gelçar denizcilik

MANEVİ BAŞKENT’TE ÇOBAN ATEŞİ

Devlet eski bakanlarından Rıfat Serdaroğlu;“Nasıl 1919’da, rahmetli Atatürk Kuvayi Milliye’ yi fikir ettiyse, biz de buna benzer bir Kuvayi Milliye hareketi başlatmak istiyoruz. Bunun için çoban ateşlerini yakıyoruz. 

1389
MANEVİ BAŞKENT’TE ÇOBAN ATEŞİ


Devlet eski bakanlarından Rıfat Serdaroğlu;“Nasıl 1919’da, rahmetli Atatürk Kuvayi Milliye’ yi fikir ettiyse, biz de buna benzer bir Kuvayi Milliye hareketi başlatmak istiyoruz. Bunun için çoban ateşlerini yakıyoruz. 
İl çoban ateşini önce Adana’da yaktık, tıpkı Kurtuluş Savaşında olduğu gibi.
Şimdi de Manevi Başkent Çanakkale’de yakıyoruz…”
Serdaroğlu, 20 Ekimde Adana’da yakılan ilk ateşin,  Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okuduğu tarih olan o güne denk geldiğine dikkat çekerken, Atatürk’ ün Askeri Deha olarak doğduğu topraklarda, Çanakkale’de, Öğretmenler gününe denk getirilen buluşmanın önemini şu sözlerle anlattı.
“24 Kasım, Atatürk’ün baş öğretmenliği kabul edildiği gündür.  Ben Baş Öğretmenimize rahmet diliyorum. Saygılarımı sunarım. Atatürk, çok şehit kanın aktığı Çanakkale’de doğdu.
Çoban ateşi yakacağımız bu gün de, Başöğretmen Atatürk’ümüz gibi, ebediyete göçmüş tüm öğretmenlerimiz için de dua okuyacağız”
-------------------
MERKEZ ‘SAĞ’ DAN, ‘ÇOBAN ATEŞİ…’
------------------------
Merkez Sağ’ ın eski kurmayları, Çanakkale’de çoban ateşi yakmak için bir araya gelecek.
Devlet eski bakanlarından Rıfat Serdaroğlu,  İç işleri eski bakanlarından Mehmet Gazioğlu gibi Adalet Parti kökenli kurmayların, Çanakkale’deki buluşmasında, Demokrat ve Adalet Parti kökenli, DYP ve ANAP gibi siyasi Partilerde görev üstlenmiş isimler bir araya gelecek.
Türkan Saylan Sosyal Tesislerinde, bu gün (24 Kasım Cumartesi) saat 13.00’ de gerçekleşecek toplantıya ve amacına ilişkin konuşan Devlet eski bakanlarından Rıfat Serdaroğlu, “Manevi başkent’te çoban ateşi yakacağız” dedi.
 Serdaroğlu, Boğaz Medya ziyaretinde, Vitamin Yazı İşleri müdürü Erdem Sürek’in sorularını yanıtlarken;
“Çanakkale, Türkiye’nin, Türk Milliyetçiliğinin Manevi  başkenti  ve şehitler yatağı. Ülkemizin değeri ve önemi tartışmasız, eşsiz coğrafyası.
 Biz siyaset yoluyla bugüne kadar hizmet etmiş insanlar, genç arkadaşlarımız ve kadınlarımız ile beraber, Türkiye’de yeni oluşacak siyasi harekete ihtiyaç olduğunu kesin olarak biliyoruz. Türkiye bugün 1915 şartlarındadır. Nasıl 1919’da rahmetli Atatürk Kuvayı Milliyeyi fikir ettiyse, biz de  buna benzer bir Kuvayı Milliye hareketi başlatmak istiyoruz. Bunun için çoban ateşlerini yakıyoruz. “  dedi.
İlkini Adana’da yaktıklarına dikkat çektiği Çoban ateşi için açıklayıcı ifadeler kullanan Devlet eski bakanlarından Serdaroğlu;
“Tıpkı Kurtuluş Savaşında olduğu gibi, Şimdi de Çanakkale’de çoban ateşi yakıyoruz.  Bu fitil bütün yurda yayılacak. Bu ateşle, gönlünü vatan sevgisini ve Anayasanın ilk 6 maddesini hem gönlüne hem de kafasına yerleştiren bütün vatandaşlarımıza açık.
Etnik kökeni, kimliği, inancı ne olursa olsun, bu ortak paydada birleşebilirsek başarıya ulaşabiliriz.
‘SON GÖREV’ VURGUSU…
Biz siyasetin iyi taraflarını da görüyoruz.  Kötü tarafını da gördük. Çok kötü darbeler yedik. Ama ne olursa olsun, milletimiz için son bir görev yapmak istiyoruz. Siyasetin bize verebileceği hiçbir makam yok hepimiz gördük bunları. Biz, bizim gibi düşünen Atatürkçü gençleri bir araya toplayıp, onlara siyaset yapabilecekleri bir platform bırakmak istiyoruz. Onun için de Çanakkale’den başladık ve inşallah hayırlı olur.”  diye konuştu.
24 KASIM ‘I ÖZELLİKLE SEÇTİK…
İlki Adana’da yapılan toplantı ve yakılan Çoban ateşinin ikincisinin neden Çanakkale’de yakılacağına açılık getiren Serdaroğlu;
“İlk toplantımız 20 Ekimde Adana’da yapıldı. 20 Ekim, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okuduğu tarihtir.  24 Kasım da Atatürk’ün başöğretmenliği kabul edildiği gündür.  Ben Baş Öğretmenimize rahmet diliyorum. Saygılarımı sunarım. Çok şehit kanının aktığı Çanakkale’de, Askeri deha olarak doğan, Anafartalar kahramanı olarak tarihe adını altın harflerle yazdıran Başöğretmenimiz Atatürk gibi, ebediyete göçmüş tüm öğretmenlerimizin ruhlarına, kutsal topraklardan, manevi başkent Çanakkale’den Fatihalar okuyup hediye edeceğiz.” dedi.

Cuma Deren
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mecdi CENGİZ561 - 26.11.2018 03:02:03
Tertemiz siyasi geçmişiyle Sayın SERDAOĞLU nun bu HALK HAREKETİNİ,kendisi gibi devlet adamı niteliği olan duayen siyaset aktörleri,bilim adamları,ekonomistler,siyaset bilimciler ve genç yeteneklerle GÜÇLÜ BİR KADRO VE LİDER ,le milletimizim umutlarını yeşerteceğine inanıyoruz.