YILDIZ’ DAN, GÜNEŞHAN’A; “AÇ TAVUK..!” 

CHP il Başkanı Güneşhan, geçtiğimiz günlerde: “Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz” iadesiyle İktidar’a yüklenmişti.

313
YILDIZ’ DAN, GÜNEŞHAN’A; “AÇ TAVUK..!” 


İktidar kurmayı, Çanakkale İl Başkanı Av. Gültekin Yıldız’ dan karşılık gecikmedi.
ATASÖZLÜ ÇIKIŞA, ATASÖZLÜ KARŞILIK;
“AÇ TAVUK KENDİNİ ARPA AMBARINDA SANIR !”
AK PARTİ İL BAŞAKNI YIMDIZ; “NE SÖZLÜ, NE DE SESLİ UYARI KALDI, ANLAMYORLAR..” DEDİ VE EKLEDİ; “TALİHSİZ AÇIKLAMALARI DEVAM EDİYOR…”
Şaibeli Seçim Vurgusu…
AK Parti il Başkanı Yıldız’ ın, dikkat çeken ifadelerinden biri de, şu oldu;
“Çanakkale halkı, CHP'nin şaibeli delege seçimlerini ve İsmet Güneşhan' ın hangi şartlarda il başkanlığına seçildiğini unutmamıştır.”
--------------------------------
ATASÖZLÜ ÇIKIŞA,
ATASÖZLÜ KARŞILIK…
---------------------------------------
AK Parti İl Başkanı Av. Gültekin Ylıdız’ dan, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan’a; “Uyarıyoruz, anlamıyorlar” karşılığı geldi.
Önceki günlerde, İktidar için; “Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz” atasözünü tekrarlayan CHP İL başkanı Güneşhan’ a, karşılık atasözlü geldi.
AK Parti Kurmayı Av. Yıldız, CHP İl Başkanına; “Aç tavuk kendini arpa ambarında sanır” yanıtını verdi. 
NEZAKETE DAVET ETTİK,
ÖRNEK OLMALIYIZ DEDİK…
Yazılı açıklama ile Ana muhalefet CHP’ nin Çanakkale il Başkanına yüklenen İktidar Kurmayı Av. Gültekin Yıldız; “Çanakkale İl Başkanı sayın Güneşhan yine talihsiz basın açıklamalarından birine imza atmıştır.
Şahsını daha önce basın yoluyla ve sözlü olarak bizzat uyarmama, siyasetçi olarak hakaret içeren ifadelerin bizlere yakışmayacağını, iktidar muhalefet partisi il başkanları olarak bize destek veren partililerimize örnek olmamız, kutuplaşmayı azaltmamız gerektiğini ifade etmeme rağmen sayın Güneşhan çirkin üslubunu devam ettirmektedir.” dedi.
Siyaset diline dikkat edilmesi gerektiğini savunan AK Parti İl Başkanı Av. Yıldız; “Halkın kimi muhatap alıp almayacağına karar vermek kendisinin haddine değildir. Kusura bakmasın ama Çanakkale İsmet Güneşhan'ı da Gültekin Yıldız'ı da iyi tanır.
Çanakkale'de edep ve siyasi ahlakı ağzına alacak son siyasetçi sayın Güneşhan'dır.” diyerek, hayli sert iadelerle sesini yükseltti.
Açıklamasında;  “Çanakkale halkı, CHP'nin şaibeli delege seçimlerini ve İsmet Güneşhan'ın hangi şartlarda il başkanlığına seçildiğini unutmamıştır.” Vurgusu da yapan AK Parti Kurmayı Yıldız;
BENİ DÜNYA LİDERİ, YA SENİ..?
“Sayın Güneşhan il başkanlığına atanmamı diline dolamıştır.2017 yılında Merkez İlçe Kongresinde merkez ilçe başkanı seçildikten sonra Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yüz yüze gerçekleştirdiğimiz görüşme sonrası bizzat Çanakkale İl Başkanlığı görevine atandığım doğrudur ve bu benim için onurdur, hayatımın en özel anlarından biridir.
Özetle beni dünya lideri , Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, sayın Güneşhan'ı ise CHP Merkez ilçe Belediye başkanı Ülgür Gökhan atamıştır.
GöSTERMELİK, TEK ADAYLI KONGRE…
Güneşhan'ın seçildiği göstermelik tek adaylı il kongresi bu gerçeği, CHP Çanakkale teşkilatları üzerindeki Ügür Gökhan vesayetini değiştirmemektedir.
Kentsel dönüşümdeki başarısızlıklarına verecek cevabı olmayan Güneşhan hakaretlerle üstünlük sağlamaya çalışmaktadır.Barbaros mahallesinin ve İsmet Paşa mahallesinin yaptıkları kat artışı ile yenilendiği beyanı gülünçtür, vizyonsuzluklarının bizzat ikrarıdır.”ifadelerini kullandı.
KADİM MAHALLELER KATLEDİLDİ..
Çanakkale Belediyesi’nin parsel bazlı kat artışı ile Çanakkale'nin Barbaros ve İsmetpaşa gibi kadim mahallelerini katlettiğini ileri süren AK Parti İl Başkanı Av. Yıldız açıklamasına:
“Katledilen bu mahalleleri Belediye, otoparksız , yeşil alansız, sosyal donatısız bina yığınlarına dönüştürmüştür.Kentsel dönüşüm yenilenen binalardan ibaret olmayıp, parsel bazında değil ada bazında hatta bölge bazında yapılması; otoparkının , yeşil alanının , çocuk parklarının, kültürel ve sosyal donatıların hatta mahallenin sosyolojik yapısının planlanlanması, komşuluk ilişkilerinin korunması gerekmektedir.” diye devam etti.
Sağlıklı bir şekilde süreç yürüyor denilen İsmetpaşa Mahallesi Sosyal Konutlar bölgesinde yürüyen bir faaliyet bulunmadığını da ileri süren AK Parti Kurmayı Yıldız;
“Bine yakın aile olası bir depremin korkusuyla ,  diken üstünde sürecin tamamlanmasını beklemektedir.
2013 yılından bu yana 6 yılda 2 kez tamamlanması gereken kentsel dönüşüm projesinde hala yapılmış bir ihale, atılmış bir temel mevcut değildir.Ne belediye ne vatandaş sosyal konutlarda kentsel dönüşüm şu tarihte başlayacak ve şu tarihte bitecek diyememektedir.” diye de ekledi.
 
