gelçar denizcilik

“FETÖ’DEN HÜKÜMLÜ REKTÖR İLE, ORTAK MESAJ…”

Gökhan’ ın unuttuğunu, adeta Arşiv ortaya çıkardı. 2014 yılına ait özel tasarı branda pankartlarda Gökhan ve adını unuttuğunu Ekim meclisinde dile getirdiği, FETÖ’ den hüküm giymiş eski rektör Üniversitelilere aynı mesajı veriyordu.

281
“FETÖ’DEN HÜKÜMLÜ REKTÖR İLE, ORTAK MESAJ…”

EKİM AYI MECLİS OTURUMUNDA, FETÖ’CÜLÜKTEN HÜKÜM GİYMİŞ REKTÖR’ÜN ADINI UNUTTUĞUNU DİLE GETİRİP, YARDAKÇISI DİYE TANIMLADIĞI İSME YÜKLENEN GÖKHAN,  AKILLARA O GÜNLERİ GETİRDİ.
Mecliste edilen, ‘adını unuttum…’  sözünü işitenler hatırladı;
“FETÖ’DEN HÜKÜMLÜ REKTÖR İLE,
ORTAK MESAJ…”
CHP’li Gökhan, Meclis oturumunda ÇOMÜ’ de göreve getirildiğini iddia ettiği bir isimden söz ederken;
“Bu adam FETÖ’ den yargılanıp hüküm giymiş olan rektör, neydi adı? adamın adını unuttuk. Onun yardakçısıydı…” şeklinde ifadelerde bulunmuştu.
TARİH 2014; ‘KARDEŞİM’ DİYORDU.
TARİH 2018; ‘NEYDİ ADAMIN ADI? ADINI UNUTTUK….”
Gökhan’ ın unuttuğunu, adeta Arşiv ortaya çıkardı. 2014 yılına ait özel tasarı branda pankartlarda Gökhan ve adını unuttuğunu Ekim meclisinde dile getirdiği, FETÖ’ den hüküm giymiş eski rektör Üniversitelilere aynı mesajı veriyordu.
Meclis oturumunu canlı yayında izleyen Çanakkale kamuoyundan;
“Bir dönem, ‘kardeşim’ diye hitap ettiğini anımsadığımız eski rektör’ün, ismini unuttuğunu dile getiren başkan, birlikte verilen mesajları da mı unuttu?” şeklinde dikkat çeken bir soru geldi.
Başkan Gökhan, Ekim Meclisinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ)’ nde, FETÖ bağı olduğunu iddia ettiği ismin,  ÇOMÜ TV ve radyosunun sorumluluğuna getirildiğine vurgu yaparken,  şöyle demişti;
“Bunların ne olduğunu hepimiz gayet net biliyoruz. Bunlar şimdi birilerinin kuyruğunda gezdiler, birilerinin telefonuyla oraya sorumlu oldular. “
-----------------------------
O YILLARI VATANDAŞ HATIRLADI;
“BİR DÖNEM, ‘KARDEŞİM’ DERDİ…”
--------------------------
CHP’ li Çanakkale Merkez İlçe Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ ın, Ekim ayı meclisinde FETÖ ile ilişkilendirdiği bir isimden bahsederken ettiği sözlerinin kamuoyunda akıllara özel tasarı branda pankartlarla mesaj verilen 2014’ü getirdiği gözleniyor.
Kamuoyunda,  hafta başından bu yana sokakta dillendiği gözlenen ve gündem maddesine dönüşen konuya,  Gökhan’ ın yaptığı bir vurgunun yol açtığı ileri sürülüyor.
FETÖ’ den hüküm giymiş eski rektör ile birlikte Üniversiteli gençlere verilen mesajın, şehrin çeşitli noktalarına asılı pankartlarda yer bulduğunu hatırlayan çok sayıda Çanakkaleli;
“Bir dönem, o isimden ‘kardeşim’ diye bahsettiğini hatırladığımız sayın başkan, şimdi adını unuttuğunu söylüyor” ifadeleri ile Ekim ayı meclis oturumunda geçen konuşmaları değerlendirdi.
Sokakta edildiği gözlenen ifadelerden bazılarında soru yükü de vardı. Vatandaşlar;“Bir dönem, ‘kardeşim’ diye hitap ettiğini anımsadığımız eski rektör’ün, ismini unuttuğunu dile getiren başkan, birlikte verilen mesajları da mı unuttu?” şeklinde konuştu.
Belediye Meclis oturumunun bir bölümünde edilen sözlerin, bu günlerde konuşulan gündem maddesine dönüşmesine yol açtığı gözlenen Çanakkale’de, hayli göndermeli ifadelerle bahsi geçen o pankart ise, Medya Arşivlerinden çıktı.  
Belediye Meclisi’nin Ekim ayı oturumunda, ÇOMÜ TV ve radyosuna sorumlu atandığını ileri sürdüğü ismin, FETÖ bağı olduğunu vurgulayıp,  FETÖ’ den hüküm giymiş dönemin Rektörü ile ilişkilendirirken, ilişkilendirdiği Rektör’ün ismini unuttuğunu söyleyen CHP Gökhan’ ın bu çıkışı dikkat çekmişti.
Gökhan’ ın unuttuğunu, adeta Arşiv ortaya çıkardı. 2014 yılına ait özel tasarı branda pankartlarda Gökhan ve adını unuttuğunu Ekim meclisinde dile getirdiği, FETÖ’ den hüküm giymiş eski rektör öğrenim görmek için Şehre gelen üniversiteli gençlere aynı mesajı veriyordu.
HANGİ SÖZLER, KAMUOYUNA ‘O ‘PANKARTI ANIMSATTI?
Ekima yı meclisinin bir bölümünde, ÇOMÜ’ deki bir görevlendirmeden bahseden CHP’ li Gökhan, şöyle demişti;
“Bir basın mensubumuz, çok şey değerli FETÖ bulaşmışı bir kişi, Firuze Hanım ile Feride Hanım ÇOMÜ TV ve radyosuna sorumlu olarak görevlendirildi.
Hani var ya; Abdullah Akın’ ın olduğu ÇOMÜ. O Atatürk düşmanı, kerhaneci Abdullah Akın’ın olduğu ÇOMÜ TV ekranlarına sorumlu oldu arkadaş.
Bu adam FETÖ’ den yargılanıp hüküm giymiş olan rektör,  neydi adı? Adamın adını unuttuk. (Meclis sıralarından isim hatırlatılması geldi)
Sedat Laçiner’in yardakçısıydı. Yıllarca Firuze hanımla Feride hanım. Bu yırttı, nasıl yırttıysa? Bilemiyorum, bu da dışarılarda, o nasıl olduğunu bilmiyorum ama, FETÖ’ den yırttı.
Bunların ne olduğunu hepimiz gayet net biliyoruz. Bunlar şimdi birilerinin kuyruğunda gezdiler, birilerinin telefonuyla oraya sorumlu oldular.
Çanakkale bunları çok iyi bilmeli. Çanakkale bunlara layık değil. Sen geleceksin buralara ortalığı karıştıracaksın ve bu memlekette ekmek yiyeceksin. O kadar da ucuz değil herhâlde diye düşünüyorum.
 Çanakkale halkının bunları hoş görmeyeceğini açık ve net biliyorum. Onun için anlatıyorum duysun insanlar canlı yayında duysun insanlar.”
Erdem Sürek
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.