gelçar denizcilik

Sandık tarihi yaklaştıkça, siyaset dili değişmeye başladı.

Önceki gün CHP’ li Çanakkale Merkez ilçe Belediyesi Kurmaylarından Başkan yardımcısı Ünüvar’ı hedef alan bir paylaşımda kullanılan şok ifadelerin bir benzeri, bu kez MHP Çan ilçe Başkanının dilinden, ilçenin CHP’ li Belediye Başkan adayını hedef alarak geldi. 

469
Sandık tarihi yaklaştıkça, siyaset dili değişmeye başladı.

SOSYAL MEDYADAN, VERYANSINLI GÜNLER…!
SİYASETİN DİLİ DE,
ŞEKLİ DE DEĞİŞTİ…!

“‘ARŞİV’ DEN SİYASET…”  yorumlarına yol açan gelişme, MHP’ nin Çan ilçe Başkanı Karakaya’nın paylaşımı üzerine yaşandı.
Yerel Yönetimler Seçimi’ne doğru, bir dönem sosyal medyadan paylaşılan karelerin,  siyasetçilerin Alehte propaganda malzemesine dönüşmeye başladığı gözlenen Çanakkale’de,  15Temmuz Hainliği’nin yaşandığı güne ilişkin bir poz üzerinden, Çan’ ın CHP’ li Belediye Başkan adayı Bülent Öz’e ateş püsküren isim, MHP’nin Çan ilçe Başkanı Fevzi Karakaya oldu.
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin sığınağında çekildiği öğrenilen fotoğraf karesini, sosyal medya hesabından paylaşan MHP Kurmayı Karakaya;
“Darbe teşebbüsü olurken zafer işareti yapan Milletvekilleri ile meclis sığınağında fotoğraf çekilmek, fotoğraf karesine girmek için can atan şahsiyet,  bayağı Çan ve Vatan sevdalısıymış gibi Çan sokaklarında gezinip oy istemesi hiç samimi değil.” İfadelerini kullandı.
Eski vekil Belediye Başkan adayı Öz’ ün, MHP kurmayının sosyal medya paylaşımları üzerine yakın çevresine:
“Gazi Meclis bombalanırken biz oraydık. Milli İradeye sahip çıkanlardandık.
Gazi Meclisimizi terk etmedik, etmemiz için uğraşanlara ise inatla Gazi Mecliste kalarak yanıt verdik.” Değerlendirmesinde bulunduğu öğrenildi.
---------------------------------
O GÜNE İLİŞKİN KARELER,
SİYASİ MAZEMEYE DÖNÜŞTÜ…

----------------------------
Çanakkale’ de adeta siyasetin dili ve şekli değişime uğradı. Bir gün arayla hayli dikkat çeken ifadelerle kullanılan ve siyasetçileri hedef alan dil, siyaset kamuoyunun ‘en’ konuştuğu başlığa dönüştü.
 Sosyal medyadan CHP’ li Belediye Başkan yardımcısı Ünüvar’ı hedef alıp, siyasi çalışma şeklini eleştiren Kent Konseyi eski Başkanı Yavuz’un kullandığı ifadeler, gündeme damgasını vurmuş, Yavuz CHP’ li Çanakkale Merkez ilçe Belediyesi’nin Kurmayı için; “Rebiye Ünüvar, parti üyelerini arayıp/aratıp ‘bir kadın aday olarak’ oy istiyormuş. Evden gelip almacalı üstelik. Liste de hazır. Tam hizmet. Herkes ‘ot’ ve ‘kapıkulu’ ya, bu ve bunun gibilere göre, bir telefonla iş tamam!
Utanmak diye bir şey olmadığı gibi arsızlık da sınır tanımıyor.” İfadelerini kullanmıştı.

