Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde 13 Öğrenci İstihdam Edildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonunda İŞKUR tarafından yürütülen  Sosyal Çalışma Programı kapsamında çeşitli kurumlarda  olduğu gibi Çanakkale Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde 13 Öğrenci istihdam edildi.

268
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde 13 Öğrenci İstihdam Edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan İcraat Programları kapsamında, gençlere yönelik  bu yaz hayata geçirilen, öğrencilerin yaz tatilini fırsata çeviren  proje olan Sosyal çalışma programı   gençleri geleceğe hazırlamayı hedefleyen yeni aktif işgücü piyasası araçlarımızdan birisi oldu.   Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonunda İŞKUR tarafından yürütülen  Sosyal Çalışma Programı kapsamında çeşitli kurumlarda işe giren öğrenciler, bu program sayesinde   yaz tatillerini, sosyal sorumluluk bilinçlerini artırıp verimli bir şekilde değerlendirerek, cep harçlıklarını çıkardılar. Öğrencileri işe alan kurumlardan birisi de  Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü oldu. Temmuz ayında  başlayan program ile Müdürlük bünyesinde 13 öğrenci istihdam edildi.

Konu ile ilgili Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan İcraat Programları kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonunda Türkiye Çalışma ve İş Kurumu tarafından tüm Türkiye'de ilk kez bu yaz uygulanmaya başlayan Sosyal Çalışma Programı ile üniversite öğrencileri,  yaz tatilinde kamu kurumlarında çalışma fırsatı buldu.  Gençleri geleceğe hazırlamayı, çalışma ortamına alıştırmayı, yeni aktif işgücü piyasası araçlarından biri olmayı hedefleyen Sosyal Çalışma Programı kapsamında İlimizde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü olarak 13 öğrenci istihdam ettik. Temmuz ayında başlayan proje ile Müdürlüğümüzün birimlerinde görevlendirilen öğrenciler, üniversitede eğitim aldıkları bölümler ile ilgili uygulamaya yönelik işleyişi, kamuda çalışma prensibini ve kamu düzenini öğrenmelerinin, iş ve işleyiş hakkında bilgi sahibi olup, sorumluluk alıp, deneyim kazanmalarının yanı sıra okul harçlıklarını da kazanmış oldular” denildi.
 
 
Adem Y. Bağ
 
 
 
 
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.