%5’ LİK OYUMUZ, DAHA ÖNCE CHP’YE VERİLMİŞ OYLAR…
Güneşhan'ın kamuoyu araştırmalarında AK Partinin CHP'nin gerisine düştüğü iddiasına ilişkin de konuşan AK Parti Kurmayı Av. Yıldız;
 “Olsa olsa kendi üyeleri arasında yaptığı bir anket olabilir. Kurumsal anket firmalarının araştırmaları AK Parti'nin oylarının % 5'ini daha önce CHP'ye oy vermiş seçmenin oluşturduğunu ortaya koymaktadır. AK Parti Türkiye Partisidir, birliğimizin , beraberliğimizin ve kardeşliğimizin teminadır.CHP gibi belli bölgelere hapsolmuş bir parti değildir. Bu millet kendisinin milli ve manevi hassasiyetlerini görmezden gelen, eline geçen her fırsatta kendisine zulmeden , kendisini küçük gören, aristokratlar topluluğuna dönüşmüş , Atatürk ilke ve inkilaplarından uzaklaşmış, HDP'ye ve aşırı sol yapılara yakayı paçayı kaptırmış , 1995 yılından bu yana % 8-26 oy bandına hapsolmuş bu anlayışa iktidar yetkisi vermemiştir, vermeyecektir.” İfadelerini kullandı.
ATASÖZÜNE, ATASÖZLÜ KARŞILIK..
AK Parti İl Başkanı Yıldız’ ın açıklamasında yer tutan bir bölüm hayli dikkat çekti.
İl Başkanı Av Yıldız; “Sayın Güneşhan basın açıklamasını bir atasözüyle bitirmiş, bizim de son sözümüz kendilerinin içinde bulunduğu duruma uygun bir atasözü olsun. AÇ TAVUK KENDİNİ ARPA AMBARINDA SANIR !”
Şerife Erdem
 
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.