“BUNUN ADI SOYKIRIM…!”

AK Kurmay Yıldız; “ABD’nin Kudüs’ü başkent tanıma girişimi, bizim için yok hükmünde…” diyerek Çanakkale meydanından haykırdı.

196
 “BUNUN ADI SOYKIRIM…!”

 
 
İktidar kanadı, şehitler coğrafyasından ses verdi;
“REİS’İN ÖNCÜLÜĞÜNDE,
MAZLUMUN YANINDAYIZ…”
İsrail askerinin katliamına ilişkin konuşan AK Parti il başkanı Av. Gültekin Yıldız şöyle dedi;
“ABD arabulucu değil, tam bir taraf…”
Yönetim kurulu ile İsrail’in, 55 Filistinliyi Şehit ve yüzlerce masumun da yaralanmasına neden eylemini lanetlediklerini dile getiren İl Başkanı Av. Yıldız;
“Bir kez daha güçlü bir şekilde haykırmaktayız ki: ‘İsrail dünyanın gözü önünde apaçık bir soykırım gerçekleştirmektedir.’ 
Buna asla sessiz kalmayacağız. Kudüs Müslümanların kırmızıçizgisi, insanlığın kadim silueti, bağımsız Filistin Devleti’nin başkentidir.
Filistin ve Filistinliler asla yalnız değildir. Türkiye, Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde mazlumun yanında durmaya, hakkın, adaletin ve vicdanın yılmaz savunucusu olmaya devam edecektir.’’ diye konuştu.
-----------------------------------
İsrail’ in katliamla sonuçlanan eylemine tepki, AK Kurmay Yıldız’dan geldi;
“AKITTIKLARI MASUM KANINDA BOĞULACAKLAR…
-------------------------------------
Çanakkale iskele meydanı, İsrail’ in katliamla sonuçlanan eyleminin açıkça lanetlendiği adres oldu.
AK Parti İl başkanı Av. Gültekin Ylıdız, yönetim kurulu ile birlikte, Amerika Birleşik Devletleri’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasına teki gösterip;
“ABD’ nin, İslam’ın ilk kıblesi, kadim Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma girişimini kabul etmemiz mümkün değildir. Bu girişim bizim için yok hükmündedir.” İfadeleri ile yüksek perdeden çıkıştı.
ABD’ nin bu girişimiyle BM’yi, BM kararlarını ve uluslararası hukuku açıkça hiçe saydığını gösterdiğini savunan İktidar kanadının Hukukçu il başkanı Av. Yıldız; “Kısacası ABD,  bölgedeki ihtilafın çözümünde bir arabulucu değil açıkça bir taraf olduğunu ilan etmiştir.” dedi.
Onlarca masumun şehit edildiği, kanlı eylemi lanetleyen AK Parti il başkanı Av. Yıldız; Kudüs’ün, gerek Birleşmiş Milletler gerekse uluslararası antlaşmalarla garanti altına alınmış statüsünü değiştirecek her türlü adımdan özenle kaçınılması gerekirken,  BM Genel Kurulu’nun ve İslam İş Birliği Teşkilatı’nın Kudüs konusundaki son kararlar için de; “Kararlar ortadayken, ABD’nin hayata geçirdiği bu sorumsuz ve hukuksuz girişim Ortadoğu’da kan ve gözyaşını artırmaktan, kaosu derinleştirmekten başka bir amaca hizmet etmeyecektir.” İfadelerini kullandı.
İl Başkanı Av Yıldız, geçtiğimiz aylarda İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi ve Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda alınan kararları hatırlatıp; “Bu kararlara rağmen hakları ihlal edilen Filistinli kardeşlerimizin, onurlu davalarını savunurken İsrail’in eli kanlı katilleri tarafından şehit edilişini içimiz kan ağlayarak medyada takip ettik.
İsrail’in, şu ana kadar 55 Filistinli kardeşimizin şehadeti ve yüzlerce masum kardeşimizin yaralanmasıyla sonuçlanan eylemlerini lanetliyoruz.” diyerek hayli yüksek perdeden konuştu.
“AKITTIKLARI MASUM KANINDA BOĞULACAKLAR…”
AK Parti il başkanı Av. Gültekin Ylıdız, sesinin tonunu yükselterek devam etiği açıklamasında, bir de çağrıda bulundu;
“ABD ve İsrail’in, coğrafyamızın gözbebeği ve barışın şehri olan mukaddes Kudüs’ü kana bulamasını, uluslararası hukuku vahşice çiğnemesini en güçlü şekilde lanetliyoruz.
İsrail’e, böyle devam etmesi halinde, eninde sonunda akıttığı masum kanlarında boğulacağını bir kez daha hatırlatıyoruz.
Müslümanların, Hristiyanların ve Musevilerin kendi dini ve tarihi hafızalarını muhafaza ettiği Kudüs’te, bu dengenin bozulması çok daha büyük sorunları tetikleme potansiyeline sahiptir.
Bu tehlikenin bilincinde olduğunu düşündüğümüz uluslararası arenayı ve Birleşmiş Milletleri zaman kaybetmeksizin bir kez daha harekete geçmeye çağırıyoruz.”
“KUDÜS’ÜN NAMUSUNU KORUYACAĞIZ”
Müslümanlar olarak Kudüs’ ün namusunu koruma görevinin bilincinde olunduğuna vurgu yapan AK Kurmay Av. Yıldız;
“Türkiye, bu hukuksuzluğa karşı, dönem başkanı olduğu İslam İşbirliği Teşkilatı ve Birleşmiş Milletler gibi uluslararası platformlarda ve ikili temaslar vesilesiyle mücadelesini kararlılıkla 2 sürdürecektir.
Müslümanlar olarak, Kudüs’ün namusunu korumak, tarihin bize yüklediği mukaddes bir sorumluluktur. Ümmetin onuru Kudüs’ün, bu tarz oldubittilerle işgal girişimine karşı Selahaddin Eyyubi gibi dimdik duracağız. Unutulmamalıdır ki bölgenin huzur ve istikrarı, ancak, Kudüs’ün, çok dinli, çok dilli, çok kültürlü çoğulcu yapısı korunduğu, Kudüs barışa kavuştuğu zaman sağlanabilir.
ABD’nin içerisine düştüğü bu akıl tutulması ve izansız yaklaşım, ABD’yi dünya kamuoyunda ve devletler arenasında yalnızlığa mahkûm ederken; işgal ve terör devleti İsrail’in zulmüne ve işlediği suçlara da ortak etmiş; dökülen binlerce masum Filistinlinin kanında ABD’nin de dahilini doğurmuştur.” dedi.
“AP AÇIK SOY KIRIM…”
Çanakkale iskele meydanından tepki veren AK Parti İl başkanı Av. Yıldız, İsrail’ in apaçık soykırım yaptığını söyledi ve sözlerini şöyle tamamladı;
“Bir kez daha güçlü bir şekilde haykırmaktayız ki: ‘İsrail dünyanın gözü önünde apaçık bir soykırım gerçekleştirmektedir. Buna asla sessiz kalmayacağız. Kudüs Müslümanların kırmızıçizgisi, insanlığın kadim silueti, bağımsız Filistin Devleti’nin başkentidir. Filistin ve Filistinliler asla yalnız değildir. Türkiye, Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde mazlumun yanında durmaya, hakkın, adaletin ve vicdanın yılmaz savunucusu olmaya devam edecektir.’’
Engin Ören
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.