gelçar denizcilik

SÖZ EDELİ 72 SAAT OLDU,  DEDİĞİ DE OLDU… “SİYASİ GÜÇ, BUNA DENİR…!”

Mega kent’e gidecek eğitim yatırımını, Manevi Başkent’e çevirdi.

868
SÖZ EDELİ 72 SAAT OLDU,  DEDİĞİ DE OLDU… “SİYASİ GÜÇ, BUNA DENİR…!”

 


AK Parti Kurmayı Av. Turan, Çanakkale’ li 22 gazeteciye tüyosunu verdiği yatırım hamlesini, o günün ardından, geçen iki günde sonuçlandırdı.
Yapımı İstanbul' a planlanan ‘Maden Lisesi’ ni, Maden işletmelerinin faaliyette bulunduğu Çanakkale’ ye yakışacağını savunan AK Parti Grup başkanvekili Av. Bülent Turan, “Çanakkale'ye kurulacak” diyerek, siyasi gücünü gösterdi ve İstanbul yerine eğitim yatırımını Lapseki’ ye yöneltti.
Önceki günlerde, İstanbul'da yapılmasına karar verilen Maden Lisesi için,  bir Ziyaret için bulunduğu Balıkesir’ de devreye girdiğini, Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti’nin 22 üyesinin Ankara gezisi nedeniyle, kendisini Mecliste ziyareti sırasında anlatan AK vekil Av. Turan:
 “Lise, Lapseki ilçesinde yapılacak ve Çanakkale'deki maden çalışmalarına büyük katkı sağlayacak.” İfadelerini kullanmıştı.
TBMM’ de, AK Parti Grup Başkanlığı’nın toplantı salonunda bahsettiği ve; “Çanakkale’ ye müjdem olsun” ifadesiyle vurguda bulunduğu Maden Lise için, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan tebligat ta geldi.
-----------------------------   
ATOM KARINCA,
BİLDİĞİNİ OKUDU…
22 gazeteciye, 72 saat önce bahsetti. Dediği gibi oldu.
-------------------------
Çanakkale’ ye yakışacağını savunduğu eğitim yatırımını, Mega kent İstanbul’dan, Manevi başkent Çanakkale’ ye çeviren isim, AK Parti kurmayı Av. Bülent Turan oldu. 
Eğitim yatırımı için hamlesinden, Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC)’ nin22 üyesinin Başkent gezi programı kapsamında, TBMM ziyaretinde söz eden AK Parti Grup başkanvekili Av. Bülent Turan,”Çanakkale’ ye müjde olsun” ifadelerini kullanmıştı.
Çanakkaleli gazetecilerle, AK Parti Grup Başkanlığı toplantı salonunda, beraberinde Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile  bir araya gelen AK Parti kurmayı Av., Turan; “Lise, Lapseki ilçesinde yapılacak ve Çanakkale'deki maden çalışmalarına büyük katkı sağlayacak.” Görüşünü savunmuştu.
Maden sektöründe büyük bir pazara sahip olan Nurol Holding’ in, İstanbul'da bir maden lisesi yapma kararı aldığını, önceki günlerde Balıkesir’e yaptıkları bir ziyaret sırasında öğrendiğini anlatan Ak vekil Turan: “Yolculuğu gerçekleştirdiğimiz Uçakta öğrenmiştim. İnişte hamleyi tamamlamış olduk” sözleri ile, Maden lisesi’nin Çanakkale’ de inşası için gereğinin yapıldığı bilgisini Çanakkale 22 gazeteciyle önceki gün paylaştı.
Bu projeden haberdar olur olmaz harekete geçen AK vekil Turan’ ın, tuttuğunu koparır, bildiğini okur hali bir kez daha tekrarlandığı gözlemlendi.
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Turan, bu önemli projeyi Çanakkale'ye getirmek için harekete geçtiğini, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile birlikte Balıkesir'deki programlar sırasında öğrendiğini anlatmasının üzerinden, 72 saat geçmeden, sonuca varması, duyanlara;“Siyasi güç buna denir” dedirtti.
Turan’ ın,  eğitim yatırımı için hem ilgili bakanlarla, hem de okulu yapacak şirketle özel görüşmeler yapması ardından,  Yapımı İstansbul’a planlanan okul projesi, Çanakkale’ ye Lapseki’ye döndü.
Eğitim yatırımını Çanakkale'ye getirmek için ısrarlı davranan ve adeta bildiğini okuyan Turan: ““Lise, Lapseki ilçesinde yapılacak ve Çanakkale'deki maden çalışmalarına büyük katkı sağlayacak.” Şeklindeki görüşünde haklı çıktı.
Bu konuda özel çalışma yapan Turan, sonunda okulu İstanbul'dan alarak Çanakkale'ye kazandırmış oldu.
Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen gezi programı çerçevesinde TBMM'de gazetecileri kabul eden AK vekiller Jülide İskenderoğlu ve Av. Bülent Turan, Çanakkale’nin konuşulduğu buluşmada, “Çanakkale'ye müjdeli haberim var” diyerek, hamlesinden bahsetmişti. 72 saat geçmeden, hamlesi tamamlanan ve yatırımı yön değiştirip, Lapsekiye’ye çeviren   Turan, "Böyle bir okulun yapıldığını duyduğum zaman bu okulun Çanakkale'ye kazandırmak istedim. Uçakta bakanlarla görüşme yaptım ve ikna oldular.
Çünkü Çanakkale'de önemli maden sahaları var. Çan, Lapseki ve Bayramiç gibi bölgeler maden sahası. Bu okul buralara yakışırdı.
Bunu anlatınca bakanlar ve şirket de ikna oldu. Okul ya Çan ya da Lapseki'ye yapılacak diye görüş birliğindeydik. " ifadeleri ile Çanakkaleli gazetecilere başlattığı çalışmadan söz etmişti.
OKUL LAPSEKİ'YE YAPILACAK
Turan'ın bu açıklamalarının ardından, 72 saat geçmeden,  Milli Eğitim Bakanlığı, hem İstanbul hem de Çanakkale valiliklerine bir yazı yazarak okulun İstanbul yerine Çanakkale'de yapılacağını duyurdu.
Bakanlık tarafından hem İstanbul, hem de Çanakkale valiliğine gönderilen yazıda şu ifadeler yer buldu;
"Mesleki ve teknik eğitim işbirliği kapsamında doğal kaynaklar sektörünün ihtiyacının karşılanmasına yönelik Maden Teknolojisi ve Doğal Kaynaklar alanında eğitim vermek üzere kapalı spor salonları ve 100 öğrenci kapasiteli pansiyonları olan 4 adet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapımının gerçekleştirilmesi amacıyla "Milli Eğitim Bakanlığı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Nurol Holding Anonim Şirketi arasında okul yaptırılması ve mesleki eğitim iş birliği ilişkin protokol" 16 Mayıs 2018'de imzalandı.
Protokolün ilgili maddelerinde yer alan "İstanbul Avrupa Yakası" nda yapılacak olan okul binasının, doğal kaynaklar çeşitliliği ve zenginliği potansiyelinin yüksek olması nedeniyle "Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde yapılması uygun bulundu. Söz konusu değişme ilişkin, protokolün ilgili maddelerinde bulunan İstanbul Avrupa yakası yerine Çanakkale ili Lapseki ilçesi şeklinde değiştirilmiştir."

Erdem Sürek
 


Etiketler; #bülent turan
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Gunay Dereli548 - 11.11.2018 11:01:18
Harika bir yatirim Maden Lisesi cok yerinde bir karar llmus genclerimiz gelecegimiz