İYİ PARTİ’DEN, GÖKHAN’I, ‘HOŞGÖRÜYE DAVET…!’

Son günlerin tartışma konusuna dönüşen ‘Sessiz boru’ ve ‘Toplu taşıma zammı’ na ilişkin, CHP İl  Başkanı Güneşhan’dan gelen yanıta, İYİ Parti dikkat çeken sözlerle karşılık verdi.

385
İYİ PARTİ’DEN, GÖKHAN’I, ‘HOŞGÖRÜYE DAVET…!’


Son günlerin tartışma konusuna dönüşen ‘Sessiz boru’ ve ‘Toplu taşıma zammı’ na ilişkin, CHP İl  Başkanı Güneşhan’ dan gelen yanıta, İYİ Parti  dikkat çeken sözlerle karşılık verdi.

İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, mevkidaşı CHP’ li Güneşhan’ ın sözlerine ithafen konuştu.
YILDIZLAR’DAN, CHP’ YE İTİTFAK İÇİN TEŞEKKÜR;
“BAŞARI, ÖZVERİ VE HOŞGÖRÜ İLE TAÇLANDI..”
GÖKHAN’A İSE DAVET;
“AYNI TUTUM, DAVRANIŞI BEKLEMEK, EN DOĞAL HAKKIMIZ”
Yıldızlar’ ın, Güneşhan’ ın açıklamasına yanıt verir ifadeleri içinde, en dikkat çekeni şu sözleri oldu;
“Çanakkale Merkez belediyesinde Türkiye rekoru kırarak millet ittifakının adayı kazanmıştır.
Bu noktada İYİ Parti ailesi olarak Cumhuriyet Halk Partisi il başkanı ve örgütlerine, ilçe başkan ve örgütlerine, belediye başkan ve meclis üyelerine özverili çalışmalarını hoşgörü ile taçlandırmalarından dolayı teşekkür ederiz.
Aynı tutum, davranış ve hoşgörüyü Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan Bey’den de beklemek en doğal hakkımızdır.”

İYİ PARTİ SES VERDİ;
“ÖRGÜTE ÖZVERİ, UYUM TEŞEKKÜRÜ,
GÖKHAN’I HOŞGÖRÜYE  DAVET…”

Kasım ayı belediyesi meclisinde, ‘söz hakkı’  tartışması ile gerilen ipler, ‘Sessiz boru’  ile kopma noktasına gelmişti.
 İYİ Parti’den Kurmay nezdinde çıkışı gelmiş, Genel başkan yardımcısı Rıdvan Uz, Meçlis oturumundaki tutumu için CHP’ li Başkan Gökhan’a, ’17 yıllık tek adamlık’ vurgusuyla çatmıştı.
Yanıt ise CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan’ dan gelmişti.Dün de, İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, mevkidaşı  Güneşhan’a yanıt olarak, manidar sayılacak sözler etti.
Yıldızlar, İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel seçimlerde Saadet Partisi ve İYİ Parti bünyesinde Demokrat Parti ile beraber Millet İttifakı kurduğunu anımsatıp;
“Yerel seçimlerde İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi millet ittifakına devam etmiş, her iki partinin il ve ilçe teşkilatları uyum içerisinde çalışarak, ilçelerin çoğunluğunda belediyeleri kazanmıştır.
Çanakkale Merkez belediyesinde ise,Türkiye rekoru kırarak millet ittifakının adayı kazanmıştır.” dedi.
 25 yıldır,  iktidarın elinde olan büyük şehirlerin kazanılmasını, Millet İttifakının uyum ve özverili birlikteliğine bağlayan Yıldızlar;
“Bu başarılı sonuçlar,  milletimiz nezdinde ne kadar karşılık bulduğunu göstermektedir. Bu noktada İYİ Parti ailesi olarak Cumhuriyet Halk Partisi il başkanı ve örgütlerine, ilçe başkan ve örgütlerine, belediye başkan ve meclis üyelerine özverili çalışmalarını hoşgörü ile taçlandırmalarından dolayı teşekkür ederiz. “

