gelçar denizcilik

Ana muhalefet Kurmaylarının, ÇGC ziyaretinin satır arası detayları şöyle dedirtti; ‘CHP’  DE ADAY  ARAYIŞI…!’

Çanakkale’ ye geçtiğimiz hafta bir dizi ziyarette bulunan CHP Kurmayları, Örgüt yöneticileri ve aday adayları ile görüşmüş, bazı Sivil Toplum Kuruluşları (STK)’nın başkanları ile de aday adayları üzerine sohbetler gerçekleştirmişti.

128
Ana muhalefet Kurmaylarının, ÇGC ziyaretinin satır arası detayları şöyle dedirtti; ‘CHP’  DE ADAY  ARAYIŞI…!’


CHP Kurmayları PM üyesi Pekşen ve Muğla Milletvekili Erbay’ ın ikili görüşme yaptığı bir adres de, Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) olmuştu.  
PM üyesi Pekşen ve CHP’ li vekil Erbay’ ın, ÇGC Başkanı Akıncı ile yaptığı görüşmede ortaya çıkan satır arası detaylar, gazeteci gözüyle; “Süreç devam ediyor. Arayış sürüyor” dedirtmişti.
ÇGC Başkanı Akıncı ile gerçekleşen görüşmenin bir yenisi, bu gün Başkent’ e gezi düzenleyen Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC)üyesi 22 Gazeteci’ nin, TBMM Ziyareti sırasında da tekrarlanacak.
GÜNEŞHAN GÖRÜŞMEYE DAHİL EDİLMEMİŞTİ…
Ana muhalefet CHP’ nin,  PM üyesi Haluk Pekşen ile Muğla Milletvekili Burak Erbay, Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Hafize Akıncı’ yı ziyarete, İl Başkanı İsmet Güneşhan ile birlikte gelmiş, ancak 1 saati aşan görüşmeye, İl Başkanı Güneşhan’ ı dahil etmemişlerdi.
----------------------------
ÖNCE ÇANAKKALE,  BUGÜN DE BAŞKENT’TE.
‘SOHBET, YİNE ADAYLIK…!’
------------------------------------
Ana muhalefet CHP Kurmaylarının,  geçtiğimiz hafta aday adayları üzerine gerçekleştirdiği Çanakkale mesaisi, bu gün de Başkent’te sürecek.
Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC )Başkanı Hafize Akıncı ile önceki gün gerçekleşen görüşmede,  CHP Kurmayları’nın açtığı sohbet konularında, zaman zaman çapraz sorguyu aratmayacak satır arası söylemleri, Gazeteci gözüyle; “Potansiyel isim yok, arayış sürüyor” algısına yol açmıştı.
CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi  Haluk Pekşen ve Muğla Milletvekili Burak Erbay’ ın, 2019 Yerel Yönetimler Seçimi’nde, Çanakkale ‘nin  aday adaylarına yönelik  yürüttüğü çalışma kapsamında ziyaret ettiği bir STK’ da, Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) olmuştu.
Başkan Akıncı’ yı ziyarete, beraberlerinde CHP Çanakkale il başkanı İsmet Güneşhan ile birlikte gelen Ana muhalefet CHP’ nin kurmaylarının, Başkan Akıncı ile gerçekleşen ikili görüşmeye il başkanı Güneşhan’ ın dahil etmeyip, dışarıda bekletmeleri dikkat çekmişti.
Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Akıncı ile, CHP’ nin PM üyesi Pekşen ve Muğla milletvekili Erbay’ ın, ÇGC’ nın bu gün (6 Kasım Salı)Ankara’ya,  22 Çanakkaleli gazeteci ile birlikte düzenleyeceği iki günlük gezi ve ziyaret program kapsamında, Türkiye Büyük millet Meclisi (TBMM)’n de, görüşme tekrarı yapacağı öğrenildi.
ÇGC ZİYARETİNDE,  NELER KONUŞULDU?
Alınan bilgiye göre, CHP’ nin PM üyesi  ve eski Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen ile CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hafize Akıncı’ yı ziyaretlerinde ağırlıklı olarak aday adaylıkları bilinen isimler üzerine sohbet geliştirdi.
Sohbet esnasında, çapraz sorguyu aratmayan söylemleri gözden kaçmayan PM üyesi Pekşen ve Muğla milletvekili Erbay’ ın, adeta ; “Kim daha iyisi olur?” sorusuna yanıt araması, Gazeteci gözünden kaçmayacak belirgin detaya dönüştü.
Mevcut Başkan CHP’ li Gökhan yerine,  sohbet sırasında ağırlıklı olarak kamuoyuna aday adaylıklarını ilan eden isimlerin halk arasındaki bilinirliklerini sorgulayan; ‘tercih hakkınız olsa, hangi isim derdiniz?’ şeklindeki soruya yanıt aradıkları gözlenen CHP Kurmaylarının,  sergilemekten kaçınmadığı algısına neden bu net tavırları,  Çanakkale kamuoyunun ısrarla yanıtını aradığı;  “Aday kim?” sorusunu daha da gizemli hale büründürdü.
Erdem Sürek        
 
 
 
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.