MUHTARLAR LA BAŞKENT’E, AKÇAY ÇIKARMASI…

İl Genel Meclis üyesi ve Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen üyesi, AK Partili genç siyasetçi Şener Akçay, Çanakkale’nin Merkez Köylerinin sorunlarına kalıcı çözüm için Muhtarlar ile birlikte AK Parti Kurmayı Turan ve Milletvekili İskenderoğlu’ nun kapısını çaldı.

552
MUHTARLAR LA BAŞKENT’E, AKÇAY ÇIKARMASI…


AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Turan ve Milletvekili İskenderoğlu’ nun mesajı hayli açık ve net oldu;
“Köylerimizin Sorunlarını En Aza İndirmek İstiyoruz”
TBMM’ de, muhtarları konuk eden AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Muhtarlarımız, bizler için önemli bir yetki makamıdır. Devletin yerelde ki en kuvvetli temsilcisidir.
Bizler her fırsatta muhtarlarımızla bir araya gelmeye özen gösteriyoruz. Gerek Milletvekilimiz Jülide Hanım olsun gerek bizler, muhtarlarımızdan gelen her talebe ayrı bir hassasiyetle eğiliyoruz.” vurgusu ardından, Muhtarlardan bir beklentisi bulunduğunu söyleyip şöyle dedi;
SİZLERİN YETEMEDİĞİ YERDE,
BİZLER BURADAYIZ…
“Bizler sizlerden gelen taleplere hassasiyetle eğilirken sizlerden beklediğimiz bazı hususlar var.
Yollar, alt yapılar ve benzeri konular bir şekilde çözülür. Bunları çözmek bizim görevimiz.
Sizlerin en önemli görevi ise; ‘köylerinizde bulunan ihtiyaç sahiplerinin, engelli hemşehrilerimizin taleplerini olabildiğince yerine getirmek.’ Sizlerin yetemediği yerde, bizler buradayız.”
------------------------------------
Muhtarlarla el ele verdi,
Meclis’te kalıcı çözüm aradı…
-------------------------------------
Merkeze bağlı köylerin muhtarlarıyla birlikte, bir otobüsü dolduran AK Partili İl Genel Meclis üyesi Akçay, köylerin sorunlarına kalıcı çözüm için yollara düştü.
Başkent Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ‘ ne, Muhtarlar ile çıkarma yapan Akçay, Partisinin Çanakkale Milletvekilleri Av. Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu’nu,  Merkez köylerin muhtarlarıyla birlikte ziyaret edip, müjdeli haberleri aldıklarını anlattı. 
AK KURMAY TURAN’DAN, AÇIK VE NET İFADEYLE;
“Köylerimizin sorunlarını en aza indirmek istiyoruz”
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu Çanakkale Merkez İlçe muhtarlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’ nde misafir etti.
Partilerinin İl Genel Meclis üyesi ve Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen üyesi olan Şener Akçay’ ın kafile başkanlığını yaptığı Muhtarların ilettiği sorun ve ihtiyaçları tek tek not alan AK Parti Çanakkale Milletvekilleri Av. Turan ve İskenderoğlu; ” Köylerimizin sorunlarını en aza indirmek istiyoruz” şeklinde ortak mesaj verdi.
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, “Muhtarlarımız, bizler için önemli bir yetki makamıdır. Devletin yerelde ki en kuvvetli temsilcisidir. Bizler her fırsatta muhtarlarımızla bir araya gelmeye özen gösteriyoruz.” vurgusu ardından;
“ Gerek Milletvekilimiz Jülide Hanım olsun gerek bizler muhtarlarımızdan gelen her talebe ayrı bir hassasiyetle eğiliyoruz.” hatırlatmasında bulundu.
“BEKLEDİĞİMİZ HUSUSLAR VAR.
İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN TALEPLERİNİ, OLABİLDİĞİNCE YERİNE GETİRİNİZ…”
 AK Parti Kurmayı Av. Turan, sözlerini Muhtarlardan bir beklentisi bulunduğunun altını çizerek şöyle sürdürdü;
“Bizler sizlerden gelen taleplere hassasiyetle eğilirken, sizlerden beklediğimiz bazı hususlar var.
Yollar, alt yapılar ve benzeri konular bir şekilde çözülür. Bunları çözmek bizim görevimiz. Sizlerin en önemli görevi ise köylerinizde bulunan ihtiyaç sahiplerinin, engelli hemşehrilerimizin taleplerini olabildiğince yerine getirmeniz.  Sizlerin yetemediği yerde bizler buradayız.”
YAZ BOYU KÖYLERE ZİYARET SÖZÜ
Vekil Turan, son 16 yılın toplamı kadar geçtiğimiz yıl köylere taş döşemesi gerçekleştirildiğini anımsatarak, “Köylerimizin su sorununu en alt seviyeye indirdik. Artık köylerimizden genel sorunlar yerine park, halı saha gibi talepler alıyoruz.
Bu talepler ilerleme gösterdiğimizin kanıtı. Yazın tüm ilçelerimizi ziyaret edeceğiz ve muhtarlarımızla bir araya geleceğiz” diyerek, yaz boyu köy ziyaretlerinde bulunacağına vurgu yaptı.
 AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ise, Mecliste konuk ettikleri Köy muhtarlarına şöyle seslendi;
“Muhtarlarımız ülkemizin adeta kılcal damarları. Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan ile beraber her zaman tüm sorunlarınızda sizlerin yanındayız. Köylerimizde yaşanan en ufak sorun bizleri üzüyor. Bizlerin sizlere sunduğu desteğin karşılığını da sizlerden bekliyoruz.
Bizler sizlerden bir parti temsilcisi gibi çalışmanızı değil köylerinizde ki her soruna kendi sorununuz gibi yaklaşmanızı bekliyoruz.”
Makul olan her talebe kapılarının açık olduğunu dile getiren Milletvekili İskenderoğlu,
“Bizler her köyümüze en iyi hizmeti yapmak için çalışıyoruz. Her zaman ilgili kişi ve kurumlarla istişare ediyoruz. Bu yürüyüşümüze karşı tek bir beklentimiz var o da sizlerin desteği.
 Yapılan her yatırımda önceliğimiz Çanakkalemizin değerlerini daha ileriye taşımak, çiftçimizin ve  esnafımızın beklentilerini karşılamak”dedi.
Ankara çıkarması için, otobüsle Çanakkale’den yola çıkan ve kara yolu yolculuğu ardından Başkente ulaşan AK Partili İl Genel meclis üyesi Akçay,”Köylere Hizmet Götürme Birliği olarak, Merkez köylerimiz gibi, tüm ilçelerimizi kapsayan, köylerimizin sorunlarına kalıcı çözüm çalışmalarımız sürecek.  Muhtarlarımızla birlikte, sorunların sağlıklı tespiti için yollara düşeceğiz.” İfadeleriyle, önümüzdeki süreçte atılacak adımdan söz etti.
Adem Y. Bağ
     
 


Etiketler; #muhtarlar
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.