gelçar denizcilik

“HALKIN GÖNLÜNDEYİZ,  ÇÜNKÜ HALKTAN BİRİYİZ…!”  

Bayramiç’i 2023’e hazırlayan projeleri vaktinde tamamladıklarını hatırlatan AK Partili Belediye başkanı Sadettin Arslan: “Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatı” vurgusunda bulundu.

1219
 “HALKIN GÖNLÜNDEYİZ,  ÇÜNKÜ HALKTAN BİRİYİZ…!”  

Hangi kapıyı çalsa, misafir edilme yarışına girildiği gözlenen Bayramiç belediye Başkanı Arslan;  “HALKIN GÖNLÜNDEYİZ,   ÇÜNKÜ HALKTAN BİRİYİZ…!”
 
 
Bayramiç’i 2023’e hazırlayan projeleri vaktinde tamamladıklarını hatırlatan AK Partili Belediye başkanı Sadettin Arslan: “Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatı” vurgusunda bulundu.
 
İlçe halkına seslenen Başkan Arslan; “Yönetimdeki temel ilkemiz herkesin görüşüne yer vermek.
Proje ve hizmet üreterek Bayramiç'i daha da büyütmek.
Biz her daim halkımızın içinde olmak durumundayız.” diye konuştu.
 
Tarihi ve doğal güzelliklerin cenneti Bayramiç’e hizmete yeminli olduğunu söyleyen Başkan Arslan, gereken gücü Bayramiçlilerden aldığını belirtip şöyle dedi;
 
“HALKIN İÇİNDEN GELEN, HALKTAN KOPAMAZ”
 
‘ONBİNLER, ZİYARETE GELİYOR…’
5 yıllık görev süresi boyunca Bayramiç’ in çehresini değiştiren projelere imza atan Başkan Arslan;
Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un çocukluk yıllarının bir bölümünün geçtiği evini Grup Başkanvekilimiz Av. Bülent Turan'ın destekleri ile
tekrar aslına uygun olarak yaptık. Evimiz açıldığı günden itibaren ziyaretçi akınına uğruyor Son bir yılda ziyaretçi sayısı 53 bini geçti.” dedi.
------------------------------------------------
 
Geçmişi gelecekle buluşturarak, tarihe sahip çıkmaya devam edileceğini söyleyen Başkan Arslan şöyle dedi;
“MAKAM ODASINA HAPİS OLMADIK,
İLKGÜNKÜ AŞKLA, YOLA DEVAM”
--------------------------------------------
Bin pınarlı İda’ nın, cennet köşesi Bayramiç’ e hizmet etmeye yeminli olduğunu söyleyip, Vitamin’e konuşan AK partili belediye Başkanı Sadettin Arslan; “Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatı” dedi.
 
Göreve başladığı günden bu yana hayata geçirdiği dev projelerle Bayramiç'i 2023’e hazırladıklarını, halktan kopmayarak belediyeyi yönettiğini anlatan Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan, görev süresi içerisinde yaptığı çalışmalarla, AK belediyeciliğin halkın gönlünde taht kurduğunu söyledi..
 
