gelçar denizcilik

TÜM GÜCÜ BUKADARMIŞŞŞŞ…!”

Parti içi muhalifler; “Üye bazlı ön seçimde, 15 yılı aşkın görev süresi bulunan bir bay başkan,  4999 üyeden, 3003’ünü sandığa çekebiliyor, ‘net’ şekliyle 1496 küskün yaratıyor ise;‘sorgulanması gereken bu olmalı’ diye ses verdiler.

503
TÜM GÜCÜ BUKADARMIŞŞŞŞ…!”


Çanakkale Merkez ilçe Belediye Başkanı Gökhan’ ın, İl Başkanı başta, Örgütün tam desteğini gördüğüne vurgu yapan muhalifler;
“İl ve merkez ilçe Başkanları dahil, kadın ve gençlik kolları yanında, Partili üye Belediye çalışanlarıyla, onların yakınlarının desteğine rağmen, oy kullanan 3003 üyenin1779’Undan destek almak mı başarı?”  şeklinde hayli dikkat çeken bir soru yöneltti.  

KÜSKÜNLÜĞÜN NEDENİNİ KİM SORACAK…?

4499 üye’den 3003’ünün geldiği, Hafta sonu gerçekleşen Üye bazlı temayül yoklamasını değerlendiren, CHP’  örgülerinde geçmiş dönemlerde görev almış onlarca partili;
“Temayüle katılmayan 1496 partilinin mazeret nedeninin, Mevcut örgüte tepki olduğunu bilmeyen yok.  Geçmiş yıllarda, Milletvekili adayı belirleme seçiminde sandığa gelmediği saptanan üye sayısı 1200 civarıydı. Sayı artıyor, çare aranmıyor.” şeklindeki değerlendirmeleriyle dikkat çekti.
SONUÇLAR İÇİN, İMALI YORUM;
 31 Mart Yerel Yönetimler seçimi için partisinin adayı olarak ismi kulislerde geçen,  24 Haziran’da gümrük oyları ile Çanakkale Milletvekilliğini kaybeden İYİ Parti’ li siyasetçi Rıdvan Uz, CHP’ nin temayül sonuçlarına ilişkin, CHP’ li Gökhan’a yönelik göndermeli sözler etti. 
İYİ Parti’ li Uz paylaşımında şu ifadelerine yer verdi.,” Çanakkale de CHP temayül yoklaması yapıyor. 1532 üye oy kullanmaya gelmiyor. Üye net bir mesaj veriyor. Belediye Çanakkale’yi yordu. Bu yorgunluk belediyeyi CHP ye  kaybettirecek. Karar senin ÇANAKKALE şehrine bir İYİ lik yap sandığa at....”
------------------------------
SONUÇLARA, BİR YORUM DA ‘İYİ’DEN…
-------------------------------
Ana muhalefet CHP’ de sandık mesaisi sona erdi. Sonuçlar, tabanda ve parti içi muhalif kanatta neredeyse birbirine yakın noktada, eleştiri yüklü sözlerle yorumlandı.
Hafta sonu, Belediye Başkan adayı belirleme görevini üyesine veren CHP’de, çıkan sandık sonucunun yanıtı zor bir soruya yol açtığı da gözlendi.
CHP’ de, tabanın yanıtını aradığı o soru, seçim sonrası dile getirildi, dün gün boyu da kulislerde dillendirildi.  İşte dikkat çeken o soru;“KÜSKÜNLER Mİ  KAZANDIRDI…?”
4 aday adayının yarıştığı üye bazlı ön seçimden çıkan sonuca, Çanakkaleli siyasetçilerin getirdiği yorumlar hayli dikkat çekti.
Parti içi muhalifler, Üye bazlı ön seçimde, 15 yılı aşkın süresidir Belediye başkanlığı görevini sürdüren  Başkan Gökhan’ ın,  4999 üyeden, 3003’ünü sandığa çekebildiğini, parti içi heyecanın yerini, parti içi muhalefete bırakan tutumlardan Gökhan’ ın sorumlu olduğunu ileri sürdü.
 Rakamlara yansıyan 1496 küskün üyenin, CHP’ ye neden küstüğünün araştırılması greektiğini de savunan parti içi muhalifler; “Tavan’da sorgulanması gerken, tabanda oluşan küskünlük” diye ses verdi.
Çanakkale Merkez ilçe Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ ın, İl Başkanı İsmet Güneşhan başta, Örgütün tam desteğini gördüğünü de ileri süren muhalifler;
“İl ve merkez ilçe Başkanları dahil, kadın ve gençlik kolları yanında, Partili üye Belediye çalışanlarıyla, onların yakınlarının desteğine rağmen, oy kullanan 3003 üyenin1779’undan lehte oy almak mı başarı?”  şeklinde dikkat çeken bir soruyu gündeme getirdi.

GÖKHAN’A, ‘İYİ’ DEN GÖNDERME…  

CHP’ de Belediye başkan adayını belirlemek için gidilen sandıktan çıkan sonuca, İYİ Panrtili Rıdvan Uz’dan, hayli manidar sözlerle dikkat çeken siyasi analiz geldi.
Adı, 31 Mart Yerey Yönetimler seçimi için partisinin adayı olarak kulislerde geçen,  İYİ Parti’nin gümrük oyları ile Çanakkale Milletvekilliğini kaybeden siyasetçi Rıdvan Uz, CHP’ nin temayül sonuçlarına ilişkin, kişisel sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu;
“Çanakkale de CHP temayül yoklaması yapıyor. Binlerce üye oy kullanmaya gelmiyor. Üye net bir mesaj veriyor. Belediye Çanakkale’yi yordu. Bu yorgunluk belediyeyi CHP ye  kaybettirecek. Karar senin ÇANAKKALE şehrine bir İYİ lik yap sandığa at...”

Erdem Sürek
 
 
 
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.