BU KEZ MHP İLÇE BAŞKANI…
Çan ilçesinin CHP’ li Belediye Başkan adayı ve eski vekil Bülent Öz’ ün de yer aldığı bir fotoğraf pozu, alehte siyaset malzemesi olarak sosyal medya paylaşımıyla geldi.
MHP Çan ilçe Başkanı Fevzi Karakaya sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraf karesinin altına;
“15 Temmuz gecesi Vatan Haini FETÖ Darbecilerine karşı ilk kurşunu sıkan Ömer Halisdemir' i, henüz 15' inde olan Halil İbrahim Yıldırım' ı, Engin Tilbaç' ı bağrından çıkaran bu aziz topraklarda,  maalesef aynı gece; darbe teşebbüsü olurken zafer işareti yapan Milletvekilleri ile meclis sığınağında fotoğraf çekilmek, fotoğraf karesine girmek için can atan şahsiyet bayağı Çan ve Vatan sevdalısıymış gibi Çan sokaklarında gezinip oy istemesi hiç samimi değil. “ diye yazdı.
MHP Kurmayı Karakaya’ nın, twitter’den paylaşılan o fotoğrafa ilişkin kaleme aldığı dikkat çeken sözlerinin devamı ise şöyleydi;
“Aziz Türk Milleti FETÖ' cü Vatan Hainlerini unutmadığı gibi, 15 Temmuz akşamı da bu pozu veren sözde milletvekilini de unutmayacaktır.
KARDEŞ EDEBİYATI YAPMAYIN, YEMEZLER. 24 NİSAN 2017 KONGRE TARİHİYDİ. ÖNCE TARİHLERİ ÖĞRENİN, SONRA GEÇMİŞİ SORGULAMAK HADDİNİZEYSE SORGULARSINIZ.
Önce bir çıkın açıklayın; Hanginiz Belediye Başkanı olacaksınız? Çan Belediyesinin adını da değiştirecek misiniz? A.Ş gitti, Holding kurarsınız artık. Ey Meyhaneci Müspettesi Senin veya Sizin Haddinize mi Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanının kulağını çekmek veya çektirmek? Sizin gibi düşünenlere Beşbin Şehit vermişiz, sizden mi korkacağım?
Temsil ettiğim Makama canım da kanım da helal olsun! Bize yedek lastik diyen, adliye yollarında Akçe Hesabı yapıp, Aksu çeşmeleri başında bekleyen Topuksuz' un hesapları bozulmuş, 1 Nisan sabahına yaptığı hesapta tutmayacaktır. 

Ayrıca; küçük yaşından beri Ülkü Ocaklarına gittiğini iddia eden ama çizgisini koruyamamış; martıcı, Kafası İYİ'lerin hâlâ daha Ülkücükten bahsetmesi... nerde kaldı LİDER, TEŞKİLAT, DOKTRİN?
Rahmetli Başbuğun ‘Ülkücülük MHP'de Olur!’ demesine rağmen; Hem ÜLKÜCÜYÜM diyeceksin; Hem de LİDERİ sorgulayacaksın. Hem ÜLKÜCÜYÜM diyeceksin; Hem de TEŞKİLATI tanımayacaksın. Hem ÜLKÜCÜYÜM diyeceksin; hem de DOKTRİNİ yok sayacaksın. Hem de ‘Ben Ben’ diyerek şeytanlaşacaksın. Siz sadece ÜLKÜCÜ GEÇİNENLERİ kandırırsınız. Asla anlayamayacaksınız ‘çıkarsız’ sevmenin ne demek olduğunu... 

Başbuğ Refah Ittifakında Üçhilal’ e mührü basmadı, zorunuza gitmedi de, yoksa siz rahmetli Başbuğdan daha mı çok ÜLKÜCÜSÜNÜZ de zorunuza gidiyor! Bunlar ve bunlar gibilerin MHP'ye saldırılarını arttırmalarının asıl amacı, oyunlarını MHP'nin bozmuş olmasıdır. Hdp'nin aday çıkartmadığı illerde görüldüğü gibi; Bunlar Terör Örgütü PKK ve FETÖ ile hareket edip, bir de ‘Beka sorunu da nedir?’ diye ahmakça sorular sormuyorlar mı? Selin önüne set kurmayı düşünen, boğulmayı da göze almalı. Türk siyaset çöplüğü, tarihte MHP'ye saldıran siz ve sizin gibi İP'çi Cemaatçiler ile doludur. ‘MHP Türklüğün Teminatıdır.” "

‘GAZİ MECLİSİ TERK ETMEDİK…”
Bu arada, 15 Temmuz tarihli fotoğraf pozunda yer alan eski vekil ve Çan Belediye Başkan adayı CHP’ li Bülent Öz’ ün, MHP kurmayının sosyal medya paylaşımları üzerine yakın çevresine:
“Gazi Meclis bombalanırken biz oraydık. Milli İradeye sahip çıkanlardandık.Gazi Meclisimizi terk etmedik, etmemiz için uğraşanlara ise inatla Gazi Mecliste kalarak yanıt verdik.” değerlendirmesinde bulunduğu öğrenildi.

Erdem Sürek
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.