gelçar denizcilik

VATANDAŞIN GÖZLEMİ, MEĞER DOĞRUYMUŞ; “BELEDİYE BATMIŞ….”

Geçtiğimiz 16 Eylül’ de,  CHP’ li Çanakkale Merkez ilçe Belediyesi’nin,  Standby halindeki çalışmaları nedeniyle, kamuoyunda yanıtı aranan soruyu ‘Vitamin’ manşetine taşımıştı.

514
VATANDAŞIN GÖZLEMİ, MEĞER DOĞRUYMUŞ; “BELEDİYE BATMIŞ….”


“BELEDİYE İFLAS ETMİŞ, HABERİMİZ Mİ YOK…?” şeklinde dillenen soruya ,adeta yanıt olacak sözleri, CHP’ li Başkan Gökhan, hem de canlı yayında,  Ekim ayı meclis oturumunda etti.
MİLYONLARI AŞAN ZARAR’I, GÖKHAN AÇIKLADI….
Ekim ayı meclisinde, Belediye’nin kamuya açık işletmelerinin zarar-kazanç rakamları için önemli bilgiler paylaşan CHP’ li Gökhan’ ın, bir yandan da Vali’liğin peş peşe zarflar gönderip, bilgi edinme yöntemi için ‘İsraf’ tespiti yapması, Belediye Meclisi’ nin AK Partili üyeSİ Hırçın’a şöyle dedirtti; 
“DEVLET’E AKIL VERMEYİ BIRAK,
ZARAR’A BAK…!”
AK Partili Meclis üyesi Ethem Hırçın; Belediye’ ye bağlı Hizmet Grupları A.Ş.’ nin milyonları aşan zararının İflas’ ın göstergesi olduğunu vurguladı.  Başkan Gökhan’ ın bizzat açıkladığı rakamları değerlendirdi.
AK Parti kurmayı Hırçın; “Belediye Hizmet Grupları’na bağlı Asfalt işletmesinin, Zarar’ı 1 milyon liranın üzerinde. 
Aynı şirketin işlettiği Akaryakıt istasyonuna bakıldığında,  rakam yine aynı, 1 Milyon Lira’nın üzerinde. Belediye Sosyal Tesisleri, Golf Çay Bahçesi, Özgürlük parkı, Türkan Saylan tesislerine bakıldığında, diğerleri ile birlikte zarar 600 bin liranın üzerinde. Aylık kirası Bin lira olup, 10 bin liralık kazanç sağlamış iletme dışında, her yer de zarar” dedi.
----------------------------- 
KAMUOYU’NUN ŞOK TESPİTİ, BELEDİYE BATMIŞ’I,
 GÖKHAN DOĞRULADI….
-------------------------------
CHP’ li Çanakkale Merkez ilçe Belediyesi Başkanı Ülgür Gökhan, Ekim ayı meclisinde adeta Kamuoyunun şok tespitini doğruladı.
Geçen 16 Eylül’de, Vitamin’ in manşetine taşıdığı ve kamuoyunun yanıtını aradığı o soruya, Canlı yayınlanan Meclis oturumunda açıkladığı zarar rakamları ile adeta yanıt veren isim CHP’ li Gökhan oldu.
Hizmet Grupları A.Ş.’ nin zararını rakam rakam açıklarken, Çanakkale Valiliği’nin bilgi isteme yöntemini eleştirip, ‘zarf üzerine zarf gönderiyorlar. ‘İsraf’ diye yorumlayan CHP’ li Başkan Gökhan’a, AK Partili Belediye Meclis üyesi Ethem Hırçın; “DEVLET’E AKIL VERMEYİ BIRAK, GERÇEKLEŞEN ZARAR’A BAK…!” ifadeleri ile hayli yüksek perdeden tepki verdi.
Önceki gün gerçekleşen Ekim ayı meclisinde, Belediye’nin kamuya açık işletmelerinin zarar-kazanç rakamlarını, Canlı yayında kalem kalem dile getiren CHP’ li Başkan Gökhan, önemli bilgileri paylaşmıştı.
