gelçar denizcilik

CHP’ de şok söylenti!

Tabanda, yeni yılın yeni haftasında, Meclis üyelerinin belirlenmesi ve sıralamasında izlenecek yönteme ilişkin gerçekleşen hararetli sohbetlerde, edilen dikkat çekici sözler şöyle idi; “Belediye Meclis üyelerinin belirlenmesinde izlenecek yöntemden kaynaklı, aralarından su sızmayan kurmaylar birbir

580
CHP’ de şok söylenti!


‘FERMUAR’ ÇEKİLDİ,  ‘ÇARŞAF’ GERİLDİ…

İKİ VEKİL BİR ESKİ DANIŞMAN VE İL BAŞKANI’ NIN BİRLİKTE YEDİĞİ YEMEK SONRASI, KÜPLERE BİNDİĞİ İLERİ SÜRÜLEN BELEDİYE BAŞKANI GÖKHAN’ IN, CHP İL BAŞKANI GÜNEŞHAN İÇİN; “GÖREVDEN ALINMALI…” ISRARINDA BULUNULDUĞU İDDİASI, KULİSLERDE DİLLENMEYE BAŞLADI.

Tabanda, yeni yılın yeni haftasında, Meclis üyelerinin belirlenmesi ve sıralamasında izlenecek yönteme ilişkin gerçekleşen hararetli sohbetlerde, edilen dikkat çekici sözler şöyle idi; “Belediye Meclis üyelerinin belirlenmesinde izlenecek yöntemden kaynaklı, aralarından su sızmayan kurmaylar birbirine girdi. Kim derdi ki, bir gün gelecek anlaşamayacaklar?”
 İddialar ve dillenen söylenti için Partililerin yorumu gülümsetti;
“ARALARINA FERMUAR  GİRDİ…!”
İddiaya göre; Başkan Gökhan’ ın, Belediye Meclis üyelerinin belirlenmesinde, özellikle bir isimde ısrarcı bulunması, kurmaylarla arasında gerginlik yaşanmasına yol açtı.
Örgütün önde gelen isimlerinin, ünlü bir Restaurant ’ ta yenilen akşam yemeğinde, Meclis üyesi adaylarının belirlenmesinde izlenecek yöntem ve bir isimde ısrarcı olunmasını değerlendirmelerine gösterilen tepki sözle kalmadı.
İddiaya göre İl Başkanına yönelik gelen talep de hayli şaşırtan cinsten oldu.
 “GÖREVDEN ALINSIN, OLMADI İMZA KAMPANYASI…!”
----------------------------
Gerginliğin nedeni; ‘Çarşaf ve Fermuar’
 -----------------------------
Ana muhalefet CHP’ de,  ‘neler oluyor?’ dedirten iddiaya göre, kurmayların akşam yemeği için bir araya gelmelerinden haberdar olunması, bir süredir gerildiği ileri sürülen ipleri kopardı. Partililerin yeni yılın ilk haftasında, hararetli siyaset sohbetlerinde; “Fermuar çekildi, Çarşaf gerildi” ifadeleri eşliğinde, yaşanılanlara ilişkin dillenen söylentilere yorumlar getirdiği gözlendi, Siyaseti ısındıran, İki vekil ve il başkanı yanı sıra, Parti içinde adı hep eleştirilen bir ismin akşam yemeğinde buluşması oldu. Alınan bilgiye göre, CHP Kurmaylarının akşam yemeğinde sohbet ve değerlendirmenin konusu, İl Genel meclisi başta, belediye Meclis üyelerinin belirlenmesi oldu.

31 Mart Yerel Yönetimler Seçimi’ne yönelik, CHP’ nin Çanakkale Belediye Meclis üyesi adaylarının belirlenmesinde izleyeceği ileri sürülen yönteme, tabandan gelen tepkiler bu yemekli buluşmada masaya yatırıldı. Parti içi muhalif kanatta olduğu gibi, tabanda da Belediye Meclisi ve İl genel meclisi aday belirlemede izlenecek yönteme dair eleştiriler,  günlerdir dilden dile dolaşıp, kulaktan kulağa yayılmıştı. Eleştirilen yöntem ve bu yöntem sayesinde aday olarak belirlenecek isimler arasında,  bir dönem görev almış partili kurmayların yakınlarının olacağı söylemlerinin neden olduğu huzursuzluğa son vermek,  eleştiri konusuna çözüm sunmak adına buluştuğu öne sürülen kurmaylara,  CHP’ li belediye Başkanı Gökhan’ ın da ağır tepki verdiği,  parti içi kulislerde en çok konuşulan olduğu öğrenildi.


PARTİLİLER NE KONUŞUYOR?
31 Mart Yerel Yönetimler Seçimi’nde, sandığa girecek İl Genel ve Belediye Meclis üyesi adaylarının kimler olacağı konusunda,  CHP Genel başkan yardımcısı da olan Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek’  in de önerileri bulunduğu,  bu na CHP’ li Çanakkale Belediye başkanı Ülgür Gökhan’ ın sıcak bakmadığı, bu nedenle de Kurmaylar arasında gerginlik yaşandığı iddiası, kulaktan kulağa yayılmaya başladı.
CHP kulislerinde, Genel başkan yardımcısı ile birlikte tavır takınan Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan gibi, İl başkanı İsmet Güneşhan’ ın da birlikte adım atmasın, Çarşaf ve Fermuar yöntemi kapsamında düşünülen isimler arasında sıralama değişikliği ve dahasını beraberinde getireceği değerlendirmelerinin yapıldığı da gözleniyor.  2018’ in son Cuma günü, İl Başkanı Güneşhan’ ın görevden alınması için Belediye Başkanı Gökhan’ ın çalışma başlattığı iddialarına da yol açtığı gözlenen Kurmayların yemekli buluşmasında neler konuştuğu, CHP’ lilerin yeni yılda yanıtını beklediği en dikkat çekici soruya dönüştü. 


KURMAYLAR BULUŞTU, OLANLAR OLDU…
CHP kurmayı il Başkanı Güneşhan’ ın, eski yılın son haftası, beraberinde Partili Milletvekilleri ve bir dönem Danışmanlık yapmış ismin akşam yemeğinde buluşmasının,  bir süredir ‘aralarında gerginlik var’ şeklinde kulislerde dillendiği gözlenen ve Meclis üyesi belirlenmesi yöntemine ilişkin yaşandığı ileri sürülen sorunu daha da büyütmeye yettiğini savunan  Parti içi muhalif kanat,  “ipler zaten gerilmişti, son buluşma koparmaya yetti” şeklindeki ifadelerle dillenen söylentileri  yorumladı


Erdem Sürek
 


Etiketler; #chp
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.