GÖKHAN’I HOŞGÖRÜYE DAVET…
Aynı tutum, davranış ve hoşgörüyü Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan Bey’den de beklemek en doğal hakkımızdır.” dedi.
5 Kasım’da gerçekleşen basın toplantılarında, Genel İdare Kurulu Üyesi  ve Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sayın Rıdvan Uz’ un da ittifak için önemli sözler ettiğini anımsatan Yıldızalr; “Sayın Uz,  birçok yerde faydalı iş birlikleri ile sürdüğünü belirtmiştir. Üç yüzü aşan vergi, FETÖ’nün beslenip büyütülmesi ve yerel basının mevcut durumu hakkında ki eleştirileri ile de Ak Parti’ye karşı eleştirilerini dile getirmiştir.
Biz İYİ Parti olarak hatayı yapan sırf bizden diye susamayız. Bizim millete karşı olan görevimiz budur. Ama görüyoruz ki Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan’ın eleştiriye olan tahammülsüzlüğü devam etmektedir.
Bir önceki basın toplantısında da, hatta belediye meclisi toplantısında da söylediğimiz gibi, bizler teşekkür beklerdik. Yaptığımız uyarıların dikkate alınacağını duymak, bunlar ile ilgili hep birlikte bir çözüm üretmek için bizi davet etmelerini beklerdik. Fakat maalesef ki karşılığında aldığımız cevaplar bizi rencide etmeye devam etmektedir.” İfadelerini kulandı.
Başkan Gökhan’ın söz verdiği halde, belediye meclis üyesi Burak Kunt’un kamuoyunu yanlış bilgilendirdiği ile ilgili beyanına tek bir cümle ile cevap vermek istediğini söyleyen Yıldızlar;
“Kasım ayı ikinci oturum 12. Dakika 55. Saniyesin izlediğiniz de göreceğiniz üzere, belediye meclis üyemiz Burak Kunt’un söz istemesi üzerine,
“Hayır söz vermiyorum, ben cevap verdim” diyerek Sayın Başkan söz vermemiştir.
İnşaat Mühendisi, Makine Mühendisi, Jeoloji Mühendisi, Müteahhit, Harita Mühendisi, Hekim, Avukat, Esnaf, Turizmci, Eğitimci, İş İnsanları… Bu saydıklarım şu anda Çanakkale Belediye Meclisini oluşturan 31 belediye meclis üyesinin meslekleri. Neredeyse tamamı müteşebbis. Aynı zamanda Çanakkale ekonomisini de oluşturan mesleklerin büyük bir çoğunluğudur. Belediye meclis üyemizin itirazlarını ve eleştirilerini çamur at izi kalsın mantığı ile ticari kaygı olduğu iddilarına istinaden: bir meclis üyesinin kendi konusu ile ilgili bir uyarısı, bir eleştirisinden daha doğal ne olabilir? En iyi bildikleri konularda sizi eleştirmeyecekler, yeni projeler sunmayacaklar ise bu belediye meclis üyelerini niye seçtik? Şayet bir ticari kaygı aramamız gerekiyor ise alınan bu kararın kimlere fayda sağladığını araştırmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Yaptığınız açıklamada ki bu tabirin sizlere ve demokrasi anlayışınıza hiç yakışmadığını düşünüyoruz.”  dedi.

TOPLU TAŞIMA VURGUSU..
İyi Parti il başkanı Yıldızlar; “Toplu taşıma ile ilgili olarak bir kez daha şu cümleleri sarf etmek isterim.
İYİ Parti’nin Çanakkale Belediyesi’nin emekçi personelinin toplu taşımayı ücretsiz kullanma hakları ile ilgili bir itirazı yoktur. İptal talebimiz asla ve asla yoktur. Konuyu bu noktaya taşımak isteyenleri şiddetle kınıyoruz. Talebimizi bir kez daha yüksek sesle dile getirmek istiyorum. Çanakkale Belediyesi personelinin servis hizmet bedeli olan 1 milyon 300 bin türk lirasını kooperatife veya personeline öder ise, Çanakkale halkı toplu taşımayı daha ucuza kullanacaktır. Sürekli “sayıştay tarafından incelendik, bu yasaldır” gibi cevaplar ile vatandaşın kafasını karıştırmayaçalışmayınız. Usulsüz iş yapıyorsunuz demiyoruz. Yasal değil demiyoruz. ÇANAKKALE HALKINI DÜŞÜNMÜYORSUNUZ diyoruz! Belediye’nin bütçesine hiçbir yük getirmiyoruz diye övünüyorsunuz ama öğrencilerimizin harçlığına, emeklimizin üç aylığına, işçimizin asgari ücretine getirdiğiniz yükten bahsetmiyorsunuz! “ ifadelerini kullandı.
İttifak için de konuşan Yıldızlar; “Çanakkaleliler. Millet ittifakı milletin isteği ile oluşmuş bir ittifaktır. Bu ittifak millet istediği sürece devam edecektir. İYİ Parti olarak Cumhuriyet Halk Partisi tüzel kişiliği ve teşkilatları ile çalışmalarımız büyük bir uyum ile devam etmektedir. Amacımız, gayemiz, tek hedefimiz millettir. Milletin faydası için verdiğimiz uğraşlar karşısında aldığımız tepkiler üzücüdür. İttifakın özüne ters düşmektedir. Eleştiriye açık olmak, eleştiriler sonrasında yapıcı olmak gereklidir. İYİ Parti olarak düşüncemizin ve icraatlarımızın merkezi millettir. O sebep ile milletin faydasına olacak her konuda İYİ Parti olarak mücadelemizi sürdüreceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.”  dedi.

Cuma Deren
 

 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.