gelçar denizcilik

Ali Uyanık’tan Önseçim Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Belediye Başkan Adaylığı için Pazar günü gerçekleşecek eğilim yoklaması öncesi basın açıklaması düzenleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık...

534
 Ali Uyanık’tan Önseçim Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP) Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, 31 Mart tarihindeki yerel seçimlerin Cumhuriyet tarihinin önemli seçimlerinden biri olduğunu ifade ederek, “Biz de Cumhuriyet Halk Partisi olarak öncelikli görev alanı olan Çanakkale’de en iyi adaylarımızla ve en demokratik şekilde belirleyerek bu seçime hazırlanmak için yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Pazar günü de Çanakkale’de tüm siyasi partilere örnek olacak bir demokrasi şölenini hep birlikte gerçekleştireceğiz. Tüm ilçelerde adaylarımızı yavaş yavaş netleştiriyoruz. Bildiğiniz gibi önümüzdeki günlerde Eceabat ve Bozcaada’da bir eğilim yoklaması yapacağız. Örgüt süzgecinden geçerek adaylarımızı belirleyeceğiz. Daha sonra da Yenice ve Lapseki ilçelerindeki aday tespiti ile ilgili çalışmalarımıza yoğunluk vermiş olacağız. Üyelerimiz son derece rahat bir şekilde oylarını kullanacaktır. Genel merkezimizden gelen bir genel başkan yardımcının gözetiminde yapılacaktır. Seçimlerimiz demokratik, şeffaf ve katılımcı bir anlayışla yerine getirilecektir. Bu seçimlerimiz tüm siyasi partilerimize de örnek olacaktır. Dün aday adaylarımızla bir araya geldik. Onlarla süreci paylaştık. Hiçbir sıkıntımız, hiçbir problemimiz olmadan adayımızı tespit edeceğiz. Biz büyük bir hassasiyetle, titizlikle bu seçimlerin hem partimize hem de Çanakkale’mize uygun bir şekilde yapılması için çaba gösteriyoruz. Göreceksiniz o gün orada da hiçbir sıkıntı, problem olmayacaktır. Bir bayram havasında bir şenlik havasında bu seçimleri biz gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.
 
 
 2 Aralık Pazar Günü Çataltepeliler Dernek Lokali’nde gerçekleşecek olan önseçim öncesi son durum hakkında bilgi veren CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, “Merkez ilçe olarak daha önceden duyurduğumuz ve önünü açmaya çalıştığımız bu sürecin nihayet önemli bir aşamasına geldik. Çataltepeliler Dernek Lokali’nde Çanakkale Belediye başkanlığı adaylığı ile ilgili eğilim yoklamasını gerçekleştireceğiz. Tüm merkeze bağlı Kepez ve köyler hariç tüm üyelerimizin yaklaşık 4499 üyemiz oy kullanabilecek. Parti içi merkez yürütme kurulumuzun da onayı ile gerçekleşen takvim nihayet bu pazar hayata geçiyor. Oy kullanma saatleri; sabah 08.00’da başlayacak akşam 17.00’da sona erecek. Oy kullanacak olan üyelerimiz yanında vatandaşlık numarası olan bir kimlik ile kendilerini ifade edecekler. Partimiz çok seslilikleri ve farklılıkları kendi içinde toplamada ve diğer partilere de örnek olacak şekilde farklılıkları ile kendini ifade eder ve en son tahlilde Türkiye’nin özlediği o çok sesliliği ve yarınlara güvenle bakan toplumun ilk adımlarını bu yerel seçimlerde Çanakkale özelinde gerçekleştireceğinize inanıyoruz. Yerel seçimler Çanakkale için Cumhuriyet Halk Partisi’nin uzun yıllar iktidarını sürdürdüğü, devam edegelen bir ortam. Bu konuyla ilgili hiçbir kaygımız yok ancak sürekli eleştiriye muhtacız. Sürekli daha iyi olmaya muhtacız çünkü Çanakkale halkı bizden huzurlu, barışçıl ve kendi içinde rahat bir şekilde, ranta kurban edilmemiş bir kentin bireyleri olmayı, çevreyi duyarlı bireyleri olmayı, üretenin ve tüketenin kendi içinde barışık olduğu bir kentin bireyleri olmak istiyor. Biz de bu beklentilerin karşılığı olarak yerel yönetimlerde bunu hayata geçireceğiz” dedi.
 
“Yığılmalar Olmasın Diye 10 Sandık Kurulacak”
 Uyanık, Çataltepeliler Dernek Lokali’ni tercih sebepleri ile ilgili de bilgi vererek, “Geçen haftaki aslında gerçekleşmesini planladığımız zamana göre yer değişikliği, mevcut yerinde düğün salonunun tutulmuş olmasından dolayı böyle bir yer değişikliği gerçekleşti ancak hiç bir sıkıntı yok. On tane sandık ve on tane kabin kullanacağız ki yığılmalar olmasın ve öngörülen oy kullanma aralığında tüm üyelerimiz fazlada beklemeden tercihlerini ortaya koyabilsinler. Tüm adaylarımızın örgütümüzün ve il başkanlığımızın destekleriyle bu süreci Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışır, tüm partilere ve Türkiye’deki demokratik unsurlara da örnek olacak şekilde gerçekleştirilmeyi umuyoruz” şeklinde konuştu.
 
 “Böyle Bir Şeyin Muhatabı Değilim”
 Seçim süresince hiçbir aday adayıyla ilgili olumsuz bir açıklama gerçekleştirmeyeceğini de beyan eden Uyanık,  Mutanın İstifa çağrısına verdiği yanıt ise şöyle oldu “Seçim sürecinde aday adayları ile ilgili bütün bu sandık koyma çabamızın en temeli bütün aday adaylarımızın kendini ifade edeceği bir ortam. Bir kere biz bunun önünü açan bir yönetim olarak şu anda mevcut olan aday adalarından herhangi birisini lehine veya aleyhine benim ağzımdan bir cümle duyamazsınız. Yani dolayısıyla o iddia sahibinin, kendi tercihi kendi ifadesidir. Kamuoyunda basın önünde Cumhuriyet Halk Partisinin kendi iç sorunlarının paylaşılmasının sağlıklı bulmadığını ifade edeyim sadece. Merkez ilçe olarak da tüm arkadaşlarımız ve il yönetimimiz de en şeffaf en rahat şekilde bu süreci yürütmeyi çalışıyoruz. Elimizden geldiğini kadar da katılımcıyız. Tüm oy kullanacak seçim günü ortamından tutun, oranın fiziki şartlarına kadar her şey de aday adaylarımızın katılımı ile beraber olgunlaştırmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla böyle bir şeyin muhatabı değilim. Örgütümüzün de değildir. Bu konuda son derece netiz ve açığız“ şeklinde konuştu.
 
 Cuma Deren
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.