gelçar denizcilik

Güya sandığa gömeceklerdi. ‘AKÇAY’ SETLERİ YIKTI GEÇTİ….!

AK Partili İl Genel Meclis aday adayı Şener Akçay, alınan bilgiye göre; ‘eski yeni kurmayların Alehte duruşlarına’ karşın, Ziraat Odası Delege Seçimi’nden, çiftçilerden ezici destek görüp zaferle çıktı.Siyasetin genç yüzü, adeta Sandık tatbikatı yaptı

1159
Güya sandığa gömeceklerdi. ‘AKÇAY’ SETLERİ YIKTI GEÇTİ….!


. AK Parti’den İl Genel meclis üyesi aday adaylığı için, Çanakkale Merkez ve köylerinde, adım atmadık yer, sıkmadık el bırakmayan Akçay, Ziraat Odası Dele Seçimi için girdiği sandıktan, adeta tulum çıkardı.
Yıllarca Besicilik ve Tarımla uğraşan, Kent Konseyi Yönetim kurulu üyesi de olan genç siyasetçinin; “Değirmen iki taş’tan, muhabbet iki baş’tan oluşur”  diyerek verdiği manidar mesajı hayli dikkat çekti.
 İl Genel Meclisi aday adaylığı için, çoğunlukla Çiftçi kesimine yaptığı ziyaretlerinde; “Milli ekonominin temeli tarımdır” görüşünü savunan Akçay’ı, çiftçilerin sandıkta desteksiz bırakmayışı gözden kaçmadı.
Bir yandan siyaset, bir yandan da faaliyet gösterdiği tarım sektörü için:”Devler gibi eser bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak gerek”  sözünü şiar edindiğinin altını çizen Akçay;
“İnsan ne iş yaparsa yapsın, sabırla ve bıkmadan çalışırsa başarıyı yakalar” sözlerini İl merkezi ve köylerine yaptığı ziyaretlerinde dilinden düşürmediği gözlendi.
-----------------------------------------
AKÇAY SANDIĞA SIĞMADI…
-------------------------------------
AK Partinin siyasetteki genç yüzlerinden İl Genel meclisi aday adayı Şener Akçay,  Ziraat Odası Delege Seçimleri’ndeki başarısı ile eski yılın son günlerinde, siyaset kamuoyunun en konuşulanı oldu.
Siyasetçi yönü bir yana, Tarım sektörü ve Besicilikteki başarısıyla da, Çanakkale çiftçilerinin gözünde; ‘Bizden biri…’ havası estirdiği gözlenen Kent konseyi yöneticisi de olan Akçay için, hafta sonu girdiği sandıktan çıkamayacağı algısı yaratılmaya çalışıldığı gözlenmişti.
 İddiaya göre, aralarında siyasette bir dönem Kurmay düzeyinde uğraş verenlerinde yer aldığı bazı isimlerin; “Akçay’ı sandığa gömeceğiz”  savıyla geliştirdikleri söylemlerine yanıtı, sandık verdi.
Çanakkale Ziraat Odası’nda gerçekleşen delege seçimleri için sandığa giren AK partili genç siyasetçi, Kepez Cumhuriyet mahallesi seçiminde, rakibi Birol Kankaya ile yarıştı.
Dikkat çeken söylemler ise bu yarış öncesinde oluşmuş, iddiaya göre Akçay için;”Sandığa gömeceğiz” sözü de bu bağlamda edilmişti.
Delege seçimi için oy kullanan Ziraat Odası üyeleri, yanıtı sandıkta verdi. Akçay’ ı, rakibi karşısında zaferle sandıktan çıkaran 61 üye oldu.
BASMADIK YER, SIKMADIK EL BIRAKMADI…
AK Parti’den, İl Genel Meclis üyeliği aday adaylığı için, aylardır seçim çalışmalarını sürdüren, Çanakkale kazan, kendisi adeta bir kepçe gibi, partili partisiz demeden, siyasi görüş ayrımı gütmeden ziyaretlerini sürdüren Akçay’ ın, STK’lar gibi, esnaf ve kahvehane ziyaretlerinde dilinden düşmeyen sözlerinin;”Tevazu, samimiyet, gayretle; önce Millet”  şeklinde olduğu gözleniyor.
Yıllarca Besicilik ve Tarımla uğraşan, Kent Konseyi Yönetim kurulu üyesi de AK Parti Merkez ilçenin kurmaylarından genç siyasetçinin, Dele seçimi sonuçlarına ilişkin dikkat çeken yorumu şu oldu;
“Değirmen iki taş’tan, muhabbet iki baş’tan oluşur” 
 İl Genel Meclisi aday adaylığı için, çoğunlukla Çiftçi kesimine yaptığı ziyaretlerinde; “Milli ekonominin temeli tarımdır” görüşünü savunan Akçay’ın ziyaretlerinde vurgu yaptığı diğer bir anlatım ise şu ifadelerle geliyor; ”Devler gibi eser bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak gerek. İnsan ne iş yaparsa yapsın, sabırla ve bıkmadan çalışırsa başarıyı yakalar.”
Cuma Deren


Etiketler; #güya #sanıdk
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.