“CHP’nin imam hatip alerjisinden öte bir durum yok”

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Av.Gültekin Yıldız Kasım ayı Çanakkale Belediye Meclisi’nde gündeme gelen Esenler Mahallesi’nde yer alan imam hatip ortaokulu ile ilgili Başkan Ülgür tarafından yöneltilen eleştirilere yazılı cevap verdi.

467
“CHP’nin imam hatip alerjisinden öte bir durum yok”


AK Parti Çanakkale İl Başkanı Av.Gültekin Yıldız Kasım ayı Çanakkale Belediye Meclisi’nde gündeme gelen Esenler Mahallesi’nde yer alan imam hatip ortaokulu ile ilgili Başkan Ülgür tarafından yöneltilen eleştirilere yazılı cevap verdi.
Yıldız açıklamasında, “8 Kasım günü gerçekleşen belediye meclisi toplantısında Esenler Mahalle’mize imam hatip ortaokulu açılmasını eksik ve yanlış bilgilerle eleştiren CHP grubuna , AK Parti Belediye Meclisi Grup Başkanvekilimiz Esra Yüksel tarafından ayrıntılı cevap verilmiş, CHP'nin iddialarının haksız olduğu , CHP'nin klasik imam hatip alerjisinden öte bir durumun söz konusu olmadığı açıkça ortaya konmuştur. Din eğitimine vatandaşın ulaşmasını zorlaştıran bu faşist anlayış fetö’cü kafa yapısıdır” dedi.

“CHP imam hatip düşmanlığından kurtulamıyor”
“Bunun üzerine devreye giren Merkez İlçe Belediye Başkanı Ülgür Gökhan iddialarında haksız olduğu ortaya çıkan CHP grubu adına savunmaya geçmiş, Esenlere İmam Hatip Ortaokulu açan AK Parti hükümetini ve hükümetimize destek veren AK Partilileri kastederek " Fetöden farklı davranmıyorsunuz. Aynı kafa yapısındasınız. İş imam hatip olunca her tarafa imam hatip açılıyor " diyerek hakaret etmiştir” diyen Yıldız, “Bu haksız ithamları ve çirkin ifadelerinden dolayı Merkez İlçe Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ı esefle kınıyoruz. Biz 28 Şubat'ta imam hatipleri kapatan, okulların önüne polis koyup baş örtülü öğrencileri okula aldırmayan, baş örtüsünü savunan öğretmenleri meslekten atan, kat sayı düzenlemesiyle imam hatiplerin tercih edilmemesini hedefleyen,   Çanakkale'de Esenler Mahallesinde imam hatip lisesi olarak projelendirilen binayı bittiğinde ticaret lisesine veren Çanakkale İmam Hatip Lisesi’ne ve öğrencilerine çok gören bu zihniyeti ve siyasi işbirlikçilerini çok iyi tanıyoruz. Maalesef CHP genlerine kadar işlemiş bu imam hatip düşmanlığından kurtulamıyor, 30 bin nüfusu olan Esenler mahallesinde 2 yıldır atıl bir binanın tadilatla 140 öğrenci kapasiteli bir imam hatip ortaokulu olarak değerlendirilmesine dahi tahammül edemiyor” ifadelerini kullandı.

“DİN EĞİTİMİNE VATANDAŞIN ULAŞMASINI ZORLAŞTIRAN BU FAŞİST ANLAYIŞ FETÖ’CÜ KAFA YAPISIDIR”
Açıklamanın devamında ise Yıldız, “"İmam Hatip’e falan karşı değiliz. İmam hatip o okula mı layık? İmam Hatip’e ihtiyaç varsa doğru düzgün imam hatip okulu yapın, keşke dört dörtlük okullarda imam hatip yapsanız" diyen Ülgür Gökhan doğru söylemiyor. 2018 yılında Çanakkale Belediye Meclisi’ne Esenler Mahallesinde diyanete ait  bir arsaya imam hatip ortaokulu yapılması talebiyle gelen imar dosyası bizim kabul oylarımıza karşılık CHP oylarıyla reddedilmiştir. Ülgür Gökhan ve CHP Esenlerde imam hatip yapılmasını bizzat engellemiştir, Sayın Gökhan Esenler’de imam hatip okulu istememektedir. Toplumdan tepki görecekleri için bu durumu ifade edememekte çeşitli bahaneler uydurarak imam hatiplerin Çanakkale'de önünü kesmeye çalışmaktadırlar. Tek tip insan yaratma gayretinde olan, ailelere ve öğrencilere evinin yakınında alternatif eğitim türlerinden istediğini seçme imkanı sunmayan, din eğitimine mesafe koyan, ehil insanlarca verilen din eğitimine vatandaşın ulaşmasını zorlaştıran bu faşist anlayış, FETÖ’cü kafa yapısının, FETÖ’cü davranışın ta kendisidir. İş imam hatip olunca her yere imam hatip lisesi açılıyor diyen Ülgür Gökhan biri Kepezde olmak üzere Çanakkale'de toplam 2 adet imam hatip lisesi olduğunu, 6881 lise öğrencisinin sadece 500'ünün yani yüzde 7,27 sinin imam hatip lisesine gittiğini sanırım bilmemektedir. Ya da bilmekte ama yüzde 7’lik tercih oranını bile imam hatip okulları için çok görmektedir. "Ben gezen bir insanım. Esenler’de bir tane düz lise yok" diyen Ülgür Gökhan Esenler diye hangi mahalleyi gezmiştir? Bugün Esenlerde Ali Haydar Önder Anadolu Lisesi ve şehrin en donanımlı okullarından biri olan Vahit Tuna Anadolu Lisesi düz lise hizmeti vermektedir. “Ali Haydar Önder Anadolu Lisesinin yanında arsa var, yıllardır gidip gelir söylerim bunu büyütün " diyen sayın Gökhan AK Parti döneminde yapılan eğitim yatırımlarından bi haberdir. AK Parti iktidarında sadece Çanakkale Merkezde 461 derslikli 30 okul yapılmıştır. Yine Çanakkale merkezde 78 derslikli 6 okulun yapımı da devam etmektedir. Birçok ilde ilçede örneği var, belediyeler de okul yapıyor.17 yıldır Belediye Başkanısınız her yıl 300-350 milyon TL gibi bir bütçe elinizden geçiyor, vatandaşın parasını har vurup harman savuruyorsunuz. Bütçenizden her yıl % 1 tasarruf etseniz bugüne kadar Çanakkale'ye 17 tane okul yapardınız. Keşke gidip gelip arsayı göstereceğinize bir okul da siz yapsaydınız adını da Esenler Çanakkale Belediyesi Lisesi koysaydınız. Kusura bakmayın hep söylediğim gibi Ülgür Gökhan'lı yıllar bu şehrin kayıp yıllarıdır. Maalesef göreviniz bittiğinde sizle ilgili akılda kalacak şey yaptığınız bir eser değil, kimseye faydası olmayan siyasi polemikleriniz ve nezaketsiz Çanakkale'ye hiç mi hiç yakışmayan diliniz, üslubunuz olacaktır” dedi.

 


Kaynak: Haber Merkezi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.