İlk aday adayı Ay’ dan; “Medeniyetimizin yüklediği sorumluluk ile Vira Bismillah…”

AK Kurmay Timur Ay; “Kader bizi buraya, bu kutsi yola kadar getirmiştir.” diye söze başladı. Ardından da keskin başlıklar açtı. “Ağır yükü hissetmeye, emanet bilincini kuşanmaya çok ihtiyacımız var.”

454
İlk aday adayı Ay’ dan; “Medeniyetimizin yüklediği sorumluluk ile Vira Bismillah…”

AK kurmay Ay’dan,
Siyaset Ötesi Söylem….
 
AK Parti’nin ilk renk veren ismiTimur Ay;
 
“Göğsümüze emanet edilen imanın, kalbimize emanet edilen ihsanın, aklımıza emanet edilen idrakın gereğini hepimizin yapmamız gerektiğinin düşüncesindeyim.” diyerek söze başladı, ardından da dikkat çeken şu mesajı verdi;
 
“Zamana ve insana dair güvensizlik söylemlerine aldanmadan, pes etmeden, cesaretimizi yitirmeden, ‘emin insanlar’ olmak için çaba sarf etmeliyiz”
------------------------------
 
‘Ben varım’ dedi,
Mesajları ile dikkat çekti
--------------------------------
 
Erken Seçim için, İktidar kanadında ilk yola çıkan isim, AK Parti teşkilatlarının, çeşitli kademelerde görev alan Timur Ay oldu.
 
Sıra dışı söylemlerle, aday adaylığını duyuran AK Parti’nin Milletvekili aday adayı  Timur Ay, “Çok saygıdeğer hanımefendiler, çok değerli kardeşlerim, arkadaşlarım AK Parti sevdalıları, basınımızın değerli mensupları, milletimizin değerli evlatları, sizleri saygı ve sevgi ile selamlayarak başlıyorum konuşmama.” İfadeleri ardından ‘Ailesi dahil çevresine övgülerde bulundu.
 
Konuşmasında, “Hiç kuşkusuz sözlerime başlarken, birçok kimseye birçok değerli kardeşime, arkadaşıma ve aileme şükran borçlu olduğumu ifade etmek isterim.” vurgusu ile Siyasi yolculuğuna ilişkin sözleri dikkat çeken aday adayı Timur Ay;
  
“Her şeyden önce, siyasi yolculuğumuzu siyasetin içinde bulunduğumuz bütün sürecin başından itibaren bize destek veren en zor şartlarda beraber mücadeleyi ve yolculuğu sürdürdüğümüz bütün kardeşlerimize yürekten teşekkürlerimi şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.
 
KADER DEDİ VE EKLEDİ…
 İktidar partiden, vekil aday adaylığını düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaşan Timur Ay, alışa gelmiş cümleler yerine, tabana siyaset ötesi söylemleri ile mesajlarını sıraladığı gözlemlendi.
 
“Kader, kader sözlükte ölçü miktar bir şeyi belirli bir ölçüyle yapmak ve belirlemek anlamındadır. Cenabı Allah’ın ezelden ebede, olacak şeylerin zamanını, yerini, özelliklerini, niteliklerini ve nasıl olduklarını ezeli ilmiyle önceden bilip takdir etmesidir. Evet kader bizi buraya, bu kutsi yola kadar getirmiştir.” diyerek sözlerini sürdüren AK Parti aday adayı Timur Ay;
 
“Bugün; omuzlarımızdaki bu yükü, dağlara emanet edilmeyip de bizlere yüklenen ve tevdi edilen o ağır yükü hepimizin hissetmeye ve emanet bilincini yeniden kuşanmaya çok ama çok ihtiyacımız var.
 
Göğsümüze emanet edilen imanın, kalbimize emanet edilen ihsanın, aklımıza emanet edilen idrakın gereğini hepimizin yapmamız gerektiğinin düşüncesindeyim.
 
Zamana ve insana dair güvensizlik söylemlerine aldanmadan, pes etmeden, cesaretimizi yitirmeden, ‘emin insanlar’ olmak için çaba sarf etmeliyiz.” dedi.
 
Dürüstlük, sadakat, merhamet ve adaletin birer hayal olmadığına vurgu yapması, AK parti kurmayı Ay’ ın, açtığı dikkat çeken ve öne çıkan başlıklardan bir diğeri oldu.
 
AK Parti’nin aday adayı Ay; sıraladığı ve hayal olmadığına dikkat çektiği değerler için sözlerini şöyle sürdürdü;
“Bunlar sadece önemli insanlara verilen birer erdem de değildir. Aksine her insanın ulaşabilmek için elinden gelen gayreti sarf etmesi gereken erdemlerdir.
Biz de buna istinaden, erdemlik bilinciyle bu yüce milletin vekili olabilmek adına bu kutsi yola çıktık.
 
İyi niyetler ve temiz duygularla bu millete ve insanlığa hizmet etmek için aday adaylığımızı açıklıyorum.”
 
Bütün arkadaşları, dostları ve ailesinin desteği ve dualarıyla yola çıktığının altını çizen Timur Ay;
“Medeniyetimizin bize yüklediği sorumluluk ile vira Bismillah diyerek, bütün insanlığa hayırlı hizmetler yaparak, gök kubbede hoş sedalar bırakarak bu dünyadan öteki dünyaya göçecek hizmetler yapmayı Cenabı Allah’tan nasip etsin diye dua ediyorum.
 
Allah yolumuzu hayırlı kılsın, günümüzü ve geleceğimizi aydınlık etsin. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Hayırlı olsun.” dedi.

Engin Ören
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.