gelçar denizcilik

Bülent Turan boşa söylememiş!

Geçtiğimiz haftalarda, adeta bayramlık ağzını açıp, makam ve koltuk sahiplerine ilişkin manidar sözler eden AK Parti Grup başkanvekili Av. Bülent Turan’ ın, ‘işittiği, sezdiği hal, hareket ve tavırlar’ için böyle dediği, İktidar parti kulislerinde dile getirilmeye başlandı.

2029
Bülent Turan boşa söylememiş!

Geçtiğimiz haftalarda, adeta bayramlık ağzını açıp, makam ve koltuk sahiplerine ilişkin manidar sözler eden AK Parti Grup başkanvekili Av. Bülent Turan’ ın, ‘işittiği, sezdiği hal, hareket ve tavırlar’ için böyle dediği, İktidar parti kulislerinde dile getirilmeye başlandı.
Kurban Bayramı nedeniyle, İl Başkanlığı’nın düzenlediği teşkilatlarla bayramlaşma programlarında, Vekil Turan’ ın sözleri hayli dikkat çekmiş, neden böyle sert konuştuğu ise merak edilmişti.
AK Parti tabanına göre, Grup başkanvekili Av. Turan’ ın o sözleri, İktidarın Çanakkale’ de sergilediği ‘hizmet ve yatırım hızı’ na ayak uyduramayan bazı bürokratlar içindi.
İşte o sözler; “ Koltuğa değdiği zaman coşan, tavrı değişen, karakteri değişen insanlardan olmayalım.
Çünkü koltuklar geçer ve değişir. Koltuğa dokunan değil, koltuktan indiği zamanda aynı hürmeti gören, sevilen insanlar olmamız lazım.”
Eleştirilere açık olunması yönünde de, isim vermeden bir dikkat çağrıya imza atan AK vekil Turan, bir de şöyle demişti;
“Sizi her eleştiren kötü niyetli değildir.
Her eleştiriyi, her uyarıyı tersleyerek, kızarak değerlendirmeyiniz.”
------------------------------
 TURAN’ IN SÖZLERİ, KOLTUĞA YAPIŞANLARA MIYDI?
---------------------------
AK Parti kulislerinde son günlerde en çok konuşulan ve oldukça dillenen,  Bürokratlara yönelik üstü kapalı uyarı mesajı konusu oldu.
Kurban bayramı nedeniyle, AK Parti İl başkanlığınca düzenlenen, teşkilatlarla bayramlaşma programlarında, sert sözleri ile dikkat çeken AK Parti Grup başkanvekili Av. Bülent Turan’ ın, ’Koltuğa yapışan olmayın’  çıkışının hedefindeki isimlerin kim olduğu günlerdir merak ediliyordu.
Kulislerde, o sözlerin, İktidar kanadının Çanakkale’deki hizmet ve yatırım hızına ulaşmada güçlük çeken bazı daire müdürlerini kapsadığı, AK Parti Grup başkanvekili Av. Bülent turan’ ın,  o sözlerini, bir dizi gözlem ve izlenimine bağlı ettiği ileri sürüldü.
AK Parti il ve Merkez ilçe teşkilatı başta olmak üzere, İlçe teşkilatlarından, bazı bürokratlara ilişkin sıklıkla gelen şikayetin, “Kimin isteği ve talebi?” şeklindeki sorulardan kaynaklı olduğu öğrenildi.
İktidar kanadında, son günlerde en çok konuşulan, Vekil Turan’ ın bayramlaşma programlarında dediklerinin değerlendirilmesi konusu oldu.
Birçok AK partili yöneticiye göre;  “Başkan, Bayram’da tabiri caiz ise bayramlık ağzını açıp, İktidarın Çanakkale’deki hizmet hızına ayak uyduramayanlara uyarı yaptı” ifadeleri ile AK Parti Grup başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan’ ın konuşmasını değerlendirdi.
AK Parti Grup Başkanvekili Av. Turan’ ın, yüksek perdeden ses tonuyla yaptığı konuşmasında kurduğu ve kamuoyunda; ‘O sözler, Bürokraside, ayak uyduramayanlara yönelikti…’ cümleleri ile değerlendirildiği gözlenen, sözleri  tam da şöyle idi;
“ Koltuğa değdiği zaman coşan, tavrı değişen, karakteri değişen insanlardan olmayalım.
Çünkü koltuklar geçer ve değişir. Koltuğa dokunan değil, koltuktan indiği zamanda aynı hürmeti gören, sevilen insanlar olmamız lazım.”
Vekil Turan’ ın, isim zikretmeden, eleştiriye açık olunması yönünde yaptığı sert çıkışı hayli dikkat çekiciydi.
O sözler ise şöyle idi; “Sizi her eleştiren kötü niyetli değildir. Her eleştiriyi, her uyarıyı tersleyerek, kızarak değerlendirmeyiniz.
Mahalle başkanlığı da, il başkanı da, bende. Bazen hep öven profesyonel övücü bir çöküşün hazırlayıcısıdır.
Hep öven adam sizi çökertmek için en ideal adamdır.
Şimdi görüyorum adam 3 tane doğru iş yapıyor. Bizim arkadaşlar hemen onu baş tacı ediyor. Yok kardeşim. Gaza gelerek anlık kararlarla listeden silen, hatırası olanla yok eden ama sadece o an alkış çalarak baş tacı eden anlayış, bizim anlayışımız değildir.”
 Erdem Sürek
 


Etiketler; #bülent turan
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
rahmi sarıbaş494 - 09.09.2018 11:17:45
MUHTEREM VEKİLİM ÇOK İSABETLİ BİR KONU OLAN PARTİ İÇİ SANDALYE YANİ KOLTUK HAVARİSİ OLANLAR MALESEF EPEYCE VAR. HİZMET KERVANI YERİNDE OTURMAKLAR OLMUYOR. GAYRET ÇABA EMEK VE HALKINA YARARLI OLMAKLA BİR İVME KAZANIYOR. YOKSA LAFLA GEMİ YÜRÜMÜYOR. İLGİNİZE SONSUZ TEŞEKKÜRLER SELAMLAR.