Sigorta Acenteleri Bölgesel İstişare Toplantısı

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) ve TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK) işbirliğinde Çanakkale İli genelinde faaliyet gösteren Sigorta Acentelerinin katılımlarıyla, ‘Çanakkale İli Sigorta Acenteleri İstişare ve Değerlendirme’ toplantısı gerçekleştirildi.

182
Sigorta Acenteleri Bölgesel İstişare Toplantısı

 
 
ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda, TOBB SAİK Başkanı Levent Korkut, TOBB Sigortacılık Müdürü Mevlüt Söylemez, TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Üyeleri Mehmet Özgür Yılmaz, Ayhan Gençal ve Mehmet Tonga, ÇTSO 18 No.lu Meslek Komite Başkanı Ferdi Acar, Komite Başkan Yardımcısı Mustafa Kılıç, Komite ve Meclis Üyeleri Bülent Erdoğan, Orçun Oktay, İlker Altın, TOBB Çanakkale Sigorta Acenteleri İl Delegesi ve Komite Üyesi Metin Kenar, TOBB Çanakkale Sigorta Acenteleri İl Delegesi Nurdoğan Arslan, Genel Sekreter Sema Sandal, Ticaret Sicil Müdürü Şerife Kurt, Oda Komite temsilcisi Seval Akbulut ve çok sayıda sektör temsilcisi hazır bulundu. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis ve Komite Üyesi Orçun Oktay, Toplantının Çanakkale İlinde faaliyet gösteren sigorta acentelerinin sorunlarını ve çözüm önerilerini sektörümüzün en düzey temsilcileri ile bir araya gelerek görüşmek üzere organize edildiğini ifade ederek, sektör için verimli geçmesini temenni etti. Komite olarak göreve geldikleri süre içinde gerçekleştirdikleri faaliyetlere ilişkin bilgilendirmede bulundu.
 
"POTANSİYEL SİGORTA PAZARINI EN İYİ DEĞERLENDİREN İLLER ARASINDA ÇANAKKALE 2. SIRADA"

TOBB Sigortacılık Müdürü Mevlut Söylemez tarafından gerçekleştirilen sunumda, Çanakkale İli ve Türkiye geneline ait Sigorta Acenteleri verileri, şehirde ki sigorta pazarı ve olası pazar paylarına dair bilgiler katılımcılarla paylaşıldı. Türkiye geneli Kapasite Kullanım oranına ilişkin sonuçlar incelendiğinde potansiyel sigorta pazarını en iyi değerlendiren İller sıralamasında Çanakkale’nin %55,16 ile 2’nci sırada yer aldığı bilgisi verildi. TOBB Saik Başkanı Levent Korkut; göreve geldikleri süre içinde gerçekleştirdikleri faaliyetler ve icraatlar ile sigortacılık sektörü ile ilgili bundan sonra yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. Sektörün Çanakkale’de geliştiğini ve iyi durumda olduğunu belirterek Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın bunda önemli rolü olduğunu ve ilgili komitenin aktif çalıştığını ifade ederek Çanakkale’de bulunmaktan da memnuniyet duyduğunu belirtti. Toplantı katılımcıların sektörle ilgili yaşadığı sorunlar ve çözüm önerilerinin görüşülmesiyle sona erdi.
 
 


Kaynak: Haber Merkezi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.