gelçar denizcilik

SÜRECİ ÇTSO BAŞLATTI, TURAN TAMAMLADI.

Başkan Semizoğlu; “% 53'Ü ORMAN OLAN VE ORMAN ÜRÜNLERİ SANAYİİNDE ÜLKEMİZDE ÖNEMLİ BİR PAYA SAHİP OLAN ÇANAKKALE'MİZİN ORMANLARI ARTIK SERTİFİKALI OLACAK.” diyerek, bu gelişme kapsamında sektörde faaliyet gösteren işletmelerin ihracatlarının bundan böyle sekteye uğramayacağına vurgu yaptı.  

405
SÜRECİ ÇTSO BAŞLATTI, TURAN TAMAMLADI.

 
 
OLMAZSA OLMAZ BELGE,
ARTIK ÇANAKALE’DE…!
 
ÇTSO Başkanı Müjdeyi verdi;
 
“ORMAN ÜRÜNLERİNDE, “İHRACATI UÇURACAK’ SERTİFİKA ÇIKTI.”
 
 
Orman belgelendirme işleminin amacı ve önemine değinen ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu’ nun;
 
“Bu sertifika, Ormanlarımızın ekolojik, ekonomik ve sosyal açıdan, yani sürdürülebilir olarak işletilmesi, ormanlarımızın bozulmasına ve yok olmasına yönelik endişelerin ortadan kaldırılması da demektir” şeklindeki sözleri dikkat çekti.
 
Açık teşekkürünü de eden Semizoğlu; “Bu konuda yaptığımız girişim sonuç verdi ve konunun 2019 yılı Yatırım Programına alındığı müjdesini Çanakkale Milletvekilimiz ve AK Parti Grup Başkan Vekili Av. Bülent Turan'dan aldık. Kendisine ve desteğini esirgemeyen Valimiz Orhan Tavlı' ya sektörümüz ve Odamız adına şükranlarımızı arz ediyoruz" diye konuştu
 
------------------------------------
 
‘Yok oluş’ endişesine,
Son verecek Sertifika…
 --------------------------------
 
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Başkanı Selçuk Semizoğlu, Orman ürünlerinin ihracatını uçuracak, ‘Ormanlar yok oluyor’ endişesine de son verdirecek sertifika müjdesi verdi.
 
Başkan Semizoğlu; % 53'ü Orman olan ve orman ürünleri sanayinde ülkemizde önemli bir paya sahip Çanakkale' de, oksijen deposu ormanların sertifikaya kavuşacağını açıkladı.
 
ÇTSO olarak başlattıkları, Çanakkale Ormanlarının FSC sertifikasına kavuşturulması sürecinde sona gelindiğini, yaptığı yazılı açıklama ile kamuoyuyla paylaşan Başkan Semizoğlu;
 
“Çanakkale Bölge Müdürlüğü'nün FSC sertifikası bulunmadığından dolayı, sektörde faaliyet gösteren üyelerimizin ihracatları sekteye uğruyor, Mağduriyet yaşanıyordu.
Oda olarak girişimde bulunduk. Söz konusu belgelendirme sistemi bir zincir olarak değerlendirilmekte.
Ülkemizde hali hazırda Bolu, Muğla, Kastamonu, Zonguldak, Bursa, İstanbul Bölge Müdürlükleri'ne bağlı 29 işletme müdürlüğünde toplam 2,4 milyon hektar orman alanı Orman Yönetim Konseyi (FSC) programına göre sertifikalandırılmıştır.  Ancak % 53'ü orman olan Çanakkale'de ne yazık ki ormanlarımız bu belgeye sahip değildi.” diyerek, sertifikanın öneminde bahsetti.
 
Orman belgelendirme işleminin amacını anlatan ÇTSO Başkanı;
“Bu sertifika, Ormanlarımızın ekolojik, ekonomik ve sosyal olarak yani sürdürülebilir olarak işletilmesi, ormanlarımızın bozulmasına ve yok olmasına yönelik endişelerin ortadan kaldırılması da demektir.” dedi.
 
Çanakkale Bölgesi ormanlarının, diğer bölgelerden azımsanmayacak kadar öneme sahip olduğuna vurgu yapan ÇTSO başkanı;
”Orman ürünlerinin kalitesi ve kıymetini anlatmak için de bu belge olmazsa olmazdır. İhracatı için aranan önemli bir özelliktir. Bu konuda yaptığımız girişim sonuç verdi ve konunun 2019 yılı Yatırım Programına alındığı müjdesini, Çanakkale Milletvekilimiz ve AK Parti Grup Başkan Vekili Av. Bülent Turan'dan aldık.  Kendisine ve desteğini esirgemeyen Valimiz Orhan Tavlı' ya sektörümüz ve Odamız adına şükranlarımızı arz ediyoruz" ifadeleri ile açık teşekkürde bulundu.
Cuma Deren
 


Etiketler; #süreç #çtso
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.