CHP’ li Çanakkale Merkez ilçe Belediyesi’nin,  aylardır Standby halinde olduğu gözlemlenen çalışmaları için, kamuoyunun dikkat çeken bir soruya yanıt aradığı duyumları günden güne artmış, dilden dile dolaşan o soruyu ‘Vitamin’ manşetine taşımıştı.
“BELEDİYE İFLAS ETMİŞ, HABERİMİZ Mİ YOK…?” şeklinde dillenen dikkat çeken o soruya ,adeta yanıt olacak sözleri, CHP’ li Başkan Gökhan Ekim ayı meclis oturumunda etti.
AK Partili Meclis üyesi Ethem Hırçın; Belediye’ ye bağlı Hizmet Grupları A.Ş.’ nin milyonları aşan zarar rakamlarını açıklayan Başkan Gökhan’ ın, bu sözleri ile  İflas’ ı resmen dile getirdiğini belirtti.
AK Parti kurmayı Hırçın; “Başkan Gökhan’ ın bizzat açıkladığı rakamları değerlendirecek olursak, ‘görünen köy kılavuz istemez’ gerçeği ile bir kez daha karşılaşıyoruz.
Üstelik, açıklanan zararı anlatır rakamlarla birlikte, Zarar yuvasına dönüşmüş Belediye Hizmet Grupları A.Ş.’ nin sermaye artırımını talebini Meclise getirme, batın şirket için kurtuluş planı yapmak değildir de nedir?
 Belediye Hizmet Grupları’na bağlı Asfalt işletmesinin, Zarar’ı 1 milyon liranın üzerindeymiş. Kim açıkladı? Başkan Gökhan…,. 
Aynı şirketin işlettiği Akaryakıt istasyonuna bakıldığında,  rakam yine aynı, 1 Milyon Lira’nın üzerinde. Kim söyledi? Başkan Gökhan….
Belediye Sosyal Tesisleri, Golf Çay Bahçesi, Özgürlük parkı, Türkan Saylan tesislerine bakıldığında, diğerleri ile birlikte zarar 600 bin liranın üzerindeymiş, bunu kim söyledi? Bunu da Başkan Gökhan açıkladı.
Aylık kirası Bin lira olup, 10 bin liralık kazanç sağlamış işletme dışında, her yer de zarar var. Kim söyledi? Bunu da Başkan Gökhan söyledi. ” dedi.
KARA DELİĞE PARA ATMA PLANI…
Zarar rakamlarının toplamda 3 Milyon liraya ulaşan Belediye Hizmet Grupları A.Ş.’ yi kurtarmak için, Belediye Meclisi’nden,  sermaye artırımı talep edildiğini anımsatan AK Parti Kurmayı Hırçın;
“Bunun adı sermaye artırımı değil, bunun adı,  Batıştan kurtarmak için yapılan bir operasyon girişimidir. Kara deliğe, para atmak demektir.
Piyasa fiyatlarında asfalt satan firmaların kar ettiği,  Özel Sektörde her akaryakıt istasyonunun para bastığı ortamda, Sosyal tesisleri Çanakkale’ nin  en gözde yerlerinde olmasına karşın zarar etmesi akıl mantık işi değildir.
Belediye Hizmet Grupları A.Ş., Belediye’ nin üzerinde bir kamburdur. Batışa geçen bu şirketi kurtarma operasyonu yerine, ehli ellerde işletilmesi ile para kazanır hale getirilmesi için uğraşılmalıdır.
Zarar rakamlarını, Ekim Meclisi oturumunda, hem de canlı yayında sayın başkan Gökhan’ ın bir bir dil getirmesi, bu hali ile Kambur olarak değerlendirdiğimiz şirketin, acı ama gerçek batış hikayesi olmuştur.” dedi.
Erdem Sürek 

 
   


Etiketler; #vatandaş
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.