiz..’
Partisinin düzenlediği,'Üretim Devrimi Kurultayı' nda, Türkiye’nin bu noktadaki durumunu tanımlayan Perinçek, "Türkiye bir üretim devriminin eşiğine geldi. 1980'lerde kurulan borçlanma ekonomisi ile devam etmesi artık Türkiye'nin mümkün değil. ‘Böyle gitmez’ tespiti işçilerimiz, çiftçilerimiz, küçük esnaf, sanayicilerimiz, büyük sanayici, tüccarlarımız arasında bugün ortak bir saptama, böyle gitmez diyor herkes. O zaman nasıl gidecek. Bir Türkiye üretim ekonomisi inşa edecek ve üreticiyi baş tacı yapacak. Ekmek teknesini koruyacak ve geliştirecek. Elindeki bütün emek gücünü seferber edecek. İstihdam yapacak. Yatırıma ayırmak için tasarrufunu büyütecek. Tasarruf oranını yüzde 25'e çıkaracak en azındaki ve bunları yatıracak ki çalışalım, üretelim ve Türkiye'yi bu çıkmazdan çıkartalım." İfadelerini kullandı.

Cuma Deren
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.