Kapı kapı dolaşıp, Bayramiç halkının sorunlarını dinleyen Belediye Başkanı Sadettin Arslan’ı, ilçedeki vatandaşların evlerinde misafir etmek için adeta birbiriyle yarıştığı gözlendi.
İlçeye daha fazla hizmet sunmak adına, mahalle mahalle, sokak sokak gezerek evlere misafir olan Başkan Arslan, vatandaş odaklı çalışmanın 5 yıldır sürdüğünü anımsattı.
Vaat ettikleri projeleri bir bir hayata geçirdiklerinin altını çizen Belediye Başkanı Sadettin Arslan, “Yönetimdeki temel ilkemiz herkesin görüşüne yer vermek. Proje ve hizmet üreterek Bayramiç'i daha da büyütmek. Biz her daim halkımızın içinde olmak durumundayız. Sağ olsunlar halkımız bizleri evlerine davet ederek en iyi şekilde ağırlıyor.  Bizlerde onların dilek ve taleplerini yerine getiriyoruz. Vatandaşımın bir sıkıntısı varken, benim rahat etmem mümkün değil. Bayramiç halkının gece gündüz hizmetindeyiz. Çok çalışarak, çok üreterek hizmete sonuna kadar devam edeceğiz. 2023 hedeflerimiz artık uzak değil. El ele, gönül gönüle bu hedeflere doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Tek arzumuz var. O da Bayramiç'lilerin daha konforlu, daha huzurlu ve daha sağlıklı bir yaşam sürmesi” dedi.
“HALKIN İÇİNDEN GELEN HALKTAN KOPAMAZ”
Kendisinin halktan geldiğini ve halktan gelen birinin halktan kopmasının söz konusu olamayacağını belirten Başkan Arslan, 5 yıldır kendilerini makam odasına hapsetmediklerini söyledi.
Başkan Arslan, “ Biz halktan gelen insanlarız. Bu ilçenin caddelerinde, sokaklarında büyüdük, okullarında okuduk. Her daim halkımızın içinde olduk” dedi.
“BAYRAMİÇ'İN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİK”
Vitamin’e özel sözlerini sürdüren AK Partili Belediye Başkanı Arslan; “30 Mart 2014 tarihinde halkımızın desteği ile Belediye Başkanı seçilmemizin üzerinden 5 yıl geçti. Bu süre içerisinde seçim döneminde halkımıza söz verdiğimiz hizmet ve yatırım projelerimizi birer birer gerçekleştirdik. Bunun yanında sözünü vermediğimiz daha birçok projeyi de hayata geçirdik.
Bayramiç'in çehresini değiştirdik. Alanında rekor kabul edilen hizmetlere imza atarak bir çok projeyi ilçemize kazandırdık.  Değişim Girişten Başlar diyerek gelişmekte olan ilçemize daha güzel bir görünüm kazandırmak için yapmaya söz verdiğimiz giriş kemeri inşaatını tamamladık.
Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemizin her noktasında gerçekleştirdiğimiz projeler ile ilçemizi çok daha modern çok daha estetik bir hale kavuşturduk. Enerji hatlarının yer altına alınması ve doğalgaz hat çekme çalışmaları tamamlanır tamamlanmaz Kıbrıs Caddesinde ve Atatürk Caddesi üzerinde başlattığımız çalışmalar ile sıcak asfalt ve kilit parke taşı döşeyerek şimdiki görünümüne kavuşturduk.
İlçemizin yetiştirdiği, en büyük değerlerinden biri olan Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un çocukluk yıllarının bir bölümünün geçtiği evini Grup Başkanvekilimiz Sn. Bülent Turan'ın destekleri ile tekrar aslına uygun olarak yaptık. Evimiz açıldığı günden itibaren ziyaretçi akınına uğruyor Son bir yılda evi ziyaret edenlerin sayısı 53 bini geçti. Bayramiç'li Akif belgesel filminin çekimleri de tamamlandı. İnşallah hedefimiz ilk etapta 500 bin kişiyi sonrasında ise tüm Türkiye'yi Bayramiç'e getirerek. Türkiye'nin Bayramiç'i Mehmet Akif Ersoy'un doğduğu evi, oynadığı sokakları, babasın görev yaptığı yerleri, çocukluğunun geçtiği yeri görsünler istiyoruz. “ dedi.
İlçenin geçim kaynağı ve can damarı olan tarım için, nokta atışı dev bir proje soğuk hava deposunu Bayramiç’e  kazandırdıklarını söyleyen Başkan Arslan;.
“Bayramiç'in tarihine sahip çıkmaya devam ediyoruz. Belediyemiz tarafından çeyrek asır sonra hayata geçirilen ve kaba inşaatı tamamlanan konak oteli projemizin de sonuna geliyoruz. İçerisinde 22 dükkanın yer alacağı binamız ile ilçe merkezimiz daha da canlanacak.

Girişimlerimiz sonucu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı mızca TOKİ tarafından ilçemizde hayata geçirilecek 181 konutun inşaatı hızla devam ediyor.
Yine girişimlerimiz sonucu İçişleri Bakanımız Süleyman Soyludan yapım sözünü aldığımız yeni hükümet binasının inşaatı hız kesmeden devam ediyor.
İlçemizin en büyük mahallelerinden biri olan Menderes Mahallesi 500 kişilik Düğün salonunun inşaatı tamamlanarak hizmete girdi.
Geçmişi gelecekle buluşturarak tarihe sahip çıkmaya devam ediyoruz. 112 yıllık, 41 yıldır atıl durumdaki özel idare binasını ayağa kaldırdık.” İfadelerini kullandı.
Bayramiç’ in yıllardır hasretini çektiği modern stadyum ve spor tesislerinin yapımınğn tamamlandığını ve halkın hizmetine sunulduğunu anlatan AK Başkan Arslan;
“Buna ilaveten ışıklandırma sistemi ve 500 kişilik ek tribün yapım işi tamamlanarak seyirci kapasitesi 1000 kişiye ulaştı. Atıl durumda bulunan spor salonumuzda yapılan girişim ve çalışmalar sonrasında modern bir görünüme kavuştu.
Bayramiç'in çehresini değiştiren Karamenderes Çayı Islah Projesini hayata geçirdik. Böyle büyük bir projeyi ilçemize kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Uzunluğu 4 bin 100 metre, genişliği ise 57 metre, duvar yüksekliği 3 metre. Bayramiç'e büyük değer katacak olan bu projenin kazandırılmasında emeği geçen herkese hemşehrilerim adına çok teşekkür ediyorum.
Söz verdiğimiz gibi ilçemizin gidebilecek her köşesini doğalgaz ile buluşturma adına çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. 2018 yılı doğalgaz yatırımları ile ilçemizin büyük kısmını doğalgaz ile buluşturduk. Göreve geldiğimizde 3 yılda 4000 metre doğalgaz döşenmişken bizler ilçemizde 5 yılda toplamda 59 bin metre doğalgaz yatırımını götürdük.
5 yılda 200 bin m2 kilit parke taşı döşeyerek ilçemizi ilmek ilmek işledik.
Yine girişimlerimiz sonucu, SGK binamızı hizmete açtık. İlçe halkımız SGK ile olan işlerini halletmek için Çanakkale'ye gitmek zorunda kalmıyor.
Girişim ve takiplerimiz sonucu Menderes Mahallesi Anaokulumuzu ilçemize kazandırdık.
Bayramiç ilçesindeki her mahalleye çocuk oyun parkı sözünü yerine getirerek 26 modern çocuk parkını açtık. Yine ilçemizin en büyük modern parkı Mehmet Akif Ersoy Parkını halkımızın hizmetine açtık.
5 yılda Belediyemize 10 Hibe araç kazandırarak hizmet yelpazemizi genişlettik

Sosyal Belediyecilik adına da bir çok projeyi de hayata geçirdik. Sosyal Belediyecilik adına toplumumuzun her kesimini kucaklayan hizmetleri halkımızla buluşturduk. Komşusu açken tok yatan bizden değildir düsturu ile ihtiyaç sahiplerine Aşevi hizmetini götürdük.
Yaz tatiline giren çocukların daha kaliteli zaman geçirmeleri açısından eğitici ve eğlendirici etkinliklerin yer aldığı Yaz Spor Okullarını halkımızla buluşturduk.
Bayramiç'te Ramazanlar artık bir başka yaşanacak diyerekten. Ramazan etkinliklerimizi halkımızla buluşturduk. Bu kapsamda iftar yemekleri ve Kur'an-ı Kerim tilavet programları, çocuk iftarları ve eğlenceleri düzenledik.
Hemşehrilerimizi Türkiye'nin en iyi sesleriyle buluşturduk. Belediyemizce düzenlenen İda (Kazdağ) Kültür Sanat Etkinliklerimizde yapılan konserlere yoğun ilgi gösteren hemşehrilerimiz büyük bir coşkuyla eğlendi.
Yine ilçemiz için bir ilke imza atarak Gençlerimizi 10 Kasım'da Atamızla Buluşturduk.
Kültür gezileri düzenledik.
Bunların yanında daha birçok projeyi de halkımızla buluşturduk.
Şimdi ise yeni bir hizmet yolculuğuna çıkıyoruz…
Bu yolculukta çok daha güçlü, çok daha tecrübeliyiz. Bayramiç için birbirinden büyük projeler hazırladık. İnşallah yeni dönemde bu projeleri de bir bir ilçemize kazandıracağız. İnşallah, Yeni projelerimiz ile Bayramiç'i 2023 hedefine halkımızın desteğiyle hep beraber taşıyacağız.
Yapılan bu hizmetlerin ilçemize kazandırılmasında bizlere desteğini esirgemeyen, Grup Başkanvekilimiz Sayın Bülent TURAN'a, Milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu

Cuma Deren
 
 
 


Etiketler; #